Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 501x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Race versus San Juan

Nedá mi to abych nereagoval na Ringovy připomínky ohledně téhle hry. Na rozdíl od jiných her, které vykrádají nápady z jiných her, tak u Race For The Galaxy versus San Juan je to přesně naopak. U San Juanu je autorem hry uváděn Andreas Seyfarth, protože San Juan je vlastně zjednodušené karetní Puerto Rico, nicméně karetní mechanismus San Juanu dělal právě Thomas Lehman, který si vlastně jakoby odskočil ze své myšlenky rozsáhlejší hry, kterou realizoval pak v plné míře ve hře s "galaktickou" tématikou - Race For The Galaxy. Takže Race není jen San Juan ve vesmírném obleku, ale je to úplně jiná nová kvalita. Se San Juanem má asi tolik společného jako trošku lepší kalkulačka s notebookem (trošku jsem to přehnal). Kdo se umí orientovat na klávesnici kalkulačky, tak tomu se pak bude lépe učit psát na notebooku - asi tak bych to přirovnal. Když odhlédnu od grafiky, která je ve hře opravdu vynikající a dovedená k dokonalosti, tak herní mechanismus je excelentní. Navíc jsou karty už v základní hře připraveny některými svými symboly pro další rozšíření. A teď chci říct, že to rozhodně není proto, že by to bylo proto, aby se tahaly zákazníkům peníze z kapsy a nemohlo vše být už v základní hře a nebo naopak, že by rozšíření byla nastavovaná kaše. Abych pravdu řekl, tak jsem rozšíření ještě nehrál, ale jak to vypadá tak dává hře další vynikající možnosti a kdyby bylo vše hned v základní hře, tak si myslím, že by to byl na průměrného hráče tak velký nápor že by to mohlo mnohé odradit. Takhle si člověk zažije základní hru a pak může uvažovat o dalším balíku pro tuhle hru - jo a už jsem viděl na BGG 2.rozšíření. A ještě malá poznámka k tomu jak tě odradily chyby a přelepky. To si myslím, že nemůže nikoho odradit - to se může stát ve výrobě i v lepších rodinách :-) - a navíc když dostaneš od Albi zdarma nově vytištěné opravené karty (kdy přelepky je jen dočasné řešení), tak už není vůbec co řešit. Navíc chyby na těch 4 kartách nejsou kritické a já je mám zatím opravené fixkou a můžu říct, že těch karet je ve hře tolik, že se mi málokdy dostane do ruky zrovna ta opravená karta.
2.2.2009 10:04:23

otázka na pravidla
Možná že jsem slepý, ale nikde jsem nenašel kdo si při fázi průzkum bere první karty. Nebo to je jedno?

1.8.2009 17:54:24

to Beholder
Já to neřeším, stejně musí být dobírací balíček zamíchaný.

1.8.2009 18:03:25

ještě jsem si na něco vzpomněl :)
Sorry, že tu spamuju ve 3 příspěvcích, když jsem to mohl napsat do jednoho, ale kromě toho, že možná slepnu, tak mám i sklerózu :)

K úplné dokonalosti a mé spokojenosti by se mi líbilo, kdyby vyprodukované zboží nepředstavovaly otočené karty na planetách, ale znázorňovalo by se pomocí nějakých hezkých žetonů :)...

1.8.2009 18:03:27

to Beholder
Pokud se některé věci provádějí zároveň a záleží na pořadí, začíná hráč s nejnižším číslem startovního světa.

1.8.2009 19:15:03

to beholder - ad žetony místo karet
No to s tebou nemůžu souhlasit. V tom je právě ta dokonalost, že nikdy nevíš, jaké karty jsou v balíčku a jaké karty jsou použity jako zboží - tudíš nepoužitelné pro stavbu.

1.8.2009 20:03:17

Vlad
takže i při průzkumu bere karty první ten kdo má nižší číslo startovní planety? (protože to tam uvedeno není)

1.8.2009 20:09:23

kren
jo jasně to je sice pravda, ale proč by to nemohlo být udělané tak aby se hrálo se všema kartama. Na bgg jsem si dokonce i všiml jednoho obrázku kdy používali skleněné žetony jako zboží místo karet, takže nejsem sám kdo chce hrát se všema kartama ;)

1.8.2009 20:11:45

planeta Doupě Vesmírných Kočovníků
$: vezmi si +1 kartu při prodeji zboží (Novinky) z této planety (šedé kolečko)

Nejsem si jistý tou částí "z této planety (šedé kolečko)"...to znamená, že si vezmu kartu při prodeji z téhle konkrétní planety? Protože planety označené šedým kolečkem neprodukují zboží...

V dodatcích je ještě v závorce napsáno...

(smíte uplatnit všechny další odpovídající obchodní vylepšení pro daný druh zboží).

To znamená, že kromě toho že si vezmu kartu můžu ještě na to stejné zboží, které jsem právě z planety Doupě vesmírných kočovníku odstranil uplatnit i jiné vylepšení $ z jiné planety?

Snad jsem to podal jakž takž srozumitelně :)

2.8.2009 12:52:54

beholder
Jenže DV jsou také mimo jiné skvělé tím, že vezmeš balík karet na cesty. Na co se pak ještě tahat s nějakými žetony. Mě ten nápad (použito také v SJ) přijde skvělej.

2.8.2009 21:32:32

Richmond
tak ony by ty žetony zas tolik nezabraly, v pohodě by se vešly do té vysoké plastové krabičky na 150 karet...ale to je jedno jen tak jsem spekuloval :). Po dnešku máme za sebou 4 partie (přítelkyně sice první hru absolutně nevěděla o co go, ale v dalších hrách už bez problému, jednu hru vyhrála o bod, jednu jsem vyhrál já o bod :) ) a moc se mi dobyvatelé líbí.

2.8.2009 21:39:03

opět
spamuju pod jiným účtem :)

2.8.2009 21:39:53

Beholder
No mě to trvalo jak jsem psal asi 8 partií než si mě hra definitivně získala.

2.8.2009 21:40:50

Vybíráme z Bazaru

My City
My City
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas