Dog Royal - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, závodní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Schmidt Spiele
Autoři: Johannes Schmidauer-König
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nehodí se mi nikam se pohnout. Občan má dobré postavení. Snad to vydrží. Už, aby mi Filip pomohl. Za chvíli bude moct. Kdybych mu mohl aspoň naznačit, co potřebuju. Snad to vidí. Snad je mu to jasný.  Snad chápe, v jakým srabu teď jsem, a proč dělám tak zoufale, co dělám. A Ti druzí jedou jako čerti vpřed... Ale ještě máme šanci...

Znáte Člověče nezlob se? Skvělé! Představte si, že každá figurka má svojí osobnost a házení kostkou je pasé. Pak začnete lépe chápat tuhle psí hru jménem Dog Royal.

Principem hry je dostat své figurky ze startu přes hrací pole do cíle. Komu se to povede jako prvnímu, vyhrává. Pokud hraje více hráčů než dva, tvoří dvojice tým a ten vyhraje, pokud dostane do cíle všech svých 8 figurek dříve než tým soupeřů. Není možné vyhrát jako jednotlivec. Jakmile někdo dostane své 4 figurky do cíle, pomáhá svému kolegovi v týmu dostat do cíle i jeho figurky. O postupu figurek, či o tom, jaké karty má kdo na ruce, se nemluví a na ničem takovém se nikdo s nikým nesmí domlouvat. 

Místo házení klasických kostek lížou hráči karty a používají je dle svého uvážení. Některé karty mají na sobě číslo a určují, o kolik se pohne figurka, kterou hráč vybral. Krom karet s pohybem obsahuje hra i celou řadu dalších karet, např. kartu, která prohodí postavení vaší figurky za jakoukoliv jinou ve hře. Najdete zde kartu umožňující pohyb dozadu i takovou, která umožní okamžitý pohyb všem vašim figurkám.

Nakonec je důležité zmínit, že hra počítá s osobitostí hracích figurek. Každý hráč má 4 fgurky. Krále, rytíře, občana a šaška. Každá figurka má vlastní charekteristiku. Má svá pravidla a schopnosti, které můžete na hracím plánu využít nebo jich litovat.


Příprava hry:

Klasické rozmístnění figurek do domečků. Každý hráč má svou barvu a  svůj cíl i start ve stejné barvě. Tým tvoří každé dvě osoby, které sedí naproti sobě. Jeden z hráčů zamíchá karty a rozdá každému 6 karet. Pak předá balíček hráči po své levici.
Na začátku se musí odstartovat. To znamená, dostat svou figurku ze startu do hry. To se udělá speciální startovací kartou. Kdo jí nemá, doufá, že kartu dostane v příštím kole. 


Průběh hry:

Před začátkem každého kola si týmoví partneři vzájemně vymění po jedné kartě, a to lícem dolů. Hráč, před kterým je položený balíček karet, začíná hru tím, že ze své ruky zahraje první kartu a posune tím svou figurku. Dál je na řadě hráč ve směru hodinových ručiček. 

Figurky se pohybují vyložením karet. Zahraje-li hráč např. „5“, smí jeho figurka postoupit o 5 polí, nelze popojít o víc či méně. Každá karta se musí využít zcela.

Konec hry:

Vyhrává tým, který jako první dostane svých 8 figurek do cíle. Nejprve umisťuje každý své figurky a když se jednomu z týmu povede umístit všechny své figurky do cíle, pokračuje ve hře a posouvá figurky svého spoluhráče.

Autor: Cthulhudog

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard [EN]
ISS Vanguard [EN]
Akt. cena: 1890 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas