nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Duna: Impérium – Vzestup Iksu

Rozšíření pro hru: Duna: Impérium
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: REXhry
Dire Wolf Digital
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Kdysi člověk předal stroji svoje vědomí s nadějí, že jej tento čin osvobodí. Namísto toho jen dovolil druhým, aby jej zotročili.

 

Frank Herbert - Duna

Duna: Impérium se s rozšířením Vzestup Iksu rozrůstá o novou planetu - stejnojmenný Ix. To dává nově jednotlivým hráčům možnost nakupovat za koření žetony technologií s jednorázovými či dlouhodobými efekty, které do hry přináší štědrou dávku asymetrie. Kvůli zvýšené poptávce po koření prošla radikální změnou ta část herního plánu, která tuto službu zajišťovala. Nově se tak hra rozrůstá o pašeráckou stupnici, skrze kterou získáváte jak již zmíněné koření, tak vliv u jednotlivých frakcí či slevy na technologie. Vesmírná gilda je tak nyní jednou z klíčových frakcí. Obdobnou proměnou prošel i Landsraad, kde došlo k vyřazení několika polí přítomných v základní hře. Mezi další novinky patří:

  • Nové karty Impéria, vůdců, konfliktu a intrik.
  • Bitevní lodě, jež svojí silou převyšují standardní vojenské jednotky, lze je využít k obsazení klíčových oblastí na Arrakisu a jsou immuní vůči zničení.
  • Karty infiltrátorů, které umožňují Vašim agentům vstoupit na již obsazená pole.

Finální změnou je možnost tzv. Epické hry, kde hráči začínají partii s mírně upraveným základním balíčkem, kartou intriky navíc, větší posádkou ve vojenské pevnosti a závěr hry se spouští až při dosažení 12 vítězných bodů.

Autor: Nikephoros

Další názvy této společenské hry

  • Dune: Imperium – Rise of Ix

Vybíráme z aukcí

Vládci podzemí
Vládci podzemí
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>