Divukraj: Perlava

xxxxxxxxoo hodnoceno 141x (Seznam vlastníků)

Divukraj: Perlava  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Divukraj
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
REBEL.pl
Starling Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze

Ahoj kluci Rexíci, už se ví nějaký předběžný termín české verze? Předpokládám, že to bude zároveň s dotiskem základu. Díky za info
30.5.2020 11:55:12

UmmA
Nemáš pravdu. EU friendly je bez DPH a bez cla.

P.S. První FAQ u kampaně Everdell

28.11.2020 19:05:10 | Upraveno autorem (porovnej)

UmmA
Přítelkyně to brala a fakt neplatila přes 200.

28.11.2020 19:23:31

Bastacka
A proč se nepodíváš na poslední KS, který tady koncekonců řešíme? Nicméně pro lenost mám pochopení, tak rovnou cituji:

EU backers will be charged VAT, which is 19-20% depending on your country. This tax will be charged in the pledge manager after the campaign. The tax is charged on the total purchase price, including shipping. Shipping and VAT will be charged separately for the purposes of customs reporting so you are not double-billed for VAT.

Možná to pak v PM změnili (i když pochybuji), nebral jsem to.

Obecně zone friendly znamená, že to distribuují z centra v dané zóně, tedy už to jde mimo celní úřady cílové země. Po tobě pak jako koncovým zákazníkovi už nikdo nic nechce. Nicméně oni musí clo i případné daně odvést. A buď to zohlední v ceně KS či poštovného nebo to rozepíšou jako Starling games (dělá to také Greater than games).

28.11.2020 19:50:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Umma
Já to někdy nechápu. Já ti psal ,co znamená EU friendly,žes napsal nesmysl a dal příklad z 1.KS Everdell.
V tom posledním KS už ,ale nemají nikde EU friendly a platí se DPH,což je ,to co uvádíš.

28.11.2020 22:14:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka
Tak si to načti, než začneš vykládat:
https://stonemaiergames.com/kickstarter-lesson-47-this-project-is-eu-friendly/
https://www.backerkit.com/blog/161-how-to-run-an-eu-friendly-crowdfunding-campaign/

Prostě vše zaplatíš v PM, ať už ti to vyúčtují, jak chtějí. Nemusel jsem tedy zdůrazňovat clo, ale nesmysl to nebyl.

28.11.2020 23:39:52 | Upraveno autorem (porovnej)

UmmA
To nemá smysl. Mám 38 nákupů na KS a asi nevím co platím.

28.11.2020 23:54:50

Bastacka
Jistěže nevíš. Já také ne. Dostanu od tvůrců částku, kterou musím zaplatit, a tu zaplatím. Startlingové jen deklarovali, že tam, kde musí odvést DPH, tak v PM částku z KS+poštovné příslušně navýší. KS není magický způsob, jak se vyhnout clům a daním :-)

29.11.2020 16:02:40

UmmA
.......... to nemá smysl.

29.11.2020 17:08:13

...
Tak Perlava i obě minirozšíření se už vezou, což znamená, že nejpozději ve středu budou doma a Vánoce jsou v suchu.:-)Rexíkům ještě jednou velký palec nahoru a těšíme se na všechny další lokalizace.

6.12.2020 16:39:47

Obsah
Chci se zeptat, v obrázcích jsou vidět 3D divy a stojánky obsazenosti. V plastovém insertu je na ně skutečně místo, ale v krabici po nich není ani stopy. To je nejaký bonus z KS verze? A akorát byli líní předělat insert?

22.12.2020 21:16:15

Obsah
EDIT: smazaný duplicitní příspěvek, chyba při odesílání.

22.12.2020 21:16:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Retail vs. Collector's
Komentář od James R. Gracen popisuje rozdíly mezi jednotlivými verzemi.

https://boardgamegeek.com/thread/2283617/retail-vs-kickstarter-word-caution

@peal ono prodávají upgrade pack, který ti přidá věci z collector's edition, a součástí toho packu jsou právě 3D divy + 3D open signs

https://www.amazon.com/Everdell-Pearlbrook-Freshwater-Upgrade-Pack/dp/B085YCY4WG

22.12.2020 22:19:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Obsah
Hra je to moc pěkná, ale ta cenová politika je úplně mimo. Jsem zvědavý, jak moc budou titul v budoucnu dojit a jak velký to bude mít vliv na kvalitu. Když sečtu cenu her a rozšíření a porovnám třeba s obsahem Gloomhaven...

23.12.2020 19:25:14

peal
Tak porovnávat hru cena vs počet komponent je blbost to vždy dojdeš k dost zavádějícím závěrům. Nebo porovnávat hru Gloomhaven vs ... To by jsi pak musel dojít třeba k tomu že kvalitní a pořádný wargame které stojí X tisíc dostaneš pár papírových žetonů.. A přitom je to úplně o něčem jiném. Hra se má hodnotit podle kvality zábavy kterou nabízí a to Divukraj splňuje myslím víc než dost...

23.12.2020 19:36:15 | Upraveno autorem (porovnej)

GeneralX

Lenže kvalita zábavy je čisto subjektivna vec. To sa ťažko porovnáva.

23.12.2020 20:44:02

Cena
Mě hlavně zaráží že když vyšel GH tak jsem četl jak je hra drahá. Ale jak se ukazuje tak na to kolik má komponent a jak je kvalitní tak je velmi levná. Už jenom v kontrastu třeba s Divukrajem a jeho rozšířeními. Docela šílené jsou ceny za Slyšte, slyšte a Legendy. To kdyby někdo přepočítal na množství karet v GH (nepočítaje obrovské množství dalších komponent) tak by cena GH byla v astronomických výšinách.

23.12.2020 22:11:28

Creatides

No vidíš a já jsem zas za ty mini karetní rozšíření rád a cenu vůbec neřeším a nejsem sám. REXíci říkali že když do toho půjdou levný to nebude.. a jsem za to rád. Spiš mi příjde tahle debata víc a víc mimo. Nikdo vás to přece nenutí kupovat.

23.12.2020 23:56:17

GeneralX
Debata podle mě mimo není - už jenom proto, že každý má právo na svůj názor. Osobně naprosto rozumím tomu, že při srovnání množství komponent v Perlavě oproti (nejenom) GH to pro Perlavu nevychází vůbec dobře... Protože se mi Divukraj líbí, šel jsem do Perlavy nakonec taky, ale musím uznat, že tohle už je asi lehce za hranou toho, co jsem normálně do hry ochoten investovat. Tady velmi dobře zafungoval marketing - základní hra Divukraje má solidní poměr cena x výkon, takže spousta lidí (včetně mě) ráda koupí i lokalizované rozšíření, které - z mého úhlu pohledu - už tak solidní poměr cena x výkon nemá. Vnitřně si to (možná naivně) odůvodňuji tím, že pokud se jednou budu chtít CZ Divukraje zbavit, půjde to líp, pokud bude kompletní. Třeba se pletu...

PS: nepochop mě špatně - v žádném případě to není kritika Rexíků. Naopak jsem velmi rád, že do lokalizace Divukraje i jeho expanzí šli. Ale objektivně nahlíženo naprosto rozumím pozdviženému obočí při pohledu na cenu jeho rozšíření při současném pohledu na to, co vlastně obsahují...

24.12.2020 00:17:31

Souhlas
Naprosto souhlasím s Hawkie. Taky jsem to nemyslel jako kritiku Rexíků. Je samozřejmě škoda že to nemohlo být levnější ale chápu že tak to bylo nastaveno a oni s tím moc udělat nemohli. Můj předešlý komentář byl opravdu jenom o tom srovnání že ne každá hra za víc jak 3 litry je tak dráhá jak se na první pohled zdá a ne každá věc za pár stovek je zase tak levná. Kdo si pak co koupí je samozřejmě čistě jeho věc.

24.12.2020 00:44:41

Cena

Tak to se omlouvám pánové :-) Hold Starling Games si to nechávají náležitě zaplatit. Já jsem právě moc rád že do toho REXíci šli i přez to že cena je dost vysoká a řekl bych že ty rozšíření jsou spíš od nich pozornost hráčům. Nedivili bych se kdyby to i z části u těch malých spíš dotovali protože výdělek tam musí být nulový..

24.12.2020 14:39:22

Jojo
Pokud bych někoho hejtoval já, tak výhradně Starling Games a jejich byznys model.:-) Konkrétně za Divukraj/Everdell a všechny rozšíření (a nejspíš taky jejich přístup k backerům). No, ale chtěl jsem ho, a tak mi nezbylo nic jiného, než si ho koupit taky.;-) V češtině, samozřejmě. Z toho aspoň půjdou nějaké peníze Rexíkům.

24.12.2020 14:43:17

GeneralX
"Hra se má hodnotit podle kvality zábavy kterou nabízí"
Naopak, to je len jedno z kritérií aj to veľmi subjektívne. Cena je tak isto jedno z kritérií ako aj obsah čo už sú objektívne parametre.
Tak poďme porovnať dve malé rozšírenia k divukraju za spolu 500kč, kde je 25 kariet. A poďme to porovnať s expanziou napr. ku GWT za 590kč, kde je herna doska, drevené komponenty atď. Že čo mi dá viac kvalitnej zábavy. Skôr je to o tom čo daná vec do hry prináša. Posúva 25 kariet divukraj niekam na novy level a zlepšuje hrateľnosť? Ťažko. Naopak exp. k GWT áno a to poriadne. Koľko sú výrobné náklady na 25 kariet a prečo stoja skoro 500kc? Lebo si to môžu dovoliť. Od pôvodného vydavatela je tam podľa mňa jasné vidieť ryžovanie na uspechu.

25.12.2020 00:50:36

Jabka s hruskama...

Pohled: "kolik stoji vytisknout 10 karet" je prece uplne mimo. Cenu vytvari mnoho polozek a je jich tolik, ze je nebudu vypisovat, abych pulku nezapomel.
Ale nejdulezitejsi prece je, ze clovek ma svobodnou vuli koupit/nekoupit.
Me se hra libi, rozsireni taky, mam ji v osobnim TOP5. Cenu respekuju.

25.12.2020 13:05:19

martannen

Výrobná cena je len jedna položka.z mnohých, ale určite prvá na ktorú sa pozerá výrobca. Tak isto ako kvalita zábavy je jedno kritérium z mnohých pri hodnotení hry. A pri 10tich kartách je určite výrobná cena gro tej predajnej.

25.12.2020 13:35:50

JAHMAN

Ja bych to prirovnal k DVD... Vyrobni cena 3 koruny? Ale za DVD Metallicy das par set a divny to nikomu neprijde, tak proc tady to vadi? A stejne jako u DVD si to muzes vytisknout na papir za 2 koruny a pak si stezovat, ze nevychazej hry v cestine...

26.12.2020 00:10:59

Vybíráme z Bazaru

Black Angel
Akt. cena: 40 €
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas