nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dschamal

Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Zoch Verlag
Autoři: Thomas Liesching
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nejcennějším majetkem beduínů jsou jejich velbloudi. Ale každý, kdo chce jeden z těchto korábů pouště získat, potřebuje šikovné ruce. Beduíni se proto  za dlouhých zimních večerů  scházejí, trénují šikovné prsty a volí mezi sebou nejlepšího obchodníka s velbloudy. Potom soutěží o skrytá tajemství. Co za tím vším vězí? Dschamál...

Dschamál je velmi netradiční postřehová hra skládající se vlastně jen z velkého plátěného sáčku plného roztodivně tvarovaných dřevěných komponent (konkrétně obsahuje 48 barevných kamenů ve 4 barvách a 12 tvarech a 11 černých kamenů).

Hlavním mechanismem je vytahování dřevěných komponentů poslepu z pytlíku, a to současně s jedním až třemi soupeři. Podle pravidel se dá hrát několik her:

  1. Duel o Dschamál - v této hře se vždy hraje duel. Do sáčku sahají vždy dva hráči současně a snaží se vytáhnout kameny určitého tvaru. Pokud se hráči podaří vytáhnout všechny čtyři kameny stejného tvaru, tak se tyto kameny stávají výherními kameny. Vítězem se stává hráč, kterému se jako prvnímu podaří nasbírat sedm výherních kamenů.
  2. Dschamálská věž - hráči vstupují do duelu a snaží se získat kameny. Z barevných kamenů se staví věže a díky nim lze také získat body. Černé kameny se sbírají a při jejich nedostatku se body odečítají; jejich přebytek naopak znamená body navíc. Hru ukončí a vyhrává hráč, který postaví věž ze sedmi kamenů. 
  3. Dschamálská trojka - hráči hrají "trojku": ve váčku hledají tři hráči současně a hledají určité kameny. Takto nasbírané kameny se stávají stejně jako v Duelu výherními kameny, pokud se hráči podaří najít čtyři kameny stejného tvaru. Hru vyhrává ten, kdo jako první získá sedm výherních kamenů.
  4. Dschamálské kvarteto pro děti - v této variantě se hrají duely dokola. Vítězí hráč, který jako první získá čtyři kameny stejného tvaru (kvarteto).

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

  • Dschamál

Vybíráme z aukcí

Metro
Metro
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>