Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 501x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Good news, everyone!

RGG dali zelenou freeware RftG pro windows!

http://keldon.net/rftg/
3.9.2009 17:02:51

Re: Deskovky na PC
Já nevím, možná by to někteří lidé potřebovali nakreslit, když je to tak těžké pochopit. :D Ať už je za tím nedostatek fantazie nebo přespříliš arogance, nic z toho nelze nikomu zazlívat. :)

Co když si zrovna chci zahrát *právě* RtfG, ale zrovna není s kým (padá argument s různýma dementníma flashovkama)? Co když rád hraju deskovky se svou ségrou (nebo s někým jiným z rodiny), která ale studuje v Brně a já v Praze a srazíme se jen někdy o víkendu (takže často jediná možnost je hrát přes PC)? Co když někdo chce hrát Magic (když už tu byla řeč o MtGO), ale buď je v okolí sám nebo si nechce kazit chuť ze hry rozmazlenýma pubertálníma frackama nebo podivnýma geekama v hernách, jakých je kolem Magicu 80%? S touto malinkou nápovědou si snad i ti slabší jedinci dovedou domyslet několik dalších důvodů, proč jsou někteří lidé ochotni (a to nejenom v nouzi) zahrát nějakou deskovku na počítači.

5.9.2009 13:05:04

Odulin:
Teprve teď jsem se na tu druhou verzi podíval (na screenshot) a ono to vypadá přimo na multiplayer webovou verzi hry, to jsem nevěděl. To by byla opravdu paráda, ušetřila by se práce na modifikaci té Keldonovy verze napsané v Céčku. :)

5.9.2009 13:07:43

deskovky PC
Ty jo Descent pres webkameru to muselo hodne hardcore:) Me jen mrzi, ze nedokazete pochopit situaci, kdy mam rad hru, je moje oblibena, s lidmi ji hraju NEJradeji, ale presto vsechno se u ni dokazu pobavit I u PC. A opravdu z agrumentu, ze u PC se da travit cas lip, me jima hruza. Asi si prvni vyberes radeji formu(PC-nazivo) a pak hru. nebo si prece muzes vybrat hru a pak podle okolnosti formu. A nevidim na tom opravdu nic zvlastniho.

5.9.2009 13:11:18

marte
Chovej se slušně a ty slabší jedince si nech od cesty, buď tak laskav.

Já sice tyhle argumenty chápu, ale jak říká, křen, potřebuju k deskovkám lidi. Jak tak koukám, asi jsem nějaký divný. Vlastně ani nevím, proč chodím za kamarády, když mohu hrát hry v pohodlí domova od počítače a v klidu tloustnout :) Ano, je to přehnaná reakce, ale nemohl jsme si ji odpustit. Já mám naštěstí i svět mimo deskovky, tudíž se nenudím natolik, abych šoupal karty po monitoru.

5.9.2009 13:12:40

Odulin
Já tvé důvody chápu, jen mi nejde na rozum, proč někdo hraje po netu hry jako RtFG. Pochopil bych to u dlouhých a složitých her, na které s ešpatně hledají spoluhráči a čas, ale u dvacetiminutové zabíječky času?

5.9.2009 13:14:59

sydo
Mozna proto, ze se mi ta hra libi vice nez kolikrat mam sanci si ji s lidmi zahrat?

5.9.2009 13:23:39

sydo
"Já tvé důvody chápu, jen mi nejde na rozum, proč někdo hraje po netu hry jako RtFG. Pochopil bych to u dlouhých a složitých her, na které s ešpatně hledají spoluhráči a čas, ale u dvacetiminutové zabíječky času?"

Prave u 20 zabijecky to pochopim. To je logickej rychlik na par minut. V pripade RtfG na Pc jak stvorene(skoro zadna interakce). Ale predstava, ze budu hrat na kompu 7 hodin online nejakej runebound,civilizaci apod...to pravdu neee. To jedine zive.

5.9.2009 13:28:26

marty
No jestli ta druha je multiplayer, tak o to lip;) No snad se dockame ;)

5.9.2009 13:30:00

Odulin
Je to jako vždycky - každému co jeho jest, nemá cenu se o tom hádat. Mě jen naštavla marteho zmínka, že jsme slabší jedinci.

Ad nedostatek hráčů - musíš hry šířit! Kdybys věděl, kolik rodin už jsem nakazil :D

5.9.2009 13:31:30

marty
Co rikas na tuhle verzi? Myslim tim na AI? Tusis jak je tam zpracovana logika rozhodovani? Mne se to libi.

5.9.2009 13:32:01

sydo
Jasny chapu;) No jo no sirit:)Ono se to lehce rekne, ale proste nemame tolik znamych se zajmem o deskovky(prakticky zadny):)Tohle muzu ostatnim tise zavidet. Kupy kamaradu a hafo casu stravenyho u deskovek s nimi.:)

5.9.2009 13:35:36

sydo
"Já tvé důvody chápu, jen mi nejde na rozum, proč někdo hraje po netu hry jako RtFG." -- píšeš, že mé argumenty chápeš a pak v následujícím příspěvku napíšeš Odulinovi toto. Asi něčemu nerozumím.

Pokud jde o slušné chování: máš zde nějaký index pro ty, kdo smí používat nadsázku a kdo ne? Je to určeno nějakým bodovým hodnocením? I když tenhle web navštěvuju už sakramentsky dlouho, tak jsem se registroval teprve nedávno, tak jsem možná něco přehlídnul. Jinak samozřejmě děkuji za narážku, opravdu nemám svět mimo hry, nemám žádné přátele a nudím se tak, že jedinou náplní mého života je tloustnout a šoupat karty po monitoru. Příště už si dám před tebou samozřejmě pozor na jazyk a na sarkasmus, evidentně je povolen jednostranně.

5.9.2009 13:42:02

Odulin
"No jestli ta druha je multiplayer, tak o to lip;) No snad se dockame ;)"

Když se podíváš na ten screenshot, tak to opravdu vypadá jako nepříliš graficky vyvedená HTML stránka. :) Jestli je to tedy online webová verze, tak předpokládám, že to opravdu je multiplayer.

"Co rikas na tuhle verzi? Myslim tim na AI? Tusis jak je tam zpracovana logika rozhodovani? Mne se to libi."

Zdrojáky mám stažené, když jsem to kompiloval, ale ještě jsem se na to nekouknul. Asi to nebude lehký na pochopení, psát něco takovýho v čistým Céčku je pořádnej masakr, ale pokusím se. Když tak se pak ozvu se svým zjištěním. :) Já se v bakalářce zabývám čtením "handwritten" textu, což je trošku odlišná oblast, ale když se člověk neuronovkama zabývá delší dobu, tak mu dojde, že je to všechno postavený na stejným principu. :) Podle mě to učí nějakým genetickým algoritmem, klasický backpropagation na tuhle úlohu podle mě není moc vhodný.

5.9.2009 13:48:23

marte
Omluuvám se, pokud se tě to nějak dotklo, jen mi nazývání lidí, kteří mají jiný názor, slabšími jedinci nepřišlo jako nadsázka.

A k té mé reakci jsem napsal, že je schválně přehnaná. Takže se omlouvám, pokud ses urazil.

5.9.2009 13:59:26

PJ

Slušnost
Ty potřebuješ index nebo bodový systém na to, abys rozlišil co je slušné a co už moc ne? Fakt se od toho compu zvedni ;-)
Nazvat někoho (mě a syda) "slabšími" jedinci je už fakt trochu moc a jako nadsázka se mi to nelíbí. Řekl bych mé oblíbené "chucpe". Na rozdíl od tloustnutí a šoupání karet po monitoru (což je jednak nadsázka a jednak fakt).

5.9.2009 14:00:18

Marte
Nechci tady nějak dělat vlny, mám slabší den, tak jsem reagoval asi přehananě na tvou poznámku, omlouvám se.

5.9.2009 14:02:16

zakopávám válečnou sekyru
Než se ozve někdo další, tak navrhuji tuhle bitku kohoutů na dvorku mírově ukončit, nemá to smysl. :) Sarkasmus a nadsázku mám v krvi, a hojně ji využívám tehdy, když někdo jiný nechce nebo nemůže pochopit, co se mu jiní snaží vysvětlit. Raději bych se tedy s dovolením vrátil zpět ve hře a dál už nerozebíral komu přijde PC verze RftG na nic a komu ne.

Já musím říct, že je tam AI vcelku slušná (to je výhoda neuronových sítí, nemusíte do nich logiku zadrátovávat, učí se samy), dostal jsem na prdel asi v 70% případů. :D I když většinou to bylo dáno tím, že ji až tak moc neovládám.

5.9.2009 14:02:52

PJ
Díky, jsem rád, že nejsem sám :)

5.9.2009 14:04:08

marte
beru, howgh :)

5.9.2009 14:04:44

PJ

marte
Peace & respect :-)

5.9.2009 14:06:01

sydo
Ha! Nevšiml jsem si nového příspěvku do diskuze.

Pohoda, nemusel ses vůbec omlouvat, já to vcelku chápu. I já jsem doufám dostatečně vysvětlil, že to byla nadsázka, opravdu nemám v povaze někoho urážet, takže snad dobrý. :) (PJovi s dovolením odpovídat raději nebudu, více věci vysvětlovat nepotřebuju.)

5.9.2009 14:06:52

ok
Vida, vše se dá vyřešit mírovou cestou. :D Až budete v Praze, zvu vás na pivo jako "oficiální" usmíření. :)

5.9.2009 14:07:53

all
Tak sekyra zakopana, coz je moc dobre ;) Me to taky dokaze pekne porazet,ale nejsem zadnej prebornik. ten princip me dsot zaujal, ale musim si udelat cas a neco vic o tom nastudovat;)

5.9.2009 14:45:31

Odulin
Hra typu RftG je pro neuronovou síť naprosto ideální. Umělá inteligence to má obecně poměrně těžké (hlavně je těžké pro jejího autora), když je nutné taktizovat a předvídat hodně dopředu. Race... je ale hlavně o schopnosti vytřískat co nejvíce z momentální situace na ruce a na stole (ostatně i jedna z nejcennějších rad je přiliš dlouho nedržet karty v ruce pro případ "co kdyby mi náhodou přišlo ještě...."). Tzn. rozpoznat jisté vzory ve hře (možnost různých komb z dostupných karet + pravděpodobnost výskytu další karty a odhad rizika; odhad toho, jakou akci asi zahraje protivník pohledem na jeho vyložené karty a podle toho vybrat svou akci atd. atp.). Čím víc nad tím přemýšlím, tím mi to přijde zajímavější.

Prolézt dou džunglí zdrojáků nebude taková sranda, "wc -l *.c *.h" mi ukázalo 17969 řádků kódu z toho celých cca 5000 tvoří soubory umělé inteligence :) To bude o nervy. :)

Zdá se mi to nebo ten člověk vyrobil i počítačovou verzi Blue Moon? Mám dojem, že RftG vystavěl na enginu Blue Moon (kde je údajně ta AI zcela neporazitelná :)). Tak či onak, jenom víc takových šikovných lidí! Jenom mě mrzí, že to RGG tak dlouho trvalo s tím "souhlasem".

5.9.2009 15:02:26

marte
Hmmm. Zajimavy. Vic k tomu nemam co dodat. Stahnu ty zdroje a zkusim na ne hodit ocko, jestli to nebude moc velkej mazec. Kazdopadne teorie zda se byti zajimava.

Nene to se ti nezda. Udelal i ten Blue Moon. Budme radi, ze ten souhlas nakonec vubec vydali ;)

5.9.2009 15:30:53

Vybíráme z Bazaru

Hvězdní kapitáni
Hvězdní kapitáni
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas