Dragon Dice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: SFR, Inc.
TSR (Tactical Studies Rules)
Autoři: Lester W. Smith
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Všeobecně o hře

Smolíčku, to jsou parádní obrázky. Počítám že jsi jedním z velice mála lidí v ČR kteří hru znají a mají. Jak ses k tomu dostal? Kolik máš kostek? Řekni nám něco, poděl se s námi :).
26.10.2010 08:01:23

tetsování Lava Elfů -report
Namotivován turnájkem minulý týden, zkusil jsem ještě jednou Lava Elfy, tentokráte proti Trpaslíkům. Použil jsem Smolíčkovu strategii - velké množství jednotek, vysočina a kouzlení. Jelikož je vysočina i domácí terén trpaslíků, měli jsme ji každý jako domácí terén. Synátor relativně rychle obsadil město na hranici. Já držel jeho domácí terén v kouzlech, na mém domácím terénu se uhnízdil drak, který nás každého jednou hezky zmasil, takže tam nikdo jednotky neměl. Hra se dostala do patové situace, kdy já neustále kouzlil a díky koncentrované velké armádě na vysočině i dobře bránil (symboly manévrů jako savy na vysočině). Synátor se bál manévrovat blíž k městu, takže střílel na mě z hranice a taky kouzlil, ale bez větších efektů. Pak udělal chybu a snažil se na svém domácím terénu manévrovat na město. Jen co se dostal na boj z blízka, dostal 2 dost drtivé zásahy. Stáhl se tedy na hranici.Už jsem defenzivní taktiku nevydržel a vydal se likvidovat draka na můj domácí terén (něco přes půl armády). Za cenu velkých ztrát jsem ho porazil. Synátor následně přesunul polovinu svých jednotek na můj vyčištěný domácí terén a v pohodě mě tam přemanévroval.
Tedy mojí chybou bylo, že jsem na likvidaci draka neposlal většinu armády aby měla pak šanci proti manévrům trpaslíků (bál jsem se úplně opustit moje město - zbytečně).
Synátora hlavní chybou bylo, že se se mnou pouštěl do křížku na svém domácím terénu a nešel sám dřív likvidovat draka na můj terén aby mě vyporovokoval k činnosti dřív, než si přetočím město.
Kdyby trpaslíci neudělali chybu neměl bych šanci vyhrát takřka vůbec. Takhle jsem šanci měl, ale podcenil jsem množství jednotek na klíčovém terénu.
Závěr: Tím že mají Trpaslíci stejný domácí terén jako Lava Elfové jsou v podstatě neumanévrovatelní. Co je mi platná vysoká obrana, když dvojnásobením dělali vždy 8 a více manévrů. Ještě navíc v boji využívali dobrou schopnost monstra a jedné rare jednotky - vyber 4 životy - hoď id ikony nebo márnice....
Prostě s mojí nejpočetnější armádou neumím vyhrávat a zatím se nepotvrdilo,že to při konstalaci mých kostek jde (samozřejmě extrémní náhody nepočítám).

Ještě si teď zpětně nejsem jistý, jestli jsme hráli dobře, že do dvojnásobených manévrů na domácím terénu trpaslíka se počítají i id ikony.

17.3.2011 09:21:42 | Upraveno autorem (porovnej)

ještě poznámka
Aby to tak nevyznělo: nepoužil jsem tupě Smločíkovu strategii LE proti Nemrvým i v boji LE proti Trpaslíkům, ale ta síla jejich manévrů je ohromná, tak mi přišlo rozumné držet se na nízkých číslech terénu.

17.3.2011 10:04:38

Nové stránky SFR
SFR má nové stránky. Rozhodně doporučuji vyzkoušet nový Dice Browser, je to parádní věc.

12.8.2011 11:58:47

Kostky z rozšíření - pro Smolíčka hlavně
Předpokládám, že je asi moc nehrajete. Třeba ti eldarimové ... asi bez dragonkinů ve hře jsou hodně diskutabilní, jednostranně zaměření. Mám jich málo zatím na samostatnou armádu, spíš jako doplněk jiné armády by mohli být zajímaví.
My se zatím držíme spíš základních kostek, takže itemy jsme ještě nehráli vůbec, dragonkiny zatím jenom dvakrát nebo třikrát, malé terény taky zatím vůbec ... a ty mi tak přijdou z těch nových věcí nejzajímavější.
Včera sem vytáhnul jeden nový frontier terén a vzal sem modročervený, aby to bylo fér pro oba hráče (Frostwings x Trpaslíci), King's castl. No podle toho jak mi trpaslíci poslední dobou padají, tak sem si měl radši vzít Horský Dragon Lair. Aspoň sem pak mohl sázet draky zadarmo a měl bych dvojíté manévry.
Ale průběžně hrajeme pořád, přidáváme nové věci pomalu, ono to mění původní hru dost radikálně. Už sem uvažoval i založení Klubu Dragon Dice v Olomouci, abych rozšířil naši základnu hráčů ... ale nevím, jestli bych to časově zvládl :). Takže tak ... pěkná hra, ale mám obavu, že v záplavě nových FFG a GMT titulů u většiny nadšenců tady zapadla někam na dno regálu :).

7.10.2011 14:01:25

Tangram
Založení klubu by bylo fajn,sice je otázka jestli tam nebudeme chodit jen ve 2-4 hráčích,ale proč to aspoň nezkusit.Nazval bych ho podle toho novýho terénu Dragon Lair :-)

Jinak souhlas,dle mě má ta hra obrovský potenciál,nedostala se do podvědomí hráčů tak jako jiné hry,což je škoda,ale to není problém jen dragon dice..

7.10.2011 18:17:46

Tangram
No abych se přiznal, tak nejvíc hrajem ty nové velké terény, protože sedí k firewalkerům a Scalders. Malý terény jsme testovali akorát se nesešli dobré typy, takže se dají hrát jen k pobřeží. No Eldarimy používám maximálně jako posilu pro elfy co se týče obrany, jinak zbytek mi přijde k ničemu. Dragonkiny hraje kamarád a docela je to dobrá zdržovačka pro soupeře. No a ikony a artefakty neplánuju ani do budoucna.

9.10.2011 21:12:46

Vybíráme z Bazaru

Warhammer: The Rise & Fall of Anvalor
Warhammer: The Rise & Fall of Anvalor
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas