Elder Sign: Omens of Ice

xxxxxxxxoo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Elder Sign: Omens of Ice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Temné Znamení
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hrál už někdo tohle zajímavě vypadající rozšíření a podělil by se o dojmy? Také by mě zajímalo, jak moc se to případně liší od rozšíření The Trail of Ithaqua pro mobilní (a vlastně už i PC) hru Elder Sign: Omens, které se mi podařilo po dlouhé době úspěšně dokončit (brutální obtížnost). Něco mi říká, že by to zas tak úplně podobné být nemuselo. Každopádně díky za jakékoliv postřehy a dojmy.
27.3.2016 11:09:43

Dojmy
Elektronickou verzi jsem nehrál - nemůžu porovnat.
Po prvním pokusu mi to připadá oproti Gates of Arkham o hodně těžší. A to jsem hrál "letní" výpravu, kdy počasí je vlídnější a výprava po sedmi dnech neumře.
Takže první dojmy a rozdíly: je to těžký. Zvláště při zimní výpravě tlačí čas. Je třeba hlídat zásoby.
Karty dobrodružství tvoří dva balíky, každý pro jednu fázi. Z toho vyplývají nové strategické volby a jiný přístup.
Z trofejí získaných jedním hráčem můžou profitovat ostatní, takže je tu větší prostor pro kooperaci.
Celkově první dojem u mě nebyl tak pozitivní, jako u GoA. Ale je to asi hlavně proto, že preferuji hry, kde netlačí čas, můžu si hru pořádně prolézt a ponořit se do atmosféry. Na druhou stranu je to výzva, tak uvidím po dalším hraní.

5.4.2016 09:25:32

Dojmy
Mám, ale ešte som neskúšal. Ľudia na BGG potvrdzujú, že je to ťažšie ako Gates of Arkham. Blessings z Unseen Forces sa pri plnení adventures asi dosť určite hodí (ale s blessings samozrejme prichádzajú aj curses).
Asi nie je veľmi adekvátne porovnávať Omens s fyzickou hrou, lebo hoci sú to v podstate rovnaké pravidlá, digi verzia asi trochu podvádza pri hodoch kockami a tiež má veľmi obmedzenú ponuku Items.

6.4.2016 10:56:42

Dojmy
Díky za vyjádření vám oběma.
To jsem rád, že je to těžký. Aspoň to bude výzva, stejně jako dohrání rozšíření v mobilní verzi hry, kdy se mi podařilo zvítězit (a porazit Ithaqu) asi na 20 pokus.
Gates of Arkham (v češtině) mám zatím jen chvíli, takže nemůžu porovnat. Ale například takový mechanismus s obracením karet dobrodružství se mi zamlouvá. Zvyšuje to obtížnost a je tam i moment překvapení. To sdílení trofejí se mi až zas tolik nezamlouvá, ale je fakt, že to naopak zase snižuje už tak vysokou obtížnost (koneckonců člověk to sdílení trofejí dělat nemusí). S tím časem je to tak půl na půl. Určitě to zvyšuje adrenalin při hraní, ale určitě to taky může být otrava.
Jinak jsem se také dočetl, že jsou tam příběhové karty, což kvituji. Narodzíl od mobilní verze hry, kde jsou příběhová videa, my ve stolní hře nějaký ten příběh chybí .
RogueKeeper: Ty kostky požehnání a prokletí jde oficiálně s tímhle rozšířením použít nebo je to nějaké neoficiální úprava hry?
A s tím podváděním v mobilní verzi hry myslíš to, že to člověku v mobilní verzi hry trochu víc padá nebo naopak? Mně například přijde ta mobilní verze hry o něco těžší než ta stolní, ale je to jen můj subjektivní pocit. Tu stolní verzi hry jsem totiž až tolik nehrál jako tu mobilní.

12.4.2016 16:45:43

Blessings & Curses
Áno, niektoré Adventure karty majú ako odmeny požehnania a ako penalty prekliatia, takže na to mysleli.

To je fakt, že mobilná verzia je ťažšia. Hlavný problém je, že nevieš či počítač hádže kocky (resp. vyberá "rúny", ako sa tomu v digi verzii hovorí) skutočne náhodne, alebo pri hodoch trochu podvádza, aby to hráč nemal také jednoduché. Keďže je to celé ťažšie, tak mám podozrenie, že to nebude celkom náhodné.

Inak dúfam, že ďalšia expanzia bude inšpirovaná egyptskou expedíciou z digi verzie. To by bolo krásne! =)

13.4.2016 12:13:46

Skills
OoI pamatuje i na Skills z GoA (které se mi moc líbí), takže pokud vlastníš GoA, tak Skills lze v OoI použít.

13.4.2016 15:25:28

dojmy
Tak to jsem rád, že jdou použít prvky i z jiných rozšíření. Kdyby ne, tak by se u mě ještě více umocnil pocit, že ta jednotlivá rozšíření (až na Unseen Forces) jsou v podstatě samostatné, izolované hry, které by skoro šly hrát bez vlastnictví základní hry.

Jinak mně ta vyšší náročnost u té mobilní/počítačové verze vyhovovala. Je sice fakt, že člověk neví, jaký je tam algoritmus s výsledky z házení kostkami, ale základní verze stolní hry (bez rozšíření Unseen Forces) mi přišla proti tomu dost jednoduchá. Holt jsem byl asi vytrénovaný z té mobilní verze hry. :)

Také doufám, že Omens of Ice není poslední expanzí téhle fajnové deskovky. Rozšíření odehrávající se v Egyptě by nebylo vůbec špatný (ostatně mohou použít právě ono rozšíření z mobilní verze hry), popřípadě by šlo udělat i rozšíření v oceánech, kde člověk v mobilní hře bojoval proti Cthulhovi, kde se začínalo v muzeu, takže by se využila i základní hra. I když mám pocit, že tenhle prastarý je už v základní hře, což by byl asi problém.

19.4.2016 13:12:14

Vybíráme z Bazaru

Vládcové Severu
Vládcové Severu
Akt. cena: 590 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas