Divoká Amazonie

xxxxxxxxxo hodnoceno 41x (Seznam vlastníků)

Divoká Amazonie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: REXhry
Bad Comet
Autoři: Jamie Bloom
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Urychlení hry

Hra mě tématem láká, ale trochu mě odrazuje delší herní doba, která, jak někteří uvádí, je trochu nad rozumnou mez, vzhledem k minimální interakci (každý si staví na vlastním a vzájemně si ovlivňují vlastně jen dostupné dílky / zvířata). Na podobném principu je postavená např. i hra Baren Park, ale ta je velmi svižná (čas 30-45m). Nevím, jestli by nás ale bavilo hrát takovou “sólo” hru 2 hodiny.

Jak jsem pochopil, jsou ve hře prostoje kvůli čekání na tah dalšího hráče (a čím více hráčů, tím větší prostoje). Nešlo by např. urychlit alespoň počáteční fázi tím (slyšel jsem stížnosti na pomalý rozjezd), že by hráči hráli zároveň ? Teprve až by nastal nedostatek některých zvířat, hráči by se opět střídali… ? 

 

5.2.2024 12:51:20

@MikeDundee nevím v kolika hráčích plánujete hrát. Nám trvala pouze první hra ve dvou hráčích 2:10, ale včetně vysvětlení pravidel. Další hry ve dvou hráčích 1:31, 1:18 a ve třech hráčích 1:28. Každopádně i v tahu dalších hráčů už plánuješ své další tahy, neměl jsem ani chvíli pocit nicnedělání.

5.2.2024 14:01:01

Ty prostoje ve dvou nejsou zase taková katastrofa, většinou si snažím naplánovat svůj tah. 

My budeme zkoušet variantu, že si dáme do pytlíku 4x mincí po 2, místo dosavadních 2x. Slibujeme si od toho, že nám to hru zrychlí, protože obzvlášť ten začátek, kdy člověk nemá moc co dělat a v podstatě směňuje jenom suroviny za větší, je na tom nejméně zábavný. 

5.2.2024 14:44:32

Delší je to jen první hru či dvě. Než se vysvětlí pravidla a hlavně než se vžije bodování zvířátek. Pokud dáte pár her se stejnou sadou, s délkou nebude problém. 

Tahy se dají celkem efektivně plánovat dopředu. Vidíte žetony, co má soupeř k dispozici a dá se vcelku dobře odhadnout, co udělá. 

5.2.2024 15:20:08

Vybíráme z Bazaru

Emperor Chest (Rift in Time Storage Solution)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas