Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Deck building games

Koukam, ze se s deck building hrama roztrhl pytel. Za chvili tu mame Heroes of Graxia a Ascension. Obe hry vypadaji lakave, i kdyz o Graxii moc informaci zatim neni. Uz se ale docela tesim, az budou venku, pac me deck building mechanismus nesmirne bavi (az na michani karet). Donald si ten mechanismus mel patentovat a rejzoval by jeste vic:D Myslim, ze se v brzke dobe s jeste par hrama s timto mechanismem setkate. Jak to vidite vy? Poridite si nejakou z novych her, nebo je pujdete aspon nekam vyzkouset? Ja pockam na nejake ohlasy a pak mozna po nejake sahnu:)
11.8.2010 19:39:02

...
hmm, zajimavé, koukal jsem na obě a obě mě graficky zaujaly. Ale nejsem si jistý, jestli je angličina stejně jednoduchá a wording stále se opakující jako v Dominionu. Navíc, mám klasicky obavy z toho mít doma dvě velice podobné hry s tím, že by jedna prostě ležela ladem, s tím se nesmířím. Už tak s velkými obtížemi střídáme Intriky a Seaside (základ už nehrajeme vůbec). Jsem rád, že mě nezaujal Thunderstone, tak snad mě nezaujme ani jedna z těchto her :)

11.8.2010 20:15:53

Beholder
Co se tyce Dominionu tak me ze zacatku neskutecne nadchl ale nicmene z obav ze proste nejaka rozsireni budou lezet nebo ze si udelam svuj Best of Dominion, tak mam doma jenom zaklad. Ale uvidime kam nove hry dotahnou deckbuildingovy mechanismus.

11.8.2010 20:57:02

Ascension
Prave u toho Ascensionu je ta anglictina a symbolika uplne jednoducha. Libi se mi ta atmosfera vychazejici z ilustraci a taky moznost vykladat si pred sebe constructy, ktery mas vylozeny do konce hry. Myslim ze oproti Dominionu to bude mnohem vic o haluzi, pac mas pred sebou vzdycky vylozenejch sest nahodnejch karet a nemuzes to mit od zacatku promysleny. Bude to takova pohodova hra bych rekl. Akorat se bojim replayability, pac je v tom baliku, co se bude protacet asi jen 100 karet a navic nevim kolik rozdilnych. No nechame se prekvapit. Nebude to proste takova kombo hra jak dominion, ale myslim ze bude pekne fungovat a bude prijemna na hrani.....jo a hlavne kazdej hrac odehraje stejnej pocet kol narozdil od Dominionu. My teda i v Dominionu dohravame cely kolo, ale tady je to aspon v pravidlech.

11.8.2010 21:21:43

ale...
...uz vidim, ze to bude zas zdimacka na prachy, pac je tam obrovskej potencial v tech rozsirenich. V zakladu jsou myslim 4 ruzny frakce. Typuju, ze budou vydavat vzdycky novy frakce a pro hru si vzdycky zvolis 4 ruzne. Jinak dominion mam doma intriky a zaklad a vetsinou nahodne vytahnu pet karet ze zakladu a pet z intrik a docela pohoda. Se seasidem mozna jeste chvili pockam a kdyztak koupim misto toho Ascension ;)

11.8.2010 21:26:55

oplprokop
Tak Heroes of Graxia vypadá na první pohled jako totální kopie Thunderstone a Ascension bude asi opravdu o haluzi, ale grafika je originální to se musí nechat. Já mám právě rád to kombení a protáčení balíku co umožňuje Dominion. Takže s největší pravděpodobností si nechám obě hry ujít, spíše pošilhávám po LOTR LCG :)

11.8.2010 21:29:47

Beholder
No LCG hry jsou zlo:) Mel jsem W:I LCG a tam se mi libili mechanismy. Akorat se mi to zdalo trosku nevyvazeny a v jistejch situacich zlobily pravidla. Nakonec jsem to prodal a ted jsem rad, kdyz vidim ceny za ty battlepacky. Misto dvou bp si muze clovek koupit velkou hru. S kartama zatim zustavam u Dominionu a RftG.

11.8.2010 21:50:58

Heroes of Graxia a Ascension
přečetl jsem si pravidla obou her, tak stručně napíšu o co jde v novém vlákně v Obecně o hraní společenských her, ať nespamuju u Dominionu ;)

12.8.2010 01:03:00

Vybíráme z Bazaru

Vindication - Archive of the Ancients
Vindication - Archive of the Ancients
Akt. cena: 3999 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas