Discover: Země neznámé

xxxxxxoooo hodnoceno 110x (Seznam vlastníků)

Discover: Země neznámé - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

scénáře (POZOR - možné spoilery)

Ve vedlejší diskuzi se můžete podělit o vaši kombinaci terénů v krabici. Mě by spíše zajímaly scénáře, které máte, protože unikátní příběhy jsou (dle mého názoru) to nejzajímavější na tomto systému. A pro mě důvod kupovat novou krabici se hrou (nebo měnit za jinou). Klidně budu hrát ve stejném terénu, pokud příběhy budou dostatečně pestré a zajímavé.

Nemám ještě dohráno, ale někde jsem četl (pozn.: asi v pravidlech :-) ), že by i scénáře v rámci jedné krabice měly být nějakým způsobem provázané.

Prosím neprozrazujte obsah, spíš by mě zajímalo jaká je pestrost a obecná náplň vašich dobrodružství (jasně, je to o úniku z neznámého prostředí, ale i ten může mít různé podoby).

A začnu sám:
Příběhy v mé krabici (ostrov a mokřady) se prolíná fakt, že jsem se ocitl na nehostinném místě jako objekt něčí zábavy, dost mi to připomíná Hunger games nebo hru Room 25. Těším se na rozuzlení příběhu.
A jak to máte vy?
1.11.2018 14:28:53

příběh - SPOILER
Já mám ostrov a mokřady. Ve zkratce: vojáci a jedna nebezpečná organizace.

1.11.2018 18:56:41

Spoiler alert

Ostrov a Pustina. Příběh se točí okolo záhadného amuletu.

1.11.2018 19:30:49

Dvě videa, jeden scénář
Právě jsem dokoukal kompletní gameplay video z prostředí pouště se scénářem Genesis a pustil jsem si druhé gameplay video odehrávající se v úplně jiném prostředí a že neuhodnete, jaký tam je scénář. Docela mě začíná zajímat, kolik různých scénářů vlastně existuje?

Edit: Scénáře se jmenovali stejně a měly naprosto identickou první část, druhá část se ovšem lišila. Více v dalším příspěvku.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

11.11.2018 10:35:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Odlišnost scénářů
Dneska jsem viděl gameplay pěti různých scénářů. Tři byly první scénář hry a dva byly druhý scénář. Pojmenujme je 1A, 1B, 1C, 2A a 2B.

A teď k náplni scénářů. Scénář 1C měl identickou první část se scénářem 1A (který se odehrával na jiném povrchu než 1C) a pro změnu druhou část měl totožnou se scénářem 2B. Scénáře 2A a 2B měly shodnou první část, ačkoliv se každý odehrával v úplně jiném prostředí. Takže z pěti scénářů, které jsem viděl byl "originální" pouze jeden jediný.

Jinak nevím, kolik je ve všech hrách dohromady předmětů, ale mám silný pocit, že minimálně 3 z nich (a nejspíš i o něco víc) jsem viděl ve všech scénářích.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

11.11.2018 18:25:10 | Upraveno autorem (porovnej)

odlišnost
Já dohrál 2 krabice a úplně vše bylo jiné. Jak scénáře, tak předměty, místa, zvířata, postavy.

11.11.2018 20:20:26

Varianty scénářů 1. části hry
Tak z dostupných informací (6 gameplay prvního scénáře, komentáře v této diskusi, obrázky na hrajeme.cz) jsem zatím narazil na 4 scénáře 1. části hry.

1. Genesis: 2 videa + obrázky na hrajeme.cz

2. Cry for Help: 2 videa + obrázky v anglických pravidlech + pravděpodobně zdejší komentář "vojáci"

3. Two Worlds: 1 video + pravděpodobně zdejší komentář "záhadný amulet"

4: Dirty Work: 1 video + pravděpodobně zdejší komentář "Hunger Games"

Z těch, které jsem viděl měl každý v závislosti na prostředí trošku jiný průběh (např. již zmíněná 1. část z Genesis, 2. část z Cry for Help), ale společné měly to, že všechny na mě působily až moc genericky.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

12.11.2018 10:30:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Scenare
Pustatina a Udolie

24.11.2018 22:45:39

Prostředí a scénáře
Údolí = scénář 1 - Dva světy, scénář 2 - Operace Nova
Mokřady = scénář 3 - Přes kamenné dveře, scénář 4 - Operace Kladivo
Scénář 5 - Hra soumraku

10.12.2018 12:26:49

Prostředí a scénáře
Údolí = scénář 1 - Dva světy, scénář 2 - Operace Nova
Hory = scénář 3 - Přes kamenné dveře, scénář 4 - Operace Kladivo
Scénář 5 - Hra soumraku

P.s.: Scénáře nás zklamaly. Příběh rozervaný, nedával logicky žádný smysl, rozuzlení chaotické..

2.3.2020 09:24:26

údolí a pustina
Příběh se točil okolo jakýchsi hub, které zamotávají paměť

12.9.2020 21:45:55

Príbehy - Scenáre
Podľa zistení sú 4 rôzne príbehy 1.1, 1.2, 1.3 a 1.4.

Je to 11 veľkých kariet a 27 malých kariet (všetky majú na sebe v ľavo dole číslo 1.x).
Ak vymeníte týchto 38 kariet za karty z iného príbehu, môžete si zahrať nový príbeh.

Každý príbeh má 5 scenárov (4 kooperatívne a 1 posledný zostáva). Vzhľadom na to že mám iba príbeh 1.4 a neviem získať iné (a to som mal v ruke 4 rôzne hry) tak vypíšem prvé tri v angličtine ako som ich našiel na nete.

1.1 - (1)Cry for help (2)Blind trials (3)Revelations (4)Hunting the hunters (5) The Perfect weapon
1.2 - (1)Genesis (2)Lost in the Wind (3)Cleansing Fire (4)Out of the Frying pan (5)Paranoia
1.3 - (1)Dirty Work (2)Voice in the Box (3)Ultimate Challenge (4)Season 2 (5)x
1.4 - (1)Dva svety (2)Operace Nova (3)Pres kamenne dvere (4)Operace Kladivo (5)Hra soumraku

Ak by ste sa chceli podeliť o scenár napíšte mi. Ďakujem.

Info: Hry sa nedajú veľmi kombinovať. Môžete ale vymieňať predmety, postavy a scenáre .

27.9.2020 00:00:04 | Upraveno autorem (porovnej)

RozMETALL
K té výměně - proč tak složitě, když lze vyměnit celé krabice navzájem?

28.9.2020 23:44:08

Kombinácie či výmena
Samozrejme aj to je rozumná možnosť ;)

1.10.2020 23:36:24

Zajímalo by me zda muze byt treba v pousti scenar 3 a 4? nebo bude vzdy poust scenar 1 a 2? 

6.5.2021 07:41:11

Nejsem si 100% jistý, ale prostředí jsou rozdělené na dvě skupiny. Jedna se vyskytuje pouze se scénáři 1 a 2 a prostředí z druhé skupiny pouze ve scénářích 3 a 4.

6.5.2021 08:56:48

Dik, tka mam dve informace, endu  ze to tak je a druhou co rika, ze ne, ze kazde prostredi muze byt scenar 1-4 :D

 

6.5.2021 19:43:52

Vybíráme z Bazaru

Vysoké napětí Albi
Vysoké napětí Albi
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas