Dixit Jinx - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Libellud
Autoři: Josep M. Allué
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Dnes jsme to zkouseli a bud jsme neco nepobrali, nebo je to opravdu docela spatne a s normalnim Dixitem nesrovnatelne. Na vine muzou byt i pravidla. Maji sice jen dve stranky, ale jsou velmi blbe napsana...;)
23.4.2012 01:19:18

pravidla
může mi někdo vysvětliti pravidla? Díky

25.4.2012 07:54:18

PJ

Prav(d)idla
V zásadě jsou špatně. Doporučuju se naučit podle francouzských pravidel, to je originál a bez chyb; nebo aspoň mně smysl dávají.

V kostce: dle počtu hráčů se vyřadí určitý počet karet. Pak se karty rozloží do rastru 3*3, začíná nejmladší hráč. Pomocí zvláštních karet se určí, jakou kartu z nabídky má popsat. Ostatní hráči se pak snaží (všichni naráz) ukázat na správnou kartu a vypravěč musí ihned sdělit, zda hráč uhodl nebo ne. Pokud hráč uhodl, karta mu jde do ruky a je to bod. Špatné tipy jdou do ruky vypravěči a jsou to body pro něj. Pokud ale neuhodne vůbec nikdo, vypravěč jednu kartu ztrácí. Pak se karty doplní (v případě, kdy neuhodne nikdo se vyřadí všechny špatné tipy i správná karta) a na řadě je další hráč.

Moje osobní dojmy jsou pozitivní - je to prostě jiné než klasický Dixit, taky na postřeh a víc na představivost. Moc se mi líbí výtvarná stránka.... Zatím potřebuju nahrát víc partií, abych si urovnal názor.

25.4.2012 12:45:30

PJ
my jsme právě zahráli taky jenom jednou a s těmi pravidly jsme taky bojovali. A hráli jsme to blbě. V podstatě jsem po přečtení BGG došel nakonec k tomu stejnému co ty, tak to snad brzy vyzkoušíme. graficky se mi to taky líbí, ale herní stránka mě zatím moc nepřesvědčila. zkusím a poreferuju.

25.4.2012 13:01:17

PJ
Jak se prosím ještě určuje ta popisovaná karta.

25.4.2012 18:00:31

PJ

Cartman
Doporučuju si přečíst pravidla nebo aspoň založit vlákno o pravidlech... zamíchá se 9 karet, které mají stejnou rubovou stranu, vypravěč si jednu vybere a pak popisuje tu kartu, která je označena červeně.

25.4.2012 21:54:02

ruy

pravidla
..upol som pravidla v sk v grafike v pdf :) - snad sa niekomu hodia a snad budú schválené :)

30.6.2013 10:27:50

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Útěk na západ
Únikovka: Útěk na západ
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas