Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je

Tuto hru podle zde dostupných informací vydávají rexhry, jaké to tedy je a máme se na co těšit?
27.3.2019 14:20:25

@vulcano @dandyy Děkuji za odpověď. Ano, já vím, co mám za možnosti. Pravidla jsem opravdu četl. Ale říkám - problém je ten, že tam není co dělat. Suroviny nejsou, tak musím vyslat meeply a za ty si koupím postavení 1-2 karet. A pak jako co, jaro a udělal jsem vlastně jen to samé. Umím si představit, že se tam pak kombí efekty karet, ze kterých taky potom čerpám suroviny, ale já takové karty (stavby) neměl :-) … tak jaro proběhlo stejně a v létě mám jen víc meeplů vyložené 3-4 karty a dál nemám co dělat, než zase vzít suroviny :D … tak si říkám bud je něco špatně nebo nevím..

6.6.2022 21:43:07

Taky mysli na to, že můžeš zadarmo ubytovat obyvatele do postavených budov. Tím město rychle a zadarmo rozšíříš. Pak je to ale o tom kombení karet.

Taky je dobrý využívat staveb, které ti dávají slevu na postavení jiné jako třeba jeřáb nebo vězení.

6.6.2022 22:21:27

Na louce ani na ruce jsem neměl jedinou stavbu… nebo ne - jednu jo, drahou - to bych obětoval 3 meeply, abych posháněl suroviny na na stavbu jedné stavby, kam stejně nebylo koho ubytovat. Já si myslím chápu systém - seženu něco málo surovin, postavím nějaké stavby, ubytovávám obyvatele, celé mi to dává nějaké bonusy a další suroviny tak stavím dál…. jenže to fakt nešlo. Nebylo co kam koho :-)

6.6.2022 22:27:26

Tak pravdepodobnosť že z 13 až 16 kariet, bude len jedna stavba aj to veľmi drahá je asi veľmi malá, nám sa niečo také ešte nestalo. Inak pri prvej hre som mal presne rovnaký pocit, že s dvomi meeplami toho na začiatku veľa nenarobím, ale opak bol pravdou :)

ale áno robíš stále to isté, vysielaš meeplov na akcie a vykladáš karty to mesta, o tom ta hra je 

mohol si zbierať bobule a vykladať tvorov, možno by si z toho niečo poskladal :D

7.6.2022 06:34:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud jsi hrál jen jednu hru, tak rozhodně nejlepší je zkusit další. Taky jsem zažil hry, kdy jsem si po první hře říkal, co je to za blbost, že to nedává smysl. Pak jsme ale hráli další a pár věcí uděláš líp a třeba se sejdou i líp karty a je to nebe a dudy.

 

Pokud se vám sešly karty jen s postavami, tak chápu, že to nešlo hladce. Pak je dobrý si lízat karty, abys narazil na něco, co se vyplatí hrát. Věřím, že příští hru ta nabídka bude lepší a půjde to snáž.

7.6.2022 06:51:51

@Derecho Tahle hra není mechanismy nijak výjimečná. Jako ve spoustě jiných her sbíráš suroviny a za to vykládáš karty (nebo destičky, nebo vylepšení,….). Má hezké obrázky (ale to je otázka vkusu) a má relativně jednoduchá pravidla. Pro mně má hlavní kouzlo v tom, že si ji oblíbila žena a díky tomu pochopila proč mě baví deskovky :-). Po skoro 500 hrách můžu říct že jsou hry kdy v prvním kole se dvěma figurkami můžeš vyložit i pět karet, ale také se občas stane že po druhém kole máš jen tři karty. Poslední dobou mě baví právě ty nelehké situace kdy mi to vůbec nepřijde a já musím vymyslet jak se z toho dostat. Skoro vždy jde něco vymyslet. Jediný problém je v tom, že výhru ti může přinést náhoda, prostě soupeřovi to chodí jak na objednávku a tobě nic. Takže pokud to to nesedí, nemusíš to hrát. Her je spousta. Jsou i hry kde nechodíš na suroviny a nestavíš, ale i tam budeš dokola opakovat několik akcí které ta hra má. Důležité je bavit se :-)

7.6.2022 07:16:44

@Muraddin Pokud se týče nějaké pravděpodobnosti, tak já nemám vůbec problém, když v balíku 50 karet jsou dvě negativní, tak že si je vytáhnu po zamýchání jako první a druhou. Bez problému. Až se tomu kolikrát směju, jak málo pravděpodobné je mít takovou smůlu.

 

@Jamesik11 Ano, hrál jsem první hru. Mám základ s rozšířeními Perlava a Skalověží, zkusil jsem nejdřív samotný základ. Tak jak to obvykle dělám sólo. Naučím se hru sám, abych pak mohl vysvětlit druhým + už to budu trochu umět, tak i pravděpodobněji vyhraju :-) to je moje taktika. Kompenzuje to zmíněná smůla, takže ten úspěch, pokud se dostaví, je těžce vydřený a her, kde je to více o náhodě, je to i tak bez šance. Snažil jsem se dobrat tedy karty, to mě napadlo, ale stejně mě z toho nešlo nic vymyslet. Dám tomu ale ještě šanci.

@pidlaj Já mám opravdu velké množství her, vlastně mi docházejí rychleji, než je stíhám pak nějak odehrát - jelikož než pochopím pravidla, zahraju třeba párkrát sólo a pak s někým, už mám koupených dalších 5 jiných her :-) … Na Divukraj mi padlo oko a chuť právě díky té hezké grafice, měl jsem chuť na workerplacement a tak jsem to zkusil (pravidla krátká, takže jsem si říkal super) a začal jsem to hrát a takhle to dopadlo, že jsem si řekl - co dělám blbě… 

 

Jinak všem: Děkuji za komentáře, ještě to zkusím. Opravdu mě láká odhalit, jak jste tu psali to kombení a přemýšlení nad různými variantami - toto mě baví právě, tak jestli to tam opravdu je, tak je od věci to ještě zkusit.

7.6.2022 11:35:20

Vybíráme z Bazaru

My Monopoly (vytvořte si vlastní hru)
My Monopoly (vytvořte si vlastní hru)
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas