nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Eldritch Horror

Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Nikki Valens
Richard Launius
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Homerules

Máte nějaké osvědčení či neosvědčené homerules, které tuto hru dělají ještě zábavnější?

13.9.2016 20:42:52

pilchowski

No klouzavost se zlepší ohráním, ale objem karet je už fakt u některých balíčků problém, balíčky střetnutí kromě bran mám ve stojánku, kde jsou na výšku tím se ušetří trochu místa, stejně tak i balíčky menších karet, které nejsou tak objemné (zranění, šílenství, artefakty, dohoda apod.) Ale zrovna výhody(assets) jsou opravdu strašlivá kupa a máme to rozděleny do tří hromádek, s tím že se střídá z které se doplňují do zásoby a která se prohledává když se získává něco náhodně. Kouzla už mám taky rozdělená do dvou balíčků, které pravidelně během hry střídám. Karty jedinečných výhod (unique assets) mám rozděleny podle typů (Character, Task, Relic + Tome, ostatní (Ally+Item), blbý je, že třeba u stavů jako je Talent a Boon, musí být oboje v jedné velké kupě, kvůli jednomu typu karty který má obě vlastnosti.

22.5.2018 15:37:16 | Upraveno autorem (porovnej)

froggery

Froggery: jestli máte všechna rozšíření, máte je i v obalech? jestli jo, zajímalo by mně, jak řešíte tohle, protože ty karty pak furt padaj jak jsou slizký... my máme pak ten balík (třeba assety) rozdělený do několika hromádek, samozřejmě náhodně zamíchaných, ale kdyby byl nějakej lifehack jak s tím manipulovat, sem s tim...

22.5.2018 15:11:49

mýty

Mícháme zcela náhodně, ono to stejně vyjde většinou tak 6 a více těžkých na 2-3 lehké, což je ideální, aby to bylo trošku napínavé. I tak držíme se ženou dlouhodobě průměr nějakých 80% vyhraných her (hrajeme za 4 vyšetřovatele a se všemi rozšířeními), i když často je to velmi těsné a napínavé až do konce, takže si to ještě nějak víc ztěžovat asi nebudeme, ale to je samozřejmě dané i tím, že máme odehráno určitě přes 100 partií a člověk se naučí co a jak řešit a čemu dávat priority, začátky byly mnohem horší :)

Jediné homerule co používáme je, že si nevybíráme vyšetřovatele z celé nabídky, jak je v pravidlech, ale každý si losuje náhodně dva na každého vyšetřovatele a z těch si vybírá, až když někdo umře, bere se volně z celé nabídky.

22.5.2018 14:47:32 | Upraveno autorem (porovnej)

mýty

první asi dvě hry jsme skládali náhodně bez těžkých mýtů, teď náhodně se vším všudy - děj se co děj.

22.5.2018 08:04:17

Pelly

Super nápad, hned ho vyzkoušíme..

Jinak jak skládáte balíček mýtů? Náhodně nebo postupujete od lehkých po ty nejobtížnější, aby se stupňovala bezmoc?

21.5.2018 21:03:11

karty kouzel ala MoM

Zajímavé pravidlo platí pro kouzla - po vyhodnocení efektu na rubu kouzla ho neotáčet zpět na líc, ale vyměnit za jinou variantou téhož kouzla. Jednoduché a tématické. Přece se magie nechová pořád stejně...

20.5.2018 22:47:50 | Upraveno autorem (porovnej)

homerules

Ak niekoho bavi tento system a dokaze si to uzivat, je uplne prirodzene si hru podla potreby upravovat . Dovolim si povedat, ze to je u takehoto typu hier prave vitane a prirodzene obohatenie zabavy - dokazat nastavit herny zazitok pre roznych spoluhracov. U nas prve hry s manzelkou a vnuckou :
- akcia sustredenie / pre opakovany hod kockou - max. dva zetony/
- leziaci vysetrovatel sa postavi za jednu akciu
- lahsi balicek mytov
- pouzitie cestovneho listka aj pred akciou pohybu
- nakolko sme hrali za troch vysetrovatelov, zaokruhovalo sa striedavo raz dole, raz hore - znacili sme na stupnici znameni - na modrych sa zaokruhlovalo dole.


12.12.2016 11:59:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Durin

Trapně lehké to není :-)
My většinou hrajeme ve třech, nebo při sólo hře za 3 vyšetřovatele, takže kouzelné pravidlo "polovina vyšetřovatelů" tyto "ulehčení" dost vyrovnávají..

Jinak ty homerules mi přijdou dost tematické, tak i z toho důvodu. Také si nemyslím, že je nutné něco měnit, jen nás to takhle baví více.

Ještě jsme přemýšleli nad variantou střetnout se, i když na tvém políčku přežila nestvůra, ale ještě jsme to nezkoušeli..

22.10.2016 11:19:49

Svobi

To je pak trapně lehký, ne :D?
Chudáci slizký zrůdy pak nemají šanci.

Já ještě nezaznamenal pravidlo, které by bylo nějak potřeba měnit. Jenom často lidi nechápou ten systém lístků, takže pro začátečníka bych ho možná upravil jako ty.

22.10.2016 08:44:31

Homerules

My hrajeme podobně jako Kubrt na Deskofobii, při zpoždění je narovnání vyšetřovatele za 1 akci. Jinak to je totiž pořádná otrava :-)

Při cestování vyšetřovatel může nejdříve využít lístek k posunu a až poté udělat volný přesun o jednu lokaci..

Na políčku s nestvůrou se může odpočívat..

20.10.2016 17:56:48

home rules

KeĎ hráme casual a z nováčikmi tak dovolujeme v príprave až 3 akcie /2x pohyb/
a mytos deck najprv vytvoríme z ľahších kariet / tie so znakom vločky či čo to je :D/ a až do poslednej časti mytos decku davam normálne karty a tentacle - ťažké karty vôbec

14.9.2016 15:08:17