Divoká Serengeti

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Divoká Serengeti - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Bad Comet
Autoři: Gunho Kim
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Zvířecí meeplové jsou cool, ale na gameplay jsem četl výtky. Jak se líbí vám?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

4.10.2022 16:48:18

U nás funguje (zatím hráno 4x s manželkou). Zatím nevím k čemu přirovnat, ale když se nám nechce sáhnout po Caverně ale ani po Azulu tak tohle v pohodě vezmem…

4.10.2022 21:22:51

Tak první hra sólo a teda na první scénář jsem pohořel ve 4 kole, ale je tam i jeden volitelný scénář 6 (beat your score) tak ten zkusím příště.  Náročně, ale to mechanika pozicování zvířat mě velmi baví. V sólu je to určitě jiné než ve více hráčích, nikdo ti do toho neháže vidle.

small man Tonda

10.10.2022 22:56:38

U nás dobrý - hráno já, žena (hodně příležitostná hráčka) a sestra (pravidelná hráčka, která se mnou hraje všechno od Spících královen až po Pax Pamir) a bavilo nás to.

Co si budeme nalhávat, hra dost hraje na vizuální stránku a zvířecí meeplové vypadají hezky. Naopak skála je prostě jako strom v Divukraji a štve vás už při prvním skládání.

Herně fajn. Pravidla nejsou složitá, jen je na kartách docela dost symbolů (srdíčka, diamanty, kytky, banány, packy…) a i když si myslím, že hra by klidně mohla fungovat i s nováčky, tak tohle je dost zahltilo. Trochu to trpí na paralýzu, když se snažíte vymyslet úplně optimální tah, abyste splnili úkoly/záběry a připravili si třeba půdu pro další tah. Navíc první hra ve třech (a třeba je to jen náš problém) byla prostě strašně dlouhá. Ke hře se rád vrátím a plánujeme i rozšíření, byť do top5 letošního roku se asi nedostane.

11.10.2022 08:35:52

U nás jsme z toho v rozpacích, jakože hra na stole vypadá fantasticky a přímo tě to k tomu stolu táhne… Na druhou stranu herně nic světoborného. Kdybych to měla pocitově k něčemu přirovnat, tak hraješ moderní šachy, během kterých plníš úkoly. Chtě nechtě hra svádí k AP, což se odráží i na herním čase. Pravidlově mi to nepříjde složité, když jsme to vysvětlovali nováčkovi, tak se většinou hned chytl. 

Časově to je zdlouhavé, hráno ve dvou a třech lidech + sólo a nejvíce se mi to líbilo sólo. Ve dvou nám trvalo hodinku a něco, ve třech lidech nekonečné dvě hodiny (což si raději zahraji něco jiného). Sólo mám většinou za tu hodinku (ale nikdy ne přes). 

Za mě takhle -  myslím, že se to ve sbírce neztratí, ale že bych si z toho sedla na zadek, to asi ne. Vidím v tom spíše potenciál jak přilákat nějakou kámošku ke stolu, protože ta hra na stole je fakt nádherná. 

12.3.2023 13:48:56

Musím se podepsat pod komentář níže. Hra je vizuálně úžasná, líbí se mi i mechanicky, ale jinak než sólo bych ji asi hrát nechtěla. Svádí k hodně dlouhým průtahům a to mimo tuhle hru na AP vůbec netrpím. Moc ráda si k ní sednu sama a hru si užiju, ale pokud budu chtít něco hrát ve více hráčích, tak rozhodně sáhnu po něčem jiném. 

12.3.2023 15:36:05

Přidávám svou trošku do mlýna: Hra boduje vizuálem a konceptem, ale samotné hraní taková bomba není - jednak je to náchylné na AP, a jednak je zejména při více hráčích skoro jisté, že vám vaše plány rozsekají. Pro mnoho lidí to bude až příliš cutthroat a chaotické. 

Nicméně doporučuji pozornosti druhý počin Bad Cometu, který má se Serengeti společné zvířecí meeplíky, ale jinak jde o zcela rozdílnou hru -  Life of the Amazonia, naposled rozebíraný třeba Anet na Kubrt vs. Anet.

--------------------------------------------------------------
Magic: the Gathering veterán, deskogeek a deskoherní překladatel

13.3.2023 07:55:13

Kdo by byl líný hledat odkaz na níže zmíněné video, tak ho přikládám (pustí se přímo v čase, kdy o hře začínám povídat). A zmiňuju tam i, proč mi Serengeti nesedla - v zásadě to bylo z podobných důvodů, co jste už zmiňovali.

https://youtu.be/mPlKyeCmDNw?t=107

 

13.3.2023 12:06:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrali sme v trojici na hernej akcii, aj s preluskanim pravidiel to vyslo na nejake tri hodiny. A pri velkom pocte zvierat na hracej ploche sme dost casto volili (namiesto pohybov ci vymeny zvierat) moznost vymenit vsetkych 6 kariet ponuky a nasledne dufali, ze niektora z novych kariet bude obsahovat zaber, ktory je uz hotovy. Asi to nie je uplne idealna strategia, ale prislo nam, ze tym skor nahrame body ako presuvanim zvierat…

27.5.2023 19:54:11

Vybíráme z Bazaru

AdapTableTop - modulární systém na deskovky
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas