Dračí palác - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Horrible Guild
REBEL.pl
Autoři: Hjalmar Hach
Lorenzo Silva
Luca Ricci
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Dračí palác — nejstarší a nejdůležitější centrum moci v celé říši — upadá. Jeho moc a vliv klesají již celá desetiletí, a když nyní ztratil přízeň mocného dračího stařešiny, lidé začali opouštět město a hledat nový domov, kde by mohli prožít dlouhý a spokojený život. A vy, vládci okolních říší, jste více než ochotni je přivítat! Je to vaše šance vymanit se ze stínu Dračího paláce a získat moc. Dokážete si ale získat důvěru a podporu všemocných duchů? Zvládnete si získat přízeň dračího stařešiny? Postavíte nový Dračí palác?

Dračí palác je hra, která se volně inspiruje tradiční čínskou hrou Mahjong. Sbírejte kameny z hroutícího se Dračího paláce a použijte je k vytvoření vlastního paláce. Vytvářejte sady kamenů stejného druhu a na jejich vrcholcích stavte svatyně, čímž získáte body. Požádejte duchy o pomoc a rozpoutejte jejich plnou sílu. Pozor však na požadavky dračího stařešiny, které musíte splnit, abyste dosáhli na vítězství!


Příprava hry:

Položte doprostřed stolu herní plán pro odpovídající počet hráčů a ze všech 116 kamenů vytvořte Dračí palác. Vytvořte hromádky svatyní a žetonů vítězných bodů. Připravte odpočítávací žetony. Nalosujte 1 bonusovou „dračí“ kartu a 1 kartu duchů pro danou partii. Každý hráč si vezme 1 desku říše a 1 svatyni ze společného inventáře.


Průběh hry:

Hra Dračí palác se hraje na kola. Kolo postupuje ve směru hodinových ručiček. Když jste na řadě, musíte provést 1 z možných akcí. Poté položíte všechny posbírané kameny na svou desku říše. Navíc kdykoli během svého kola můžete odhodit kameny ze své říše, které jsou obrázkem vzhůru, či svatyně ze svého inventáře svatyní, abyste aktivovali sílu duchů. Možné akce jsou tyto:

  • Pár kamenů: Hráč si vezme jakýkoli dostupný kámen z vrchního patra Dračího paláce a poté druhý dostupný kámen z kteréhokoli patra Dračího paláce se stejným obrázkem, jaký má první vybraný kámen.

  • Kámen a svatyně: Hráč si vezme jakýkoli dostupný kámen z vrchního patra Dračího paláce a poté 1 svatyni ze společného inventáře.

  • Odhození kamene: Hráč odhodí jakýkoli dostupný kámen z vrchního patra Dračího paláce a vezme si 1 VB ze společného inventáře.


Konec hry:

Pokud má Dračí palác ve středu stolu na začátku kola kteréhokoli hráče kameny pouze v prvním patře, blíží se konec hry. Všichni hráči mají od té chvíle k dispozici novou možnou akci:

  • Přivolání draka: Hráč si vezme si 1 odpočítávací žeton z odpočítávadla konce hry. Každý žeton má na konci hry hodnotu 2 VB.

Místo toho může samozřejmě provést i kteroukoli z běžných akcí. Pokud však v Dračím paláci nezbývají žádné kameny, musí hráč přivolat draka.

Pokud se na odpočítávadle konce hry ukáže symbol vykřičníku, dračí stařešina byl přivolán a dohraje se poslední kolo. Poté spočítá každý hráč své body získané za žetony VB, za postavené svatyně, za odpočítávací žetony (pokud nějaké získal) a za bonus dračí karty. Hráč s nejvíce body se stává vítězem hry.

Autor: lenae

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Apiary (EN)
Apiary (EN)
Akt. cena: 31 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas