Divoký západ

xxxxxooooo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Divoký západ - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: logická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: neuvedeno
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zamířil jsem na něj a zastřelil ho. Země okolo mě byla okamžitě rozryta množstvím kulek, ale nebyl jsem zasažen. Po celé délce strouhy se rozezněl válečný pokřik mého lidu.

                        z knihy Paměti náčelníka Apačů

Hra Divoký západ zavede hráče do severoamerických prérií, kde mezi sebou stojí dvě strany. Jeden hráč hraje za indiány, snažící se obsadit osadu bělochů. Proti němu stojí druhý hráč s nepoměrně menším počtem osadníků, zato ale s většími možnostmi svého protivníka zlikvidovat.


Příprava hry:

Hráč za osadníky umístí své tři figurky na tři okrajová pole osady. Zbylých šest polí osady zůstane volných. Indiáni v počtu dvaceti mužů se rozmístí na druhý okraj. Útok začínají indiáni.


Průběh hry:

Hráči táhnou střídavě jednou z figurek. Osadníci jsou sice jen tři, zato se ale mezi poli mohou posouvat po všech čarách, tedy dopředu, dozadu i šikmo. Pokud se vedle figurky osadníka na poli spojeném čarou objeví figurka indiána a za ní volné pole, má osadník povinnost tohoto indiána přeskočit na pole za ním a tím ho vyřadit ze hry (tento způsob vyřazování figurek je znám ze hry DÁMA) a to i opakovaně. Indiánští bojovníci se mohou posouvat pouze kupředu nebo do stran, nikdy ne zpět nebo šikmo. Jejich  výhodou je  jejich přesila a také to, že pokud figurka osadníka opomene nebo záměrně neuskuteční přeskočení indiána, je ze hry vyřazena.

Konec hry:

Indiáni vítězí, pokud se jim podaří obsadit svými figurkami všech devět polí osady nebo pokud obklíčí figurky osadníků tak, že tyto nebudou mít možnost tahu. Osadníci se ubrání, pokud se jim podaří vyřadit ze hry alespoň 12 figurek indiánů, neboť zbylých 8 indiánů na obsazení osady již nestačí.

Autor: Paco

Vybíráme z Bazaru

Rallyman GT
Rallyman GT
Akt. cena: 21 €
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas