Dragon Dice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: SFR, Inc.
TSR (Tactical Studies Rules)
Autoři: Lester W. Smith
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

průzkum ohledně pravidel

Mám dotaz: mám rozpracovaný doslovný překlad pravidel (který jsou fakt hutný:-(), ale přemýšlím jesxtli by sem nebylo lepší udělat nějaký lidumilnější přehled pravidel, který by měl menší rozsah a nebyl by tak vyčerpávající jak po stránce samtného překladu, tak co se týče čtivosti a rozsahu.
Takže pokud by byl zájem o nějaká zkrácená pravidla (taková lidumilnější), tak bych je sepsal.
Tak kdyžtak pište co si o tom myslíte....
17.11.2010 20:13:34

panzer
nemáš zač, mělo mě napadnout tam přidat ještě tuhle část...

20.11.2010 12:10:33 | Upraveno autorem (porovnej)

AKTUALIZACE SHRNUTÍ PRAVIDEL PRO ARMÁDY
Všechna shrnutí (soubory vložené v říjnu) nyní odpovídají terminologii v překladu základních pravidel.

Kdyby něco nesedělo, dejte mi vědět, dám to do pořádku.

22.11.2010 23:25:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Smolíček
Paráda díky, základ by byl. Uvažuji do které rasy jít. Líbí se mi trpaslíci, Coral Elfové a hodně neobvykle vypadají Amazonky. Bohužel tyhle rasy co jsem vyjmenoval jsou každá v jiném starter setu. Máš nějaký přehled o vyrovnanosti ras ?

22.11.2010 23:57:29

panzer
Coral Elfové - mám je, zatím jsem s nimi vyhrál jen dvakrát:)). Mají málo obrany, ale na střeleckouarmádu jsou ideální. Nevím třeba mám jen špatnou kombinaci kostek nebo jsem ještě nepřišel, jak je hrát...

Trpaslíci - univerzální armáda. Přijde mi jako nejsnadněji hratelná, nádherný kostky, prostě ideální:)) Jako celek jsou kostky i celá rasa velmi vyrovnanéí co se všech symbolů týče. S monstry zkušenost nemám (mám jen jedno).

O Amazonkách netuším co si myslet, sám je nemám ani jsem proti nim nikdy nehrál, asi budou chtít stavět spíš nemagicky. Přijde mi, že je autoři směřovali spíše jako manévrovací střeleckou armádu.

Doporučuju kouknout na http://sfr-inc.com/races.htm, když najedeš na kostku, tak se vedle zobrazí kombinace symbolů na ní.

Jinak kdybys měl problém, že každá rasa je v jiném starteru, tak nezoufej:) Kdybys chtěl a pomohlo by ti to, odkoupil bych od tebe tu druhou rasu ze starteru.

23.11.2010 06:25:46

kostky ve starteru
Asi ani tak nepůjde o konkrétní rasu jde, jako spíš na jaké jednotky ve starteru narazím. Zatím to vypadá na ty trpaslíky + gobliny.
Ty Amamzonky přesně jak píšeš - místo magie střílí, kouzlí podle terénu. Prostě si nedokážu představit jak moc výhoda či nevýhoda to je.

Takže řeším poslední problém - cena vs. příliš rozsáhlý wish list před vánoci. Ale jen co se objeví trpaslíci skladem na tom českém e-shopu , už vím že patrně neodolám :)

23.11.2010 08:55:21

starter
Jsem na tom úplně stejně - nechci celej starter, rád bych ho rozpůlil.
Podle toho co jsem načet tak by mi vyhovovali Swamp Stalkeři (a asi je tady ještě nikdo nehraje), který jsou ve starteru s Amazonkama.
Takže když se najde někdo kdo bude chtít zkusit ty Amazonky(nebo mě překecá do něčeho jinýho), tak do toho půjdu. Jinak se vysloveně bojim to začít hrát, protože mam svoje zkušenosti se sběratelskejma hrama.

23.11.2010 09:43:29

Doporučení
Jak už tady psal Smolíček, doporučil bych dva stejné startery, to už vám dává trošku na výběr a 18-ti bodová armáda, je skutečně dost malá.

23.11.2010 12:59:20

re doporučení
Já jsem plánoval zkombinovat starter s Treefolk kickerama. Ale když jsem uviděl cenu toho kickeru u Toma tak si to ještě rozmyslim, ten kicker stojí u Toma víc než u SFR celej starter.

23.11.2010 17:43:30

TReefolk
Treefolk je asi ze všech nejhezčí rasa. Ale je dodělávaná právě lidma z SFR, takže asi proto je tak drahá. Jinak obrázky a barva skvělá.

23.11.2010 18:04:50

re treefolk
Drahá? U SFR stojí všechny kickery skoro stejně. Proto nechápu proč to u nás není taky tak.

23.11.2010 18:13:16

kombinace ras
Doporučuju kombinovat rasy, které se shodují v jedné barvě.

Treefolk: ty kostky jsou úplně nej:) Sigi je má a fakt stojí za to:) Jinak k ceně: když sem koukal na kolik by vyšli i s poštovným ze zahraniční, tak to vychází asi o 60 korun dráž....

Jinak snad se tu brzo objeví ty aktualizovaný soubory....

23.11.2010 18:34:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Aktualizace shrnutí armád
stále probíhá...až tam budou soubory v PDF tak je hotovo, už jsem je tam dávno vložil, ale v profilu mám, že stále probíhá aktualizace......

24.11.2010 11:18:50

Smolíček
...ty kostky jsou fakt krásný. Jednak barevná kombinace zeleno-žlutá je pěkná a taky jednotlivé symboly jsou zajímavé. Akorát mám prozatím dojem, že ve většině Kickerů je plno magických kostek a kupříkladu střelby není příliš. Takže doufám, že jednoho báječného dne, narazím na KickerPack plný pouze a jenom střelců:)

25.11.2010 15:34:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Oprava chyb ve shrnutí armád
Brambor mě upozornil na chybu v překladu kouzla Dust to dust (zlatá magie - má tam být: jednotka je okamžitě pohřbena), proto jsem aktualizoval všechny armády, kterých se to týká plus Přehled základních kouzel.

Díky bramborovi za upozornění:) Prosím, kdyby někdo našel ještě nějakou chybku, dejte mi to vědět, já to opravím. moc dík.

4.12.2010 17:52:39 | Upraveno autorem (porovnej)

konečně ready
Tak jsem konečně připraven na vánoce. 110 kostek dorazilo + zakoupený starter Trpajzlíků a Goblinů + vytištěné terény a všechny armády, pravidla jakž takž přečtena.

Smolíčku (nebo Štěpáne), neplánujete dopřeložit to podstatné ze zbývající části pravidel ? Opravdu jsoiu napsdaná blbě, podstatné věci se míchají se stokrát opakovanými.
Myslím, že by stačilo listovat pravidly od té strany 32 a dopřeložit jen to podstatné - odhaduji 3-4 strany. Symboly speciálních akcí a kouzel jednotlivých armád už jsou, tuny příkladů nejsou potřeba. Zvažte to :)

18.12.2010 11:39:30

panzer
To je super, že ti kostky dorazily:)) Bohužel se k tomu nemůžu dostat, protože na mě tlačí dost škola:(( Ale zkusím s tím něco udělat.

Jinak se připiš mezi vlastníky, ať se ví, s kým se dá hrát;)

18.12.2010 11:58:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas