Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

JoeK101

Podkladové karty

Má vůbec smysl dávat pod akční karty, peníze a bodovací karty, podkladové karty? Pro nás to zabere víc času při přípravě hry. V pravidlech je psáno, cituji: "Pod každý balíček karet v celé společné zásobě bude
nyní ještě položena příslušná podkladová karta
(rubem nahoru). Ty označí, že se balíček vyprázdnil.". Proč "příslušná podkladová karta" když je stejně otočená rubem? A proč když podle mě je hra natolik přehledná, že to jde poznat když dojde balíček i bez podkladové karty? Možná že to hrajem špatně když je nepoužíváme. Použil tyto podkladové karty někdo k jinému účelu než je určeno pravidly? Díky
16.10.2009 13:27:25

JoeK101
Podle mě se dají použít k tomu, že je zamícháš a náhodně z nich vybereš 10 karet. S těmi pak hraješ, ale je to nápad, který není z mojí hlavy nýbrž z pravidel od Thunderstonu.

Jinak ten nápad s podkladovými kartami jsme také nikdy nepoužili.

4.11.2009 15:23:43

nepoužíváme
Je to naprostá zbytečnost ... třeba jako ukazatel severu v Descentu nebo žeton průzkumu v Arkhamu a podobně :-)

4.11.2009 16:20:02

Joe
Zcela k nicemu;)

4.11.2009 16:30:29

pro začínající
ono je to myšleno asi tak, aby se dalo poznat, kolik balíčků už je vyprázdněných. Je to upozornění pro míň zkušené hráče. Po prázdném balíčku normálně nic nezůstane a tak byli tvůrci řekl bych až příliš opatrní. Snad každý si dokáže zapamatovat jedno číslo a pokud ne, neumí patrně ani zamíchat karty :)

jinak je používáme stejně jako Parxel.

4.11.2009 16:32:41

to kandelabr
Přesně ... a hlavně, ono je to asi míněno na průměrnýho američana, co je schopnej sušit psy v mikrovlnce, opařit se kafem, když na něm není napsáno "pozor horké" a bez podrobnýho obrázkovýho návodu se nedostane ani do pytlíku s brambůrkama :-)

Tudíž normálním lidem budou tyhle karty sloužit jen pro náhodný výběr karet před hrou :-)

5.11.2009 09:31:08

Podkladové karty
já bych to zase tak neřešil. V zápalu hry může člověk přehlédnout cokoli a nemusí být ani průměrný američan. Karty tak opravdu indikují došlý balíček aby člověk jediným krátkým pohledem viděl kolik balíků už došlo a kdy může nastat konec hry. Ale ta nejhlavnější funkce je samozřejmě ta že z balíku podkladových karet se losuje random set.

5.11.2009 10:51:00

Beholder
No nevím, ale když tři čtvrtiny hry koukáš třeba na osm balíčků akčních karet a najednou se tam někde objeví díra, tak to si snad všimneš, ne? :-)

Jinak co se týče přípravy a uklízení, tak poslední dobou vyřazujem černý trh, páč se blbě připravuje a blbě uklízí :-)

5.11.2009 11:57:07

Merlin
jo díry si všimneš, ale když dojdou třeba kletby co dáváme na kraj vedle bodů, tak to by se dalo lehce přehlédnout. Ale proč tohleto vůbec řešit to mi teda hlava nebere...

5.11.2009 12:20:21

heh
Koukám, že Dominion je hra mnoha možností, když i s podkladovou kartičkou jdou dělat takové kejkle :D

5.11.2009 12:22:43

sydo
A to bys nevěřil, co se dá dělat s podkladovýma kartičkama ve vykachličkované místnosti, zvlášť, když je někde po ruce gumovej šlauch :-D

5.11.2009 13:03:41

Eyron
Jediné co mi teď v kanclu chybí je ten gumovej šlauch. Pokud ho seženu, jdu rozbalovat Dominion, kachlíčky máme v kuchyni i koupelně :)

5.11.2009 13:06:50

Vybíráme z Bazaru

Agricola
Agricola
Akt. cena: 20 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas