Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Fan rozšíření v souborech od Azifarala - tisknul jste někdo?

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda jste si někdo nechat tisknout toto fan rozšíření v tiskárně? Rád bych si nechal vytisknout a tak bych uvítal klidně i tip na tiskárnu a cenovou nabídku dané realizace a celkový výsledek zda se povedl. Díky 

16.3.2023 10:28:09

Také bych se přidala k případnému dotisku. 

2.5.2023 17:15:45

A robil sa dotisk/dostlač aj tej kampani ktorá tu je k dispozícii medzi súbormi na stiahnutie? Alebo len tie fanmade karty?

3.5.2023 07:59:59

@Kris_tynka Takže šance existuje :) Díky

4.5.2023 16:52:03

Ahoj všem, právě kompletuji druhou objednávku kterou jsem považovala za finální, ale už mi znovu napsalo více než 10 dalších zájemců.

Organizuji teda ještě dotisk #3 - FAN Karty do Divukraje od @Azifaral . Kdo jste nestihl první dvě várky, zapište se mi prosím do tohoto sheetu (ZÁLOŽKA #3 otevřená objednávka):

https://onedrive.live.com/edit.aspx?resid=849CE371C280D96E!21989&ithint=file%2cxlsx&nav=MTVfezM4RjZBNDhFLTczQzYtNDJCMi1BQ0NCLTcxOUY1NDMwQzkwNX0&authkey=!AHAPc0JrIDrmAqs

Jakmile se Vás zase nasbírá více, dám vám vědět a objednám v tiskárně.

Kris_tynka
#Deskohrátky Jesenice

6.5.2023 20:12:02

Nazdar, mám dotaz, na kartách Fun rozšíření je nějak rozděleno, s kterou hrou (základ/rozšíření) se dá hrát? Všiml jsem si, že nějde jsou suroviny, které např. v základu nejsou. Případně jak to poznám / kolik karet je např. k základu a ke každému rozšíření. 

 Děkuji za odpověď.

Jirrik

7.5.2023 14:14:22

Fan karty mají krásné obrázky, bohužel tím to tak nějak končí, při vložení karet do balíčku velmi rychle zjistíte, že Vám to totálně shodí ekonomiku hry, takže pokud se Vám nepodaří líznout si ty spravné karty a soupeři ano, skončíte na konci tak, že soupeř neví, co se surovinami, má všechny fialové stavby a bodový rozdíl bude třeba i 20-30bodů jen s pár kartama z tohoto balíčku. Balíček jsme vyndali, všechny karty prošli a 80% vyřadili jako neslučitelný s původní hrou, upřímně, pokud byste těchto 80% někdo chtěl, ráda za nějakou cenu pošlu dál, za mě velké zklamání. 

9.5.2023 14:09:51

@Jirrik23 Mne karty ted prisly a jak tak na to koukam, tak karet, ktere bez Perlavy nejdou hrat je 6 druhu, celkem 14 karet. A priblizne podobne mnozstvi karet ma moznost nejak vyuzit perlu, ale je tam i nejaka jina varianta. Vzhledem k tomu, jak velky je cely balik karet fan rozsireni, se mi to zda ok.

Jsou to karty: Milnik, Potapec, Zahradnik, Prodavac perel, Hrbitov lodi, Prastara lucerna

Pokid se v necem pletu nebo pokud jste nekdo vymyslel nejakou upravu pro tyhle karty, budu rada za upozorneni :)

9.5.2023 15:10:55 | Upraveno autorem (porovnej)

10.5.2023 22:11:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Mne z toho vychádza, že Perlava je potrebná k týmto kartám:

Zahradník (3x)

Prodavač perel (2x)

Milník (2x)

Potápěč (2x)

Hřbitov lodí (3x)

Prastará lucerna (2x)

 

Ďalšie karty sú použiteľné, ale nebolo by kompletné kombo Budova + Zvieratko:

Táborák (2x)

Pírko (2x) + Hrdinné Pírko (1x)

Medvídek (2x)

Vodní mlýn (3x)

 

Dokopy teda 24 kariet.

 

K Štístkovi treba Žongléra, ktorý je v Slyšte, slyšte.

 

K efektom kariet spomínaných @p_lichnovsky 

Špion – 16 surovín získaš iba ak súper, ktorému si poslal špióna, postaví 16 BUDOV. Aj to by Špion musel byť vyložený ako prvý. A súper predsa môže vyložiť aj nejakú budovu zadarmo vďaka rôznym efektom. Reálne to teda bude asi len niečo okolo 5 surovín tipujem.

Zastavárník – Niekedy je možno naozaj výhodné získať jednu surovinu aj za cenu perly a v ďalšom ťahu vyložiť drahú budovu. *viď nžšie

Milník – na začiatku to asi až také super nevyzerá, ale ak je tam už viac perál a získaš viac surovín, môže to byť zaujímave. * viď nžšie

Zahradník – keď sa dlho ponuka na lúke nemení, môže to stáť za to. * viď nžšie

Pirátka Anne – verím, že jej výhoda spočíva v tom, že zdieľa miesto s Pirátom, ktorý ale bohužiaľ nie je v základnej hre.

Rocková Míca – tu je dôležité, že kartu môže využiť aj súper (je OTEVŘENO). Takže ti ju môže ukradnúť a presunúť k sebe a ešte za to získať ďalší bod a ty nebudeš mať z toho nič. Dokonca ani ten jeden bod, ako pri niektorých iných OTEVŘENO kartách.

Dýňové políčko – môžeš si ju vyložiť napríklad na získanie udalosti, alebo zbavenie sa karty z ruky. Neskôr si za jeden bod uvoľníš miesto v meste. V niektorých situáciách to môže dávať zmysel.

Čaroděj – Predstav si situáciu, že si prešiel do ďalšieho obdobia ako prvý. Takže všetky lukratívne miesta sú obsadené. Zaplatíš bobulu, vyložíš Čarodeja, hneď ho odhodíš a získaš bobulu plus prípadné bonusy z iných kariet (napr. Hokynář). Takže si na tom minimálne rovnako a máš jeden ťah k dobru. V ďalšom sa už pravdepodobne nejaké to lukratívne miesto pre teba uvoľní. Alebo vyložíš karty za získané bonusové suroviny. Mätúce je, že máš vynechať ťah. Aj podľa originálu to chápem tak, že sa tým myslí tento ťah. Ale ťah si vlastne odohral zahratím Čarodeja.

Jaro, Léto, Podzim, Zima – vysvetľujem si to tak, že dostaneš celý počet z jedného druhu suroviny z ceny karty. Za letnú kartu teda získaš buď 1 drevo alebo 2 smoly alebo 1 kameň alebo 2 bobule. Alebo nezískaš nič a položíš jednu surovinu na túto kartu. Na konci hry bude mať karta hodnotu 3 + počet surovín na nej.

Potápěč – jeho cena je naozaj vysoká. Preto je tam asi o jeden Hřbitov lodí viac. Aby bola vyššia šanca vyložiť Potápěče zadarmo.

*Ale Perlavu som nehral, tak neviem posúdiť, ako sa perly získavajú a na čo sa používajú.

 

Zaujímavé je, že Soudce a Převozník dostali dve Legendy.

11.5.2023 15:57:02 | Upraveno autorem (porovnej)

@Azifaral Nie som si istý, ako zahrať Čarodeja. Najskôr do mesta, čím sa aktivuje a hneď ho odložiť na odhazdovací balíček? 

Podľa originálu by sa dalo rozumieť, že ide priamo  preč, bez vyloženia do mesta. Čiže nemusím mať pre neho miesto v meste. 

12.5.2023 13:55:20

Dneska dorazila jak česká, tak anglická sada FAN karet a musím smeknout @Kris_tynka za její “haute couture”! Karty jsou v nádherném provedení, skvělé barvy, zaoblení hran, povrchová úprava, v každém balíčku je Sir Galakat (moje milovaná postava = nic nechybí)… prostě vše je skvěle odvedenou prací. Ještě jednou mockrát děkuji za skvělý projekt s tak rychlou realizací!

12.5.2023 20:11:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Připojuji se k poděkování. DaftPunk to nemohl vystihnout lépe…

12.5.2023 21:25:51

Moc dekuju za mila slova, doufam ze i ostatnim dorazilo vse jak melo :) byl a je to tedy narez, ale da se rict ze uz v tom mam grif. A bavi me to! :) takze dekuju i ja vam za skvele spestreni na materske, paradoxne jsem se naucila z logostiky par veci pro svuj eshop, kez by do nej taky padalo tolik objednavek co tady… hold ale nemam deskovky no 🤭🤭😅

Kris_tynka
#Deskohrátky Jesenice

12.5.2023 23:34:58

Karty dorazily a vypadají parádně, všechna čest za zorganizování tak kolosálního projektu! 
Jediná vada na kráse je, že u některých sad (minimálně u té mojí) tiskárna nevychytala ořez tak o 5mm, takže dole je obří prázdný okraj a nahoře téměř ušmiknutý popis. Určitě budou potřeba taky jiné obaly (zezadu neprůhledné), protože je tisk zadní strany karty o dost světlejší a karty jsou na první pohled poznatelné.
Ani jedno z uvedeného není kritika vůči autorům, spíš poznatek a námět na zlepšení pro případné budoucí tisky (s barvou to bude těžké, ale ten správný ořez by se pohlídat dal). 

Těším se na herní test! 

15.5.2023 11:45:42 | Upraveno autorem (porovnej)

U mě ořez 100% v pořádku. Taky moc děkuji.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

16.5.2023 00:14:29

Zdravým.. Rád by se pripojil do hromadného tisku…Neviem ako sa sa dá zapojiť jeste som to neskoušel.. Je tu niekdo to mi štím pomúže. Klidne se dohodneme aj cez súkromné správy.. 

20.5.2023 11:41:11

Mate niekto skusenosti s perlavou a viete zhodnotit ako narocne je ziskat perlu oproti ziskaniu vitazneho bodu? Ako tu uz viac ludi pisalo par kariet pocita s perlami z rozsirenia ale rozmyslam ze karty ktore sa odkazuju na perlu by som jednoducho bral tak ze musi hrac zaplatit vitazny bod ako je to pri aj pri inych kartach. Jedina dvojica kartiet ktora by takto nefungovala je Zahradnik a Vodni mlyn kedze ten sa odkazuje priamo na symbol z perlavy.

22.5.2023 21:24:00

Také mockrát děkuji @Kris_tynka za parádní organizaci všeho, chopila jsi se toho na jedničku! Bohužel tedy i moje karty jsou špatně ořízlé, škoda, že si to tiskárna nepohlídala, ale není to nic, co by se nedalo přežít. 

26.5.2023 20:23:38

Prosím Vás kde nájdem číšlo účtu na ktoré mám zaplatiť za tlač/tisk tých kariet? Som zapísaný v zozname, ale nejako to neviem nájsť :) Ďakujem vopred. 

5.6.2023 07:27:40

nevíte náhodou, zda se opět neorganizuje tisk karet? Díky :)

15.1.2024 16:04:20

Vybíráme z Bazaru

Stroganov
Stroganov
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas