Dragon Dice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: SFR, Inc.
TSR (Tactical Studies Rules)
Autoři: Lester W. Smith
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Všeobecně o hře

Smolíčku, to jsou parádní obrázky. Počítám že jsi jedním z velice mála lidí v ČR kteří hru znají a mají. Jak ses k tomu dostal? Kolik máš kostek? Řekni nám něco, poděl se s námi :).
26.10.2010 08:01:23

Se tak nekdo ma...
si pamatuju, ze jsem o te hre pred mnoha lety slysel a dost me zaujal herni system. Dokonce jsem si poridil i pc hru, ale nepodarilo se mi to spustit. Sice se to da snad na netu jeste nekde sehnat, ale jak to neni v kamenych obchodech, tak se to nema sanci rozsirit. Jo, sice vysly Irondie, ale to uz neni ono.

26.10.2010 09:01:21

sak007
No já jsem PC hru pořídíl taky a hrál v roce 2003. Stále ji mám a nadchla mě tehdy tak, že jsem uvažoval o nákupu z Ameriky. Pak jsem se vrhnul na jiné věci a pozapoměl. Irondie mě moc nezaujala, ale Dragon Dice to je pořád můj velký sen. Smolíček mě znovu navnadil, takže asi si nějaký starter koupím. Musíme to tady v Čechách trochu rozproudit :)

26.10.2010 09:08:35

Všeobecně o hře
Ahoj, takže nebojte se, protože teďka nestíhám tak, ještě není udělaná recenze, ale buďto já nebo moje slečna ji časem zkusí napsat. Mám rozpracovaný i překlad pravidel do češtiny, ale nějak jsem se při tom zasekl:( Kostky se dají sehnat buď z Ameriky (drahé poštovné) od SFR, nebo z některých anglických obchodů s docela přijatelným poštovným (např. IGUK, Heron games), oficiální distribuce je v Belgii (vychází to nejdráž). Jinak originální pravidla jsou ke stažení přímo na stránkách SFR zdarma. Jinak jestli máte někdo zájem o předvedení hry, tak je možný se dohodnout, a to v Brně, Liberci, potažmo v Praze. Jinak sem časem hodím obrázky dalších armád. Já mám asi okolo 180 kostek, přítelkyně cca 80, další 2 kamarádi dohromady asi 100 kostek.

26.10.2010 18:41:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Smolíček
Skvělé slyšet, že někdo tuhle skvělou hru v ČR zná a hraje. Já už pracuju na objednávce :).

26.10.2010 18:50:03

Tangram
Od Chuck Pint z Ameriky www.chuckpint.com/frame.html si můžeš objednat přesně kostky co potřebuješ, má to jedinou nevýhodu, že dáš hrozně peněz za poštovný, ale zase se vyhneš problému sběratelských her;)

26.10.2010 20:26:05

tak tu recenzi bych si precet.
kdysi jsem o tehle hre cetl v nejakem hernim casopise, myslim Score to bylo. zalibila se mi.
to bylo tak 10 let zpatky.
zajimave videt, ze jeste existuje. tesim se na recenzi :)

26.10.2010 21:46:20

:-)
Taky bych dal.. kdysi jsem o ni snil.

26.10.2010 22:22:29

Smolíček
Chuckovy stránky znám 7 let ... pravidelně to tam okukuju :)

26.10.2010 22:39:56

Smolíček
Teda vypadá to dobře,těším se na ty cz pravidla.Můžeš posoudit kvalitu kostek,tedy jestli se z nich neloupe barva atd.Jde mi o to,jestli kostky netrpí stejným neduhem jako ty s Irondie.

Existuje i varinata pravidel pro více hráčů,nebo by to hře spíše škodilo?

26.10.2010 23:06:08

kody
Hra je pro 2 - 4 hráče. Kostky jsou klasické, s Irondie nemají nic společného. Jestli Irondie odlévají z cínu nebo z olova, nedivím se, že se to hraním ničí :)

27.10.2010 07:28:28

kody
Z kostek se barva neloupe. Kosky jsou odlity ze dvou barev plastu. Na každé straně kostky je vyražen určitý specifický symbol (např.: luky pro střelbu, sekery pro boj zblízka apod.). Vyražený symbol je pak zvýrazněn nějakou barvou tak, aby na kostce vynikl. Jako jediný drobný neduh bych označila nejspíš právě ty vyražené symboly - některé jsou vyraženy hlouběji než jiné, některé jsou tenčí a jiné silnější. Ale každopádně to nijak neubírá na kvalitě kostek. Možná právě naopak, z některých, s nějakou to "chybou tisku", to činí sběratelský originál:))

Co se týče počtu hráčů při hře Ti přesněji zodpoví Smolíček, který ta pravidla překládá.

Včera jsem odesílala nějaké základní info "O hře", ale měla jsem nějaké problémy s připojením k internetu, tak uvidíme, jestli se to odeslalo či nikoliv. Kdyžtak to pošlu znovu.

27.10.2010 10:44:46

kody
Hra se dá teoreticky hrát v libovolném počtu hráčů, ale výrobce doporučuje maximálně čtyři. Potom by hra byla moc zdlouhavá a nepřehledná. Ještě jsme nezkoušeli hrát ve více lidech, ale ve dvou pravidla fungují skvěle. Když se hecnu tak by do Vánoc mohly být základní pravidla, která jsou asi na 30 stranách. Celkový rozsah pravidel je asi 80 stran zčásti to jsou přehledy všech ikon na kostkách, které tu visí společně se všemi kouzly.

27.10.2010 11:13:10

díky všem za info
Ty kostky by teda mohli něco vydržet. I extrémy jak jsem koukal na fotky :-)
Docela mě překvapila ta hutnost pravidel,vypadá to docela nevině :-)

27.10.2010 15:26:36

pravidla
úplný základ pravidel je asi na 45 stran, z velké části je tvoří příklady, aby nedošlo k chybnému výkladu pravidel. Ten zbytek jsou různá rozšíření hry jako speciální jednotky Acolytů, menší terény (menší kostky, které se dají přiřadit ke klasickým terénům), Lovci draků, Dragonkini, artefakty, atd.:) většina těchto rozšíření se nedá jentak sehnat, ale co jsem koukal na SFR tak letos začali opět prodávat malé terény s dvěma úplně novými druhy terénu, jak co se týče symbolu na osmé straně tak barevné kombinaci. Takže je docela dobře možné, že časem vydají postupně všechny možné kostky;)

27.10.2010 16:00:27 | Upraveno autorem (porovnej)

První dojmy
Co se týče designu je Dragon dice moje druhá nejhezčí hra hned po Heroscape. Ty kostky si prostě zamilujete. Gameplay je trošku tricky (omlouvám se za ty amerikanismy). Pravidla jsou dost komplikovaná, přitom je hra velice jednoduchá. Několik věcí mi však stále uniká. Každopádně je to fajn a vypadá to, že do toho potečou další peníze. Zatím mám pěknou skupinku kouzlících goblinů (soupeř mě s nimi docela pochroumal), střílející trpaslíky a potom už jsou to především kouzlící undead a vyrovnaní feral), ale když budete mít smůlu na stater set, tak to může být vcelku na prd. Více kostek více zábavy.
Největší výhoda hry stále spočívá v tom, že jí dáte do pytlíku a vytáhnete kdekoli. Jedna hra trvá sotva půl hoďky, záleží na velikosti armád.

12.11.2010 18:00:18

Draci
Mám dotaz pro zkušeného hráče. Příliš nerozumím hře s draky. Může mi někdo vysvětlit, jak se drak chová po vyvolání (summon) na terénu. Po hodu a vyhodnocení zmizí nebo zůstává? A jak funguje hra více hráčů?

13.11.2010 14:44:12

Draci
takže s draky se to má tak, že ho vyvoláš na určitý terén, na kterém potom sedí, dokud ho někdo nezabije nebo neodletí (neplatí pro wyrmu - nemá křídla). Jakmile je drak na terénu, potom útočí vždy na armádu hráče, který je na tahu a má armádu na stejném terénu jako je drak. Z toho plyne, že pokud si vyvoláš draka na terén, kde máš armádu i ty, tak bude útočit i na tvoji armádu. Tak doufám, že je to trochu srozumitelný, kdyby ne, tak se ptejte, já to zkusím popsat jinak.

14.11.2010 22:36:53

Draci
Tak to je totální drsnost. No, jestli to dobře chápu, tak alespoň hráč stihne stáhnout jednotky. Ale stejně, když jsou ve hře dva draci, tak je to pěkný lock, hlavně při hře na 18 bodů. Za poražení draka navíc nic moc není, ne?
Právě jsem napsal malou recenzi (spíš malý návod). Kdybyste tam nalezli nějakou zásadní nesrovnalost, tak dejte vědět.

14.11.2010 23:17:36 | Upraveno autorem (porovnej)

zabití draka
Za zabití draka si můžeš povýšit maximum jednotek co jde, tzn., že si vyměníš kostku s jedním životem za dvouživotovou ze svého DUA (já tomu místu pracovně říkám márnice). Příklad: v armádě máš 2 kostky se 2 životy a jednu s jedním. V márnici máš 1 kostku se třemi životy. Když zabiješ draka, tak si můžeš proměnit jen jednu kostku se 2 životy za tu tříživotovou.

Jinak jednotky samozřejmě stihneš stáhnout, protože vyvolání draka je ve fázi pochod, kdežto drak útočí ještě před tím, než táhneš na terénu či v rezervách.

15.11.2010 19:53:51

BGG
Na BGG ta hra zrovna dobře hodnocena není. Pročítal jsem hlavní výhrady a lze je shrnout asi do třech:
1. vysoká cena
2. FAQ jsou asi o sto stran silnější než vlastní pravidla
3. přílišná abstraktnost

Myslím že hlavní problém je ta abstraktnost , která by mi tedy vůbec nevadila. Ve starších příspěvcích se tam často mluví o očekávání nějaké přepracované verze pravidel.

16.11.2010 16:07:05

Cena atd
Cena hry je opravdu dost vysoká. Problém je, když máte opravdu smůlu na startery a kickery, tak prostě nemůžete sestavit konkurence schopnou armádu. Já jsem se od začátku zaměřil na 4 rasy, víc kupovat nebudu. Možnosti spojování armád sice jsou, ale nějak to nevypadá hezky a je to takové zvláštní. Opravdovou sílu jedné rasy hned tak nepoznám, ale o to mi ani nejde. Myslím, že hratelné minimum jsou dva stejné startery. Ale to už je skoro 1000,- No, podle mě to stojí za to. FAQ - těžko můžu posoudit, nemám zase tolik nahráno), ale přijde mi zase tolik toho není, na hraní mi stačí pravdila, která jsou hrozně zmateně napsaná (proto jsem napsal zjednodušená do recenze, přijdou ještě vysvětlující obrázky)
A abstraknost je možná problém, mě se to právě líbí. Rozhodování kdy jednotky úplně stáhnout z boje a kde je zase nasadit, myslím, že možnosti jsou právě proto mnohem větší. Ikdyž to válku vždycky nepřipomíná. Já své jednotky vždy vysílám do bitvu s mocným řevem (gobliny s duněním bubnů)
Taky nevím, proč je tato hra na geeku tak špatně hodnocena. Podle mě je moc pěkná.

16.11.2010 16:21:52 | Upraveno autorem (porovnej)

panzer
1) No pokud budeme cenu porovnávat například s Irondie, tak tady je cena podle mě mnohem nižší, navíc kostky se neošoupávají, takže nákup je prakticky jednorázový.
2) FAQ většinou odmítám z principu. Pravidla mi přijdou jednoduchá, jde o to, se je naučit, hra je celkem intuitivní a jednoduchá. Pokud nehraju turnaje, bez FAQ se rozhodně obejdu.
3) není všeobecně u stolních her slovo "abstraktnost" až příliš abstraktní?

- Pro mě osobně je cena přijatelná. Navíc děkuji klukům, že se rozhodli dotáhnout Dragon Dice do ČR a zahrnout ho do své nabídky. Když jsem ho sháněl kdysi před lety, nebyla ta možnost si ho v čechách koupit.
- Hra je dle mého soudu celkem jedinečná. Skvělý nápad na kostkovou hru, nádherně graficky zpracovaný.
Musíš si panzere vzpomenout na reklamu na kofolu ... když ji miluješ, není co řešit :)

16.11.2010 20:21:34

pravidla
Každopádně si počkám až Smolíček dorazí pořeklad pravidel a zvážím wishlist, když už je to i v česku k mání. Láká mě to taktéž velice. Kdysi jsem tu založil vlákno "Převratné herní principy" a tuhle kostkovou bojovanou bych se tam nebál zařadit :)

Názory BGG neberu vždy jako zcela vypovídající, přeci jenom jsou převážná většina přispěvovatelů amíci :)

17.11.2010 10:07:56

Obrázky
Tak jsem právě uploadnul soubor s obrázky, které vám hru snad ještě trošku přiblíží.

17.11.2010 10:43:39

to roll or not to roll
Ta hra vypadá báječně elegantní - vejde se do kapsy a přitom se v ní dá složitě taktizovat.
Než v ní utopím úspory tak bych se raději ještě zeptal:
1) Hraje to někdo v Praze? Abych to nehrál 1x do roka.
2) Neni to jako MtG? tj. starter je hezkej, neni drahej ale hrát se s tim nedá. Na pořádnou hru se musí investovat tisíce do jednotlivejch kostek.
3) Nemá to na BGG špatný hodnocení proto, že v USA už je to mrtvola a k nám se to po 15ti letech teprve dostalo? Tedy že je to mrtvá (nebo spíš nemrtvá :)) sběratelská hra.

Jak se znám tak si stejně pár kostek budu muset koupit, ale ocením informaci.

17.11.2010 18:32:45

Vybíráme z Bazaru

Jumbo
Jumbo
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas