Earthborne Rangers

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Earthborne Rangers - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Earthborne Games
Frosted Games
Autoři: Adam Sadler
Andrew Fischer
Andrew Navaro
Brady Sadler
Brooks Flugaur-Leavitt
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CP

čeština

Vyjde v češtině?

18.10.2023 14:58:05

Bylo by skvělé, kdyby hra vyšla v češtině. Je nějaká šance na českou lokalizaci? 

11.1.2024 04:16:28

Myslim, ze to pro nasince nedava moc ekonomicky smysl, vzhledem k tomu, ze se jedna o jakousi formu LCG, tedy dalsi budouci rozsireni. Ani velke trhaky od FFG nevydali u nas kompletne a zarizli to.

11.1.2024 09:37:23

Jenže na rozdíl od LCG, kde máte v základu pár hodin hraní je tohle plnohodnotná hra. Ano má velký potenciál dál růst a potenciální vydavatel to určitě schytá za nevydání dalších rozšíření. Asi tak jako v případě jakékoli jiné hry :-) Čeští vydavatelé nejsou ignorantni a všechny kvalitní tituly tady zatím vyšly. Neumím si představit, že by od tohodle nevyšel aspoň základ. Osobně to tipuju na Rex nebo Albi.

11.1.2024 11:37:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Specifikem tohohle produktu, že je vyráběn lokálně a ekologicky. Vše je recyklovatelné apod. To dost vypálilo cenu nahoru a zároveň kvalita komponent bude lidem připadat na první pohled nižší. Ač bych si to moc moc přál v češtině, jsem k tomu fakt skeptický. V našem prostředí se prostě furt hrozně kouká na cenu a tohle jde opačným směrem. 

---
Time Slug Studio

11.1.2024 11:41:00

@Bedikk Pravda. Hra je asi o cca 10% aušusovější než FFG produkce. Ale ta lokálnost by mohla i pomoci. Buď si to licencovat a vytisknout tady u nás, a vlastně i ty transakční náklady z originálního printu tištěného v německu by nemusely pro nás být tak krvavé. Já věřím, že to bude.

11.1.2024 12:18:43

Jo, ekologie tady šla tak daleko, že jsem se bál ty karty bez plastových obalů i vytáhnout z krabice. :D Rozdělovače balíčků obalené nemám a trpí po pár hrách hrozně (a to mám pocit, že na ně vůbec nešahám).

Takže za mě rozhodně podpora pro podobné iniciativy (viz např. ReWood od CGE), je to určitě dobrý počin a vyšší cenu jsem připraven přijmout, ale ještě tomu něco chybí.

Jinak to považuji za kompletní hru, nemám pocit, že by nutně potřebovala hromadu rozšíření. V tomto bych si to s LCG nepletl. Potenciál tam určitě pro rozšíření je, ale v této hře to “living” znamená něco úplně jiného (až konečně najdete toho rybáře a další kolo vám ho chramstne masožravá popínavá kytka, které jste se předtím jen tak tak vyhnuli, tak budete vědět, co myslím).

...................................................................
Odvážný dobrodruh

11.1.2024 14:00:19

Jako jo no. Environmentální politika je nemilosrdná. Krabice je pěkná, ale docela měkká. Karty pravda trochu tenčí než FFG, ale zas tak děsný to není. A to, co hra vydává za insert, mě vyloženě rozesmálo.

Ale ve finále to stejně dopadlo jako obvykle u všech LCG. Vybral jsem všechny karty a zbytek obsahu vyhodil. Karty kampaně i hráčský balík se tu míchají tolik, že bez obalů to fakt nejde. Místo tokenů mám kostky. Na počítadle statů hrdiny skvěle fungují promo kosty ze světa her, který barevně krásně ladí.

Jako pořadač jsem nakonec použil ty děsný plastový z FFG LCGček, ale v praxi je stejně lepší nechat si při hraní nejpoužívanější sety karet na stole u ruky, než se furt hrabat v krabici. A i game book jsem opustil. Ten jejich elektronický na webu má mnohem rychlejší navigaci než papírová kniha a vyhnete se náhodným spoilerům při listování.

11.1.2024 14:37:44 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Šlo to ekologicky tak daleko, že krabice není ve folii a je pouze přelepena lepíky z boku aby se neotevřela. Nicméně, lepíky jsem chtěl strhnout, aby na krabici nestrašily a na jedné straně to šlo i s papírem a na druhé tam zůstal zbytek lepidla. Takže krásná ekologická krabice je z jedné strany orvaná a z druhé umatlaná od lepidla… jestli by ta folie nebyla lepší :))))

----------------------
Majitel liščí krabice

11.1.2024 15:14:51 | Upraveno autorem (porovnej)

:)) Tak tak. Já to opatrně strhl a lepidlo začišťoval lihem, což zase rozmazalo eko barvy. Třešnička na dortu je ta recyclable ekoznačka vzadu na krabici, která vás tak podprahově navádí, abyste hru po použití hodili do sběru :D 

11.1.2024 15:38:01

Tak to alespoň místo lepíků mohli poslat v papírovém pytlíku, nebo celofánu (ten je "eko" myslím). Jako kdyby nevěděli, jak jsou hráči citliví na tohleto poškození či omatlání kterékoliv části hry… :)

11.1.2024 15:46:27

Pro zajímavost podrobný rozbor, co všechno je na krabici, kartách a tak dále eko a co tolik ne: https://boardgamegeek.com/thread/3243492/green-or-greenwashing-climate-scientist-reviews-eb

Celkově z toho Earthborne Games vycházejí dobře. Jestli je krabice měkká nebo špatně přelepená, to je daň za první odvážnější a smysluplnější kroky v tomhle směru.

21.2.2024 08:51:05

Kdyz sem se ptal na lokalizaci do jinych jazyku vcetne cestiny bylo mi napsano tohle: 

Yes! We already have a German version of the game available through our partner Frosted games. For Spanish, Maldito games is currently hard at work translating that version. We don't yet have a Czech partner, but if you have a studio in mind that you think would be a good fit, let me know and/or let them know you'd be interested in them localizing it!
Zadny studio neznam tak pokud se toho nekdo chytne nebo je upozorni moznost tu je :)

4.3.2024 11:10:44

@luke3red : Souhlas. Rozhodně je dobře, že to někdo zkouší. Rve mi srdce pokaždé, když vyhazuju tuny plastů a kartonu z nově rozbalené deskovky. 

@DodgethisCZ : Doporučíme jim Blackfire, ať je nějaká sranda ;-)

4.3.2024 11:34:47

@DodgethisCZ: najs, díky za dotaz! Nabízí se přirozeně Foxové, co na to @IN? :))

4.3.2024 11:52:46

Ja už som toľko krát odolal kúpe, či už v obchode alebo na gamefound lebo stále dúfam, že to niekto vydá v CZ :) @IN ? :)

13.3.2024 07:13:53

Nikdo neodpovídá, to značí buď totální nezájem, nebo brzké oznámení, tak snad to druhé. Jinak bych to klidně viděl i u Myslcajku. 

13.3.2024 08:11:04

ja myslím, že ta čeština není až tak potřebná v dnešní době. Stačí vám mobil a google translator. Odfotiš si odtavec, který máš přečíst a hezky ti to přeloží do češtiny. Aspoň se člověk naučí nová slovíčka případně nový jazyk :)

13.3.2024 13:52:44

@loix1 Aniž bych se tě chtěl nějak dotknout tak tohle je vážně blbá rada :) O takové hraní asi nikdo nestojí..

 

..Jinak Liška toho vydává teď požehnaně a to má ve frontě i spoustu oznámených titulů takže tam bych to neviděl. Ale tak máme tu i jiné vydavatele ne? 

13.3.2024 14:01:29

@loix1 Řekl bych, že v tomhle případě jde hlavně o dostupnost. Chystá se sice masivní dotisk a větší distribuce než u prvního vydání, ale českých kopií by se sem zkrátka dostalo víc.

13.3.2024 14:31:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak podľa posledného komentu od autora, zatiaľ asi nič:

“We have discussed a couple options with Czech studios, but unfortunately we have nothing actively in the works for either language at the moment.”

15.3.2024 07:24:01

Vybíráme z Bazaru

Heroes wanted KS all in
Heroes wanted KS all in
Akt. cena: 1599 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas