nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ex Libris

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Renegade Game Studios
Autoři: Adam P. McIver
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook, Google+

Diskuse ke hře

Čestina - Rex Hry

Potom co mě tato hra zaujala, jsem zjistil, že jí Rexáci budete překládat. Přeju hodně zdaru a jsem zvědavý, jak se poperete s názvy knih na kartách, protože při procházení obrázků a videí jsem se náramně bavil u anglických názvů. Nebude to asi nic snadného, protože se tam vyskytuje spousta dvojznačných výrazů a jiných slovních hříček.
Dá se v tuto chvíli odhadnout jak dlouho si počkáme?
Díky

18.12.2017 18:02:12

Korenar

hele já jsem na hry hodně náročný. Bavil jsem se o toho výborně, ale není to nejlepší hra co jsem hrál :)

15.1.2019 00:57:42

"docela dobrá hra"

trochu mě ten termín znervózňuje :-)

15.1.2019 00:12:03

překlad

v neděli jsem hrál českou verzi a ten překlad je fakt geniální, navíc je to i docela dobrá hra

14.1.2019 20:52:33

Aneken

A nehledáte stážistu? :D

Ale vážně, Ex Libris je pro mě jedna z nejočekávanějších her v češtině, tak jsem jí trochu věnoval pozornost.

Deskoherní inkvizitor

Upraveno autorem (porovnej)

14.1.2019 15:15:04

gar-mogoth

Na to, že nejsi z REXher, tak vyčerpávající odpověď;)
A ano, řešit ikonografií to ani nešlo, ty efekty jsou na to dost různorodé a i kdyby tam ikony byly, tak bys furt koukal do pravidel, abys to pochopil...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

14.1.2019 14:33:41

...

Já bych to asi jen dopnil, že krom jiného byly zvětšeny texty, aby to bylo čitelnější.

14.1.2019 10:34:51

gar-mogoth

Díky za vysvětlení, tím je zodpovězeno vše :-) jsem rád za to otočení textů...to bych nezvládl vidět na stole.

Tak tedy vzhůru na předobjednávky :-)

14.1.2019 10:13:55

Korenar

Nejsem z Rexher, ale odpovědět snad můžu... bonusem pro předobjednávky je zvýhodněná cena (nic jiného jsem tedy nikde neviděl).

Názvy knih na hřbetech knih jsou oproti originálu otočeny a jsou tedy tak, jak je u nás zvykem (super detail, ani mě nenapadlo tohle zkoumat).

Čitelnost destiček akcí je vyřešena přiložením přehledových karet – viděl jsem je na podzim na Brnohraní a sice byly v polštině, ale jinak to byly "karty" veliké jako vnitřní rozměr krabice. Úplně nejjednodušší by byla nějaká ikonografie, ale vzhledem k složitosti některých akcí to asi jinak vyřešit nešlo.

Deskoherní inkvizitor

14.1.2019 09:12:26

RexHry

Bude zde nějaké promo pro předobjednávky či vybrané speciálky?

Bylo by možné dát nějaké fotky české edice? Podařilo se otočit názvy knih dle pravidel čitelnosti? Dalo se něco vyřešit s tou čitelností textů desek?

Chtělo by to trošku více informací...možná představení hry na Youtube

Děkuji za odpovědi :-)

14.1.2019 02:29:26

Předpobjednávky spuštěny

https://www.planetaher.cz/ex-libris-cesky

Deskoherní inkvizitor

8.1.2019 18:21:53

Překlad

Zkuste oslovit pana Kantůrka - dvorní překladatel Terryho Pratchetta a Zeměplochy :) Věřím, že ten by si s tím dokázal pohrát :)

18.12.2017 23:22:19

Kublaj

Já osobně se na tohle taky dost těším;) Ale odhadnout se to moc nedá, tohle bude překladatelsky fakt oříšek a chvíli se s tím asi budeme prát...;)

CEO REXhry

18.12.2017 22:14:31