Duna: Impérium – Vzestup Iksu

xxxxxxxxxx hodnoceno 121x (Seznam vlastníků)

Duna: Impérium – Vzestup Iksu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Duna: Impérium
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Dire Wolf Digital
Lucky Duck Games
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Technologie

Používáte nějaké pravidlo obdobné “imperiální míchačce” na protočení nabídky Technologií? Občas se nám stane, že ani jedna ze tří nabízených nikoho nebere a za celou hru nejsou technologie využity. Proto děláme, že na konci kola, když s tím hráči souhlasí, odhodíme vrchní dílek a nahradíme spodním. Co vaše tipy?

2.2.2023 10:28:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Nepřišel mi zatím důvod pro tuto úpravu, a to hraju pouze sólo (zatím tři partie). Nabídka tří destiček se mi zdá dostatečná a vždy jsem měl co brát. Ale když se předem domluvíte, tak proč ne, jen nevím, podle jakého klíče je budete odstraňovat. Co se nehodí v kole druhém, se může sakra hodit v kole pátém.

Duna ale byla dlouho jedinou hrou, kde jsem používal house rule pro obnovu nabídky karet v imperiální řadě. Ale co pro sólo přidali možnost hodit na konci kola 2 kostkami a podle hozených čísel karty odstraňovat, používám to.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.2.2023 10:54:15

Ne. Zaroveň bych řekl že v Rise of Ix uz ani pravidlo o imperiální míhcačce není potřeba. Přibylo celkem dost kvalitních karet takze imperium row uz býva temer vždy zajímavej… a v Immortality s atomovkama tím spíš

2.2.2023 10:55:23

Tohle bych nedělal, technologie jsou dost odlišné od běžných karet (minimálně ve smyslu mechanismu hry) a tímhle ji můžeš i rozbít (nahráváš určitým hráčům v herní situaci, posiluješ jisté herní elementy atd.)

Popravdě technologie dokáží vyhrávat hru a občas se vyplatí klidně i vzít nějakou, co se vyloženě “nehodí”, protože se ti nakonec stejně rentuje.

Ale v závěru jako vždy platí, že cokoliv vyhovuje herní skupině je okej :)

2.2.2023 10:56:28

Zrovna včera jsme na toto narazili. Respektive nově příchozí hráč se ptal, zdali se dají Technologie nějak “odemlít”, že se mu žádná nehodila. Já jsem spíš toho názoru nechat je, protože někdo může 2 kola šetřit koření na drahou technologii a takto by o tu možnost přišel.

Já standardně používám “house-rule" jen pro imperiální řadu, kdy po každém kole odstraňuji poslední kartu a když si někdo koupí kartu, tak se karty nejprve posunou doprava a nová se vyloží na první místo.

16.2.2023 10:02:17

Zrovna včera jsme na toto narazili. Respektive nově příchozí hráč se ptal, zdali se dají Technologie nějak “odemlít”, že se mu žádná nehodila. Já jsem spíš toho názoru nechat je, protože někdo může 2 kola šetřit koření na drahou technologii a takto by o tu možnost přišel.

Já standardně používám “house-rule" jen pro imperiální řadu, kdy po každém kole odstraňuji poslední kartu a když si někdo koupí kartu, tak se karty nejprve posunou doprava a nová se vyloží na první místo.

16.2.2023 10:02:27

Vybíráme z Bazaru

Monstrum: Frankensteinovi dědicové NOVÁ
Monstrum: Frankensteinovi dědicové NOVÁ
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas