Doba Kamenná - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Michael Tummelhofer
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obecně ke hře

jsem si ji pořídil a zatím zahrál ve 2 hráčich což chápu není ideální počet ale stejně mi to přišlo trochu zvláštní protože jsme oba končili s 10 panáčkama a 10 obílí k tomu jsme prakticky vybrali všechny suroviny a bodovací tabulku jsem oběhla snad 3x dokola. To je to ve dvou opravdu tak nevyvážený nebo jsme hráli něco špatně?
4.3.2009 12:21:29

Voloda

počítat můžeš
ale nemusíš, přítelkyně moc "nepočítá" a občas i vyhraje, má svojí strategii a někdy to vyjde. rozhodně je to dost zábavné, spíš bych to doporučil

31.3.2010 20:54:08

brblo
Cisty klon Pilierov zeme.Tu su navyse kocky.

23.5.2011 12:38:30

Joe

brblo
Pre mňa nie. Piliere sú zložitejšie a rozvetvenejšie.
Doba kamenná naproti tomu priamočiarejšia a jednoduchšia a aj keď sú mechanizmy podobné, prevedenie a priebeh hry sú dostatočne odlišné, aby som si vedel povedať, že teraz mám chuť na jednu či druhú hru.

23.5.2011 14:11:30

joe
Hram deskovky necely rok a uz zacinam byt narocny.Zacal som s osadnikmi a carcassone.Teraz buchame Piliere a obcas caylus.Preto mi doba kamenna uz nevonia.

24.5.2011 15:03:19

brblo
však počkej co všechno ti nebude vonět za další rok :)

24.5.2011 15:23:37

beholder
To dufam,este som nehral ziadnu AT hru a priaznivcov je tu ako maku.

24.5.2011 15:33:00

brblo
No jéje, tak to máš co napravovat a pravděpodobně tě ještě čeká spousta objevů a překvapení :)

24.5.2011 15:36:21

beholder
Uz zacinam po niecom pokukovat ale zatial vyhravaju eurovky

24.5.2011 15:39:06

Kdo tuto hru ještě hraje, tak často?

Zdravím.... Máme ji od začátku a už 3 balení! Nyní máme karty zavařené, tak to něco vydrží. Hrajeme nejraději ve třech věk 60, 59, 59, někdy syn 32. A řežeme se cca 2x týdně .... Zažijeme u ni dost bžundy .... Mate k ní super dodělávky ... chlíveček na nové lidičky, mističky na suroviny, spíž na jídlo .... Vřele tuto hru doporučuji.... Vašek

12.3.2019 11:15:57

My jsme po prvni odehrane hre ve dvou pristoupili k uprave pravidel - do vesnice (chyse, pole, nastroje) smi jen jeden hrac za kolo a je to hned mnohem lepsi.

2.7.2022 17:24:36

Při hře podle pravidel by nebyla tato úprava potřeba:

Při hře dvou nebo tří hráčů mohou být v každém kole obsazena pouze 2 místa z trojice výrobce nástrojů, chýše a pole. Je jen na hráčích, která dvě místa obsadí. Pokud však jsou již dvě z těchto tří míst obsazená, třetí je také považováno za obsazené a není možné na něj umístit figurku.

A ještě upřesním, že při hře 2 hráčů smí na pole se surovinami pouze jeden:

Při hře dvou hráčů mohou být na každé z míst pro těžbu surovin (les, jíloviště, kamenolom a řeku) umístěny pouze figurky jednoho hráče.

3.7.2022 06:57:01

Vybíráme z Bazaru

Ticket to Ride
Ticket to Ride
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas