Exile Sun - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 160 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Game Knight Games
Autoři: Eric A. Martin
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

tesenie sa, nulte dojmy a tak..

tak uz je to tu!!

kto sa ako a preco tesi?! :D
..
E: z peknej recky:
"Exile Sun je vesmírnou bojovou hrou. Jde zde v první i poslední řadě o souboje vašich letek s těmi nepřátelskými. Hráči přesouvají po plánu povedené miniatury, které mají svoji sílu napsanou vespod. Boje se však odehrávají pouze v určenou dobu vždy po několika tazích. Díky tomu můžete efektivně soupeřovy jednotky také blokovat. Nejzajímavější na celé hře ale je bez pochyby samotný soubojový systém. Hráči mají svoji letku složenou ze tří až pěti jednotek a v bitvě útočí každý z protivníků na konkrétní lodě protivníka. Jenže svoji sílu musí obětovat také k obraně, což vytváří zajímavé dilema. Bohužel partie Exile Sun trvá obvykle opravdu dlouho, takže není pro každého. Pokud se neúčastníte boje, budete muset přečkat mezi tahy sledování soupeřů, jak do sebe střílí lasery.. Ve hře není téměř žádná náhoda, přesto je hra pokaždé zcela odlišná. Ačkoliv se odehrává ve vesmíru, nečekejte zde žádné objevování. Exile Sun není určitě pro každého. Obsahuje unikátní nápady a zajímavé principy, které vás budou bavit, pokud jste správně naladění a máte dostatek času.."

http://www.deskovehry.com/s-pribehem/1125/recenze-exile-sun-valka-u-osamoceneho-slunce
7.11.2012 12:59:41 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
Já se docela těším :)

7.11.2012 14:38:23

;)
no ja sa teda tesim uplne! :D
zatial co vsade citam, pride mi to mooc fajne 'zapeklite'.. od deck menezmenutu (snad som to spravne pobral) cez manevre v case a priestore.. no ale hlavne to ultimatne vyblafovane kydlenie.. az sa cely cervenam! juj
..pani, utorok to isti! ..'tesim sa' !:)

E: 3x huraa Amisovi!

7.11.2012 20:22:18 | Upraveno autorem (porovnej)

.
No, já se těším raději opatrně ;-) Z přečtení pravidel si tipuju, že pár věcí se mi bude ne úplně líbit, ale moc se těším na souboj mozků a pokerové obličeje při přemýšlení jak nastavit které šoupátko v bitvě (a koneckonců i při rozdělování zásob), aby to soupeře překvapilo (BTW: už jste s nimi zkoušeli pohybovat? Bude to asi chtít trochu rozhýbat, se suchou rukou jsem nebyl schopný polovinou pohnout ;-) Taky návnady a vhodně použité karty technologií budou myslím pěkný prvek.
Jak to někdo dostanete na stůl tak hned sem s reportem ;-)

8.11.2012 15:27:04

videorecenze
Tak se objevila první videorecenze:
https://www.youtube.com/watch?v=TTjRieAwh-w
Je celkem dlouhá, závěr byl asi následující - po prvním hraní hru víceméně zahodili, protože tak nějak čekali tématickou hru a ono ne. Lidi k tomu znovu přitáhl skoro násilím jen kvůli recenzi, aby byl objektivní a nehodnotil to po jedné hře. No a časem zjistili, že je to baví, že je tam spousta blafování a skrytých informací, akorát, že je to spíš abstraktní hra :-)
Už jste to někdo dostali na stůl, že byste potvrdili/vyvrátili závěry? ;-)

30.11.2012 16:43:25

...
Kluci to na stůl dostali, já jsem nedorazil včas.. A vím že úplně nadšení nebyli, hlavně kvůli počítání. To téma je bohužel asi opravdu slabší :-/ Hrál panchy a další.. No tak uvidíme, mě hlavně zklamaly pravidla, z těch jsem toho moc nepobral.

30.11.2012 17:02:50

dostal dvakrát
tématické to tolik není, a chce to minimálně jednoho kdo už zná pravidla a projel alespoň jednu hru.
Jinak je to jak se říká ve videoracenzi. Převážně svinící a počítačí navíc bych doporučil sudý počet hráčů už jenom z důvodu že budou menší prostoje při řešení bitev které zabírají významnou část hry.

pravidla už jsem snad pochopil a ujasnil a jsem ochotnej to po domluvě přinést

30.11.2012 18:18:44 | Upraveno autorem (porovnej)

123546
Cez vikend sme hrali v 5 a z mojej strany sklamanie. Ocakaval som od toho atmosferickejsiu zalezitost (aj ked niektore mechaniky hry ma zaujali). Sme sa zhodli, ze to dame este raz s tym, ze uz budeme mat ine ocakavania 8-)

11.12.2012 12:32:16

vaselova videorecenze
Tak pro doplnění vlákna:

https://www.youtube.com/watch?v=xOTkoQQpIR0

ve zkratce - Mohla to být nejzábavnější hra kterou jsem kdy hrál. Jsou v ní skvělé myšlenky. Ty souboje mě tak bavily! Ta hra má takový potenciál!
:-)

4.3.2013 15:56:07

Vybíráme z Bazaru

hra o trúny - cyklus Tanec stínu
hra o trúny - cyklus Tanec stínu
Akt. cena: 24 €
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas