Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 501x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Race versus San Juan

Nedá mi to abych nereagoval na Ringovy připomínky ohledně téhle hry. Na rozdíl od jiných her, které vykrádají nápady z jiných her, tak u Race For The Galaxy versus San Juan je to přesně naopak. U San Juanu je autorem hry uváděn Andreas Seyfarth, protože San Juan je vlastně zjednodušené karetní Puerto Rico, nicméně karetní mechanismus San Juanu dělal právě Thomas Lehman, který si vlastně jakoby odskočil ze své myšlenky rozsáhlejší hry, kterou realizoval pak v plné míře ve hře s "galaktickou" tématikou - Race For The Galaxy. Takže Race není jen San Juan ve vesmírném obleku, ale je to úplně jiná nová kvalita. Se San Juanem má asi tolik společného jako trošku lepší kalkulačka s notebookem (trošku jsem to přehnal). Kdo se umí orientovat na klávesnici kalkulačky, tak tomu se pak bude lépe učit psát na notebooku - asi tak bych to přirovnal. Když odhlédnu od grafiky, která je ve hře opravdu vynikající a dovedená k dokonalosti, tak herní mechanismus je excelentní. Navíc jsou karty už v základní hře připraveny některými svými symboly pro další rozšíření. A teď chci říct, že to rozhodně není proto, že by to bylo proto, aby se tahaly zákazníkům peníze z kapsy a nemohlo vše být už v základní hře a nebo naopak, že by rozšíření byla nastavovaná kaše. Abych pravdu řekl, tak jsem rozšíření ještě nehrál, ale jak to vypadá tak dává hře další vynikající možnosti a kdyby bylo vše hned v základní hře, tak si myslím, že by to byl na průměrného hráče tak velký nápor že by to mohlo mnohé odradit. Takhle si člověk zažije základní hru a pak může uvažovat o dalším balíku pro tuhle hru - jo a už jsem viděl na BGG 2.rozšíření. A ještě malá poznámka k tomu jak tě odradily chyby a přelepky. To si myslím, že nemůže nikoho odradit - to se může stát ve výrobě i v lepších rodinách :-) - a navíc když dostaneš od Albi zdarma nově vytištěné opravené karty (kdy přelepky je jen dočasné řešení), tak už není vůbec co řešit. Navíc chyby na těch 4 kartách nejsou kritické a já je mám zatím opravené fixkou a můžu říct, že těch karet je ve hře tolik, že se mi málokdy dostane do ruky zrovna ta opravená karta.
2.2.2009 10:04:23

2 kren
rekneme ze ta hra proste neni pro me prioritou a ani po ni nejak zvlaste nepokukuji a kdyz uz, zavadil jsem na ruzne odrazujici komentare. OK, mozna jsem narazil na spatne komentatory a hra je fakt tak dobra. Nepopiram, nehral jsem, nebudu soudit. O tom San Juanu jsem cetl v jakesi recenzi na BGG, ze z ni Dobyvatele Vesmiru vychazeji, jestli je to opacne, nevim. Pak kdyz Richmond okomentoval hru: No, je to San Juan ve vesmiru, ale proc ne, tak uz jsem o tom nemel nejak duvod pochybovat.

2.2.2009 10:45:27

chyby
Já snad dokonce ani nebudu ty karty přelepovat, protože chyby jsou pouze v textech, ikonky jsou v pořádku. A my už stejně jedeme podle ikonek. Jinak já už odehrál 5 partií a pořád té hře nějak nemůžu přijít na chut. Jako je to obrovbsky propracované, krásné téma, ale manželka to odmítá a děti si to také nějak moc neoblíbily. Po několika kolech je nutné sledovat velké množství vyložených karet, jejich efekty a to při počtu 4 hráčů je docela fuška :) Zato ve 2 lidech to dle mého je výborná hra!

2.2.2009 11:03:36

To Richmond
No to musím s tebou rozhodně souhlasit. Hra to opravdu není pro každého. U nás doma naštěstí chytla mého syna, takže ji hrajeme celkem často. Párkrát jsem to zkoušel i s mou osmiletou dcerou, ale i když je už vycvičená jinými hrami, tak je to na ni ještě přeci jen moc. Co se týče mé ženy, tak o tom ani neuvažuju, protože jednak nemá ráda sci-fi témata a jednak se ztratila už v San Juanu, takže to ani nezkouším. Je to ale zajímavé, protože kombinační schopnosti má, protože v Agricole je třeba naprosto rovnocenný partner.

2.2.2009 11:14:00

není pro každého
... jo ještě abych někoho neurazil, to že není pro každého jsem tentokrát nemyslel, že je jen pro zkušené. Spíš bych to formuloval tak, že ne každému ze zkušených sedne a celkem nějak vnitřně chápu proč, takže bych asi nikoho nepřemlouval jak je ta hra vynikající - je třeba si to zkusit a pak každý bude vědět jestli jo a nebo ne. Akorát že je pro neznalé trošku problém pochopit herní mechanismus a to může být s množstvím karet a symbolů na nich trošku odrazující. Když člověk ty symboly zažije, tak je to brnkačka, ale když to vidí poprvé, tak to celkem vyděsí. :-)

2.2.2009 11:19:11

re: kren
Souhlas. Manželka po 2 partiích prohlásila, že tohle prostě není hra pro ni. Potřebovala by pár desítek partií, aby vstřebala to množství karet (komba apod.). Přitom Agricola ji nadchla :) A já obecně moc nemusím hry, kde se v ruce drží víc jak 5 karet :)

2.2.2009 11:33:47

Ja chtel hrozne treba Galaxy Trucker
ale manzelka taky nema rada sci-fi, takze si musim nechat zajit chut

2.2.2009 11:41:48

To Ringo
Galaxy Trucker je sranda masakr :-). Kdyby si to zkusila, třeba by se jí to líbilo. Co ty na to? Nedá se to hrát pořád, ale občas pro pobavení je to moc fajn. Já vím, že je to sice jak herním mechanismem, tématem a tím že Red November je kooperativka ale takovým duchem hry bych právě Galaxy Trucker srovnal s Red November. A teď čekám, že mi někdo dá za tenhle názor po ušách ;-).

2.2.2009 11:59:18

Galaxy trucker versus Red November
sakra vypadla mi tam slova "..... je kooperativka úplně o něčem jiném, ale takovým duchem ....." - omlouvám se.

2.2.2009 12:01:44

kren
Mě to tak taky přijde, možná je to tím, že se člověk baví, i když se mu zrovna vůbec nedaří.

2.2.2009 12:25:29

GT
no mě moc do smíchu nebylo když mi meteorit trefil do toho spojovacího dílu uprostřed na lodi IIIA a stratil jsem půlku lodi s posádnou i lodí a navíc těsně před koncem hry :D...

2.2.2009 12:44:59

oprava
...s posádkou i zbožím...ta editace příspěvků tu vážně chybí :)

2.2.2009 12:45:56

beholder
To je přesně ono, když se mi něco takového stane, nadávám jak dlaždič, ale stejně je to legrace. ten dílek u IIIA je ošemetný, vždy kolem něj stavím děla jak blázen.

2.2.2009 13:20:14

sydo:
jj, přesně tak je to sranda. no já tam měl děla, ale jaksi o jednu řadu výše než bylo potřeba :)

2.2.2009 13:37:57

San Juan
Musím říct, že mě tato hra nadchla.Mám rád i San Juan, který je skutečně jednodušší "variantou" téhle hry. Intenzivně přemýšlím, že si koupí obaly na karty, které jsou z jedné strany neprůhledné, abych si mohl pořídit rozšíření, které česky pravděpodobně nevyjde. Měl jsem totiž to štěstí, že slečnu tahle hra chytla, byť běžně nesnáší scifi a zatvrzele odmítá hrát i perly typu Space alert. Její nadšení ale opadá, protože už asi 10 her v řadě nevyhrála. Holt budu muset trochu ubrat :-) Máte někdo s rozšířením zkušenosti? Jsou tam jen jiné karty nebo i další herní principy?

2.2.2009 17:12:54

to Eyron
Pokud se budou Dobyvatelé dobře prodávat vyjde u nás i rozšíření.

2.2.2009 21:35:04

to Kren
No to je rozhodně dobrá zpráva, tak šupšup všichni do kšeftu a kupovat při všech příležitostech (jako dárky k výročí, Valentýnu atd.) :-)

3.2.2009 07:06:25

Joe

Ja a hra...
Ja som si Dobyvateľov zaobstaral nedávno a je to jedna z mojich srdcoviek (keďže som hru sledoval už minulý rok na Boardgamegeeku). Hier som odohral zatiaľ málo, ale plánujem to napraviť ;)

25.2.2009 13:06:44

Výborná hra
Pro sci-fi maniaky je tahle hra "must have", navíc rozšíření umožňuje hru jednoho hráče... Zatím jsem nezkoušel, ale prý funguje velmi dobře... ;-)

25.2.2009 18:33:48

Obliba
Ale jo, jak to trenujeme na 4Pohar, tak musim rict, ze pres prvotni rozpaky jsme si je oblibili. Jsou totiz uzasne rychli. Obcas az moc.
(Mimochodem, ze stejneho duvodu mam radeji San Juan vic nez Puerto Rico)

8.4.2009 15:24:44

Krapnik
Jo, u nas je to asi nejoblibenejsi hra na 4pohar:) Ja jsem ji teda mel rad i predtim a moc se mi libi i rok Draka, ale ostatni se do ni zamilovali:)

8.4.2009 16:20:46

rok draka
mno, ten zatim neumime moc hrat.

8.4.2009 16:49:01

Kren má pravdu!
Tak jsem měl minulý týden na starosti synáčky a znovu jsem po delší pauze zkusily DV. Musím říct, že tentokrát jsme si to užívali! Skutečně San Juan je proti tomu hodně zjednuodušený (i když taky pořád fajn hra), chce to opravdu více partií, aby člověk se seznámil s velkým počtem karet. Většinou se mi u deskovek stává, že se mi dostanou pod kůži po 2-3 partiích a už si v nich libuju. Tady u Dobyvatelů to trvalo minimálně 7 partií. Ale trpělivost se vyplatila, rozhodně to bude patřit mezi moje nejoblíběnšjší karetky :)

31.7.2009 15:29:31

hrubky
ta první moje věta, to je síla :(

31.7.2009 15:29:57

karty
právě si prohlížím karty a vypadají úžasně...moc hezky namalované sfi-fi...těším se na hru

31.7.2009 18:31:58

první hra
tak dneska proběhla první hra a jsem hrozně překvapený, moc se mi to líbilo. Měl bych pomalu odstranit své předsudky ohledně karetních her (že jsou méně kvalitní jak deskovky, méně koplexní a příliš jednoduché)...

1.8.2009 17:51:00

Vybíráme z Bazaru

Kōhaku
Kōhaku
Akt. cena: 2 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas