Duel in the Dark

xxxxxxxxoo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Duel in the Dark - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Pilot Games
Z-Man Games
Autoři: Friedemann de Pedro
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlům

Tenhle výkend jsem docela hrál za Němce. A myslím že mě tam něco uniká! Protože nevím proč by měl Němec hrát ve vysoké výšce? V pravidlech je jen mínus za to když bombardér letí v nížší výšce než stíhači. Jinak nic. A to mě příjde divné. Proto nevidím důvod proč by německý stíhač měl létát ve vysoké výšce? Děkuji za osvětlení pravidel, pravděpodobně mě možná něco uniká. Ale v pravidlech nic moc není!
3.8.2009 23:48:42

strana 6
oddíl Čtyři německé stíhací letky:
Pokud letka letí níže než eskadra bombardérů,
tak německý hráč dostává při
boji penalizaci -1 VB pro takovou letku.

4.8.2009 06:54:45

Super dík
vyložil jsem si přesně obráceně :-D. Proto mě to přišlo divné proč by němečtí stíhači měly létat ve vysoké výšce.

4.8.2009 10:22:29

PPO tip
Nechtěl se mě zakládat nové vlákno. Tak se zeptám tady.

Jak nejlepé rozestavit pozemní obranu, když hraju za němce?
Nějaké tipy, nebo rady?

6.8.2009 09:40:22

PPO
ja používal hodně červené dílky flaky a světlomety, hasičské auto šlo dát na sever docela na strategicke misto že ti pokrylo hodně měst, myslím že tři.
Světlomety byly super v základu, kdy přidávaly ke každému flaku +1 bod, takže flak a 2 světlomety 3 body a ještě světlomety mohly podpořit stíhače. Teď v rozšíření Baby blitz je pouze jeden světlomet na jeden flak, takže už to není tak efektivní a hlavně silné.
Bunkry jsem skoro nepoužíval, snad jen na Berlin a Dražďany pokud to chtěl Angličan riskovat, ale to jsem mu body postahoval při zpátečním letu neboť nemohl moc manevrovat, a dobře se odhadovala zpáteční cesta.
Kouřové clony a balony jsem nikdy nepoužil, na druhé straně jsou zrovna flaky myslím.
Cisterny jsem dával u pobřeží na začátek ať může vyletět z jednoho letiště více letadel.

6.8.2009 10:42:41

dalších pár her a dalších pár dotazů
Myslím, že vcelku důležitá věc:
1) Palivo - skrytě nebo ne? V pravidlech o tom nic není. Ale v realu bych to viděl že má být skrytě! Když anglání bombardovaly tak taky nevěděli kolik budou mít paliva němečtí stíhači!

2) Počasí - "Moskyt" je na hexu, kde je na letišti německá stíhačka! Hraje němec. A s letadlem vzlétá 1VB za to že je tam "Moskyt". Pokud zustane na tomto hexu a bude kroužit má brit další 1VB. Aplikuje se dále ještě počasí? Osobně si myslím, že ne, ale jsem na váškách.

8.8.2009 07:18:53

odpovědi
1) My hrajeme palivo odkryté. Nic na tom podle mě nezmění že Brit ví kolik máš paliva, bombardéry letí podle předepsaného letového plánu (hrajem to bez možnosti měnit cestu) a Moskyt stejně musí mlžit a bombardovat pozemní cíle.

2)Referenční karta je rozdělena do takových oddílů. Takže při vzletu stihače dostane Brit body automaticky a při vzdušném souboji Moskytu a stihačů aplikuj počasí. Příklad pokud by byl jen jeden stíhač a jen mraky 1-1=0. Moskytem moc body nenabereš, pokud není úplněk.
Co je důležité u moskyta se nejdříve sečtou stíhače a pak se až aplikují bonusy a postihy.
U stíhačů německých se každý stíhač hodnotí individuálně, i kdyby byli dva na jednom hexu.

10.8.2009 06:26:02

Vybíráme z Bazaru

Galaxy Trucker (CZ, stará verze)
Galaxy Trucker (CZ, stará verze)
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas