Dixit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Hobbity
Libellud
Autoři: Jean-Louis Roubira
Marie Cardouat
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

První dojem

V-y-n-i-k-a-j-í-c-í!

Původně to nikdo hrát nechtěl, všichni se ofrňovali. Nakonec koukala půlka klubu jak to hrajeme. A jak jsme se u toho nasmáli (ono pobaví i banální dovádění s žetony na bodovací stupnici). Po grafické stránce naprosto úchvatné, naprosto originální herně i provedením, jednoduché, po zapářce náročnějších her příjemně uvolní a osvěží mozek - takový je Dixit.

Po prvním zahrání s klidem prohlašuju, že už se moc těším(-e) na rozšíření, které do hry přidává jednou tak velký balíček zrovna tak úžasných karet. Co karet - malých uměleckých dílek...
15.10.2009 23:06:03

to husak
Největší nážez byl, jak jsem to hrál na srazu katedry, aneb jak šest informatiků akademiků hraje Dixit. Co dodat, byl to masakr a létaly pojmy jako pakety a Turingovy stroje. Kdyby tam byl mezi náma někdo normální, tak by asi nechápal, ale my jsme se všichni festovně bavili. A to jsem tam byl jediný, kdo je deskovkářsky pozitivní. Odehráli jsme několik her a pak si to ještě kolega půjčoval, protože se to zalíbilo. Dixit je prostě vděčná hra.

23.5.2011 14:46:31

brblo
Nepisal som ze ta hra je zla,len ma proste nezaujala.

24.5.2011 14:37:12

to brblo
Možná, že kdybys měl jiný nick než brblo, tak že by tě to bavilo :). Já jsem to taky jednou hrál ve společnosti, kde jeden byl takový "brblocha" a očividně ho to nebavilo.

24.5.2011 14:54:07

kren
Tak diky kamo,skusim si zmenit nick!Moje srdcovky su Caylus,Piliere zeme,toto mi nehovori nic.

24.5.2011 14:58:58

to brblo
Jo samozřejmě někomu tenhle typ her nesedne a ani já bych to nedokázal hrát "pořád", ale jako filler a nebo když se sejde dobrá parta lidí, kteří se chtějí především bavit a ne řešit nějaká strategická rozhodnutí, tak je to vynikající i pro nedeskovkáře. Taky je to fajn hrát v rodině a vyzkoušet si jaestli mě blízké lidi dobře znám a jakým způsobem uvažují. Jinak jestli se tě dotkla má žertem míněná poznámka ohledně nicku, tak to promiň. Jde o to, co od toho člověk čeká. Jestli to jde hrát s tím, že si chce zahrát nějakou deskovku nebo karetku, kde musí logicky uvažovat, plánovat a dělat strategická rozhodnutí, tak to určitě není to pravé. Pokud by se Dixit měl brát vážně, tak je to spíš pro lidi, kteří chtějí spíš proniknout do psychologie svých soupeřů a sám zkusit nabídnout to, aby aspoň jeden a nejlépe jen jeden uhádnul mé myšlení.

24.5.2011 15:22:30

kren
Poznamka o nicku sa ma nedotkla,Tvoj je taky divny.Po slovensky chren.Na psychologiu je vraj dobra hra Meno ruze ale tu som nehral.

24.5.2011 15:31:34

dixit
Já to hrál sice jen jednou, ale taky jsem se z toho úplně na zadek neposadil. Ale rozhodně jsem se bavil více než u jiných party her (třeba Gift Trap nebo Shadow Hunters). Navíc ani nevím, kde bych to hrál. V klubu si dám raději Cosmic Encounter nebo když je málo času tak Bluff (to je pro mě král party her, ale až hodně daleko za Cosmic Encounterem, mezi nimi není nic :) ) a když už hrajeme s partou nějakou party hru, tak hrajeme aktivity (s alkoholem se u toho bavím dobře :) ) nebo poker. Na rodinných oslavách bohužel nic nehrajeme, tam se jenom pije, jí a "chytře" kecá :)

24.5.2011 15:32:48 | Upraveno autorem (porovnej)

beholder
Tak to sme asi do rodiny.My tiez pri oslavach pijeme a spievame.Nebudem riskovat aby mi niekto pojedol v alkoholickom opojeni figurky alebo hraci plan.

24.5.2011 15:37:25

brblo
no my naštěstí nezpíváme :)

Ale ta moje poslední věta byl spíše postesk. Klidně bych ubral něco jídla (pití by mohlo zůstat na stejné hladině, občas někdy taky ubrat :), méně "chytrého" kecání a raději něco jednoduchého zahrát. Klidně i ten dixit.

24.5.2011 15:39:46 | Upraveno autorem (porovnej)

beholder
A to my si schuti zabekame!

24.5.2011 15:41:10

beholder
Doma nezurkujeme,byvame v panelaku ale obcas ked prideme k rodicom to na zahrade rozbalime.Uz zaucame do tajov hier aj otca.Sice hra len osadnikov ale celkom ho to bavi.

24.5.2011 15:46:54

brblo
to u nás v celé rodině (a že je celkem velká) hrajeme deskovky jen já a brácha, jinak pro všechny ostatní od prarodičů, přes rodiče, tety, strýce, sestřenice atd. hry nic neznamenají a když už hry, tak jen na PC. A s náma dvěma hrají ty hry naše drahé polovičky a z jejich stran rodiny to je co se týče hraní deskovek stejné jako u nás :). Takže kdybych z toho chtěl udělat nějaký statistický závěr, tak je to tak cca z 30 lidí 4 co mají pozitivní vztah k deskovkám :)

24.5.2011 16:13:38

Obaly
Odprodal by někdo z vás nadbytečné obaly Mayday 80x120. Mám obalené první 3 balíky karet a ze 4. mi chybí ještě 36 karet. Nechce se mi proto kupovat celé nové baléní obalů aby mi pak doma leželo ladem 64 obalů. pokud máte teda někdo nadbytek a byli by jste ochotní mi je odprodat tak se mi prosím ozvěte do pošty.

1.11.2012 21:23:37

Vybíráme z Bazaru

Azul - Letohrádek
Azul - Letohrádek
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas