Eaten By Zombies!

xxxxxxxooo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Eaten By Zombies! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Mayday Games
Autoři: Max Holliday
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak jsem dodatečně zkoukl pravidla a myslím, že jsme v Želivu hráli jednu chybku:
Pokud utečeš zombáčům, zlůstává horda dalšímu hráči, ale! One of them does lose interest though, place the bottom or oldest Zombie into the Zombie discard pile. Tedy jestli mně má mizerná angličtina neklame, nejspodnější zombáč se odhazuje do zombie discardu. Pak se na začátku kola dalšího háče normálně přidá dalšího zombie do hordy.
Tohle pravidlo, jestli jsem ho dobře pochopil, by celkem výrazně ulehčovalo hru dalšího hráče po hráči kterému se podařilo zdrhnout. Co si o tom myslíš, Eyrone ? :)
23.1.2012 11:42:14

a ještě jedna chybka
Tak s tím odebíráním nejspodnějšího zobáče je to tak (potvrzeno z BGG) a ještě jednu věc jsme hráli špatně. Když odevzdávám karty za nepovedený flight nebo flee, tak mohu nejen z ruky nebo dobíracího balíku, ale i z odkládacího.

23.1.2012 21:02:43

rbx

panzer
aha, tak to prosim nekdy prines do Tomovek, dame to jeste jednou a spravne.

23.1.2012 21:42:33

...
tak to druhé pravidlo jsme myslím předtím hráli, nebo ne? Ale to s tím, že jedna zombie ztratí zájem jsme vynechali určitě... to by tu hru opravdu mělo vybalancovat...

23.1.2012 22:49:04

...
Permonick: no víš co, asi ani moc nevybalancuje, protože fleetovat přestaneš už po prvním protočení balíku a s narůstajícím počtem zombie se už prakticky neutíká. A v pravidlech se píše že se oslabí horda o nejstaršího zombie, což nevím jestli počítají např. i jednu zombie jako hordu (my to hrajeme až od 2 v hordě)
Myslím že strategie pro tuhle hru je na začátku nabrat fleetovací karty pro velké nákupy a s rostoucí hordou se jich zbavovat a nechávat si jen fighty. Když se na začátku vyberou správné swag karty do tržiště, je docela nadějné ten zombie pakl rozprášit.

rbx: jasně vezmu, stejně se musím stavit pro ty pravidla :) A díky že jste mi je vzali

A pravidlo pro odevzdávání karet je nakonec jinak. Z odkládacího balíku se můžou vybírat karty jen při povedeném fleetu (na BGG diskutují i o nepovedeném), každopádně ne při nepovedeném fightu.

24.1.2012 00:26:36

Jak hrat za Zombie?
Neni mi uplne jasne, jak mam pokracovat ve hre, pokud se ze me stane zombak. V pravidlech se pise, ze mam akce:
- liznuti 1 - 4 karty ze Zombie balicku
- pridani jedne zombie do Zombie Threatu
- vraceni karet z ruky do Zombie balicku
- odstraneni zombie z Hordy (proc bych to jako zombie delal?) - teda, pokud dobre prekladam "dissipate a zombie from the Horde just as you would on survivors turn"

Otazky:
- jako zombie hraju pouze jednu z vyse uvedenych akci?
- muzu pridat zombie do Hordy pri kazdem tahu lidskych hracu a nebo musim cekat, az na me prijde rada?
- pokud pridam do Zombie Threatu kartu, plati jeji efekt. Pridam-li dalsi, plati efekty obou karet a nebo pouze karty aktualni?

Predem diky za rady ...

9.5.2012 23:17:45

Neoficialni FAQ
Tady jsem nasel nekolik odpovedi: https://docs.google.com/document/d/1grmoWtJujMMRIz7ZUGjcds3kLayRN4rOmq7Tfn5MvB8/edit?hl=en_US&pli=1

12.5.2012 22:16:11

Panzer
AAA, všechno špatně! Omlouvám se, to je tak, když jeden čte pravidla po celodenním šourání po essenským veletrhu a dodává si energii guaranovým pivem...

12.5.2012 22:51:43

Hyman
- jako zombie hraju pouze jednu z vyse uvedenych akci?
hraješ všechny tyto akce, pouze vrácení karet z ruky do Zombie decku je "may" (to je odpověď i na otázku proč odstraňuješ zombie z Hordy - protože musíš)

- muzu pridat zombie do Hordy pri kazdem tahu lidskych hracu a nebo musim cekat, az na me prijde rada?
normálně jako živý hráč, tedy i v tahu Survivora, ale jenom sousedům - po pravé a levé ruce

- pokud pridam do Zombie Threatu kartu, plati jeji efekt. Pridam-li dalsi, plati efekty obou karet a nebo pouze karty aktualni?
Platí efekt obou - viz např. ten odkaz co jsi sem postnul

13.5.2012 10:58:05

zase ty pravidla
Tak jsme po delší době zase zahráli a zase jsem narazil na nejasnost (kterou jsem možná věděl ale zapomněl): Jak hrajete 4-ku na zombie threatu (Můžeš přidat zombie do hordy v kole jakéhokoliv živého hráče) ?
Zombie hráč přeci přidává zombáče do hordy normálně jako živý hráč, tedy v kole hráče po jeho levici nebo po jeho pravici.
Takže pak by 4-ka měla význam jenom při hře ve čtyřech, kdy zombie hráč může přidávat i hráči naproti němu.....?
Není to nějaký divný ?

21.11.2012 21:18:09

Rozpor v použití karet
příklad: stojí tu zombí s hodnotou utěku 3. Já mám v ruce Sendvič s hodnotou utěku 1 a možností dobrat 1 kartu, a dašlí dvě karty s utěkem 1. Chci utíkat a chci si dobrat kartu. Nejdřív vyložím sendvič a doberu 1 kartu do ruky. Počítá se tento vyložený sendvič s utěkem 1 do součtu dalších přiloženných dvou karet s utěkem 1 nebo musím z ruky vyložit další karty s celkovým součtem utěku 3, abych zombici utekl ?

25.5.2015 11:28:03

Myslbor
Ano, ten vyložený sendvič se do celkové hodnoty útěku počítá

25.5.2015 15:14:30

Vybíráme z Bazaru

Illumination - ENG
Illumination - ENG
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas