Ex Libris - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Renegade Game Studios
Autoři: Adam P. McIver
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čestina - Rex Hry

Potom co mě tato hra zaujala, jsem zjistil, že jí Rexáci budete překládat. Přeju hodně zdaru a jsem zvědavý, jak se poperete s názvy knih na kartách, protože při procházení obrázků a videí jsem se náramně bavil u anglických názvů. Nebude to asi nic snadného, protože se tam vyskytuje spousta dvojznačných výrazů a jiných slovních hříček.
Dá se v tuto chvíli odhadnout jak dlouho si počkáme?
Díky
18.12.2017 18:02:12

Bgg
Tak ruská pravidla to mají stejně jako cz.
Rychlá nápověda ke stažení, taky tak.

6.3.2019 19:22:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka
Deal out cards je rozdat karty. Ale deal out neco jineho (treba tiles) je podle te definice co jsem nasel neco jineho. A jeste je tam to per player.

Navic kdyz se neco dava hracum aby si vybrali, tak je vzdycky napsano v pravidlech jednoduse give each player nebo tak neco.

Dat hraci z neceho na vyber aby se prelozilo jako deal out something per player jšm v zadne hre teda jeste nevidel.

6.3.2019 19:30:35

Polská pravidla
I v pravidlech PL je to stejně jako v těch od REX her.

7.3.2019 06:58:19

Tharr
Hele když jsem se na to teď podíval, tak máš asi pravdu a fakt je to tak. Je to napsané tak trochu podivně a moc se nedivím, že to zmátlo i v dalších jazykových mutacích.
Když nad tím ale přemýšlím, tak si myslím, že ten náš způsob (nehledě na to, že je to asi fakt blbě a za chybu se omlouváme) dává víc smysl , respektive je férovější, protože ten jak to asi má být znamená, že jako poslední si vezmu to nejsilnější a druhé nejsilnější zahodím a nenechám ji soupeřům (nemyslím si, že jsou ty školy úplně vyrovnané...), což IMHO není úplně dobře.

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

7.3.2019 09:49:11

Ananken
No pokud nejsou knihovny úplně vyrovnané tak ten draft je asi jakousi snahou o balanc. Měl by tedy být ferovější on. Pokud jsi první hráč a ještě navíc dostaneš po haluzi na výběr ze dvou silných knihoven, oproti poslednímu se dvěma slabýma, tak se nevyváženost projeví ještě víc ne?

Nevím ale, jak výrazná pomoc je být první a jak moc jsou knihovny rozdílné , ještě jsem hru nezkoušel, to je v plánu až dnes.


Správce katalogu her ZH, Recenzent Deskofobie, KDH Sluj

7.3.2019 10:05:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Tharr
No ale takto prostě bude mít ten poslední vždy to nejsilnější, co je k mání. A druhou nejsilnější ti odhodí ze hry. Úplně si nejsem jistej, že to je OK kompenzace za pozdější pořadí v prvním kole... Však uvidíte.

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

7.3.2019 10:19:12

vyber knihoven
Upřímně si stejně myslím, že výběr knihoven bude probíhat stylem. Minule jsem hrál za toto, tak tentokrát zkusím toto.
A nebude se ani draftovat ani rozdávat po dvou na výběr.


Správce katalogu her ZH, Recenzent Deskofobie, KDH Sluj

7.3.2019 10:25:33

Oficiální FAQ
Je to přesně ,jak napsal Tharr.

https://boardgamegeek.com/thread/1836091/official-faq

7.3.2019 13:41:58

Názvy knih
Musím se poklonit lidem, kteří vymýšleli názvy knih, ty jsou fakt hrozně vtipné. Člověk, který přijde na názvy jako "Houby, aneb cesta nikam a zas jen splátky" si zaslouží metál:)

Hra samo o sobě je jinak velice příjemná. Člověk, který hledá nějakou strategickou výzvu nebo obecně kompetitivní zážitek by měl sice sáhnout jinam, ale kdo se chce prostě jen bavit, tak určitě nešlápne vedle. Navíc herní doba je velice rozumná.

12.4.2019 07:36:40

daevin
Děkujeme za pochvalu, mám z toho radost.

A s houbama to bylo zrovna jednoduché, mohl by to být název mé autobiografie :)

překladatel v Rexhrách

12.4.2019 14:42:45

Vybíráme z Bazaru

Conflict of Heroes: Bouře oceli (CZ)
Conflict of Heroes: Bouře oceli (CZ)
Akt. cena: 55 €
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas