Diplomacy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Asmodée Editions
Avalon Hill
Editrice Giochi
Gibsons Games
Igra
Jumbo
Parker Brothers
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1959
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Zdravím,
možná jsem se v pravidlech někde překoukl, ale můžu flotila podporovat boj ve vnitrozemí? Nepříklad pokud se nachází v Prusku, může odtud podporovat boj ve Varšavě? Logicky vzato asi těžko, ale je lepší se zeptat...
28.12.2013 17:43:28

NE
nejde to. V pravidlech je napsáno, že podporovat stejně jako útočit můžou pouze na území na které můžeš i danou jednotkou vstoupit. Jelikož flotila nemůže vstoupit do vnitrozemí (Varšava), tak ani nemůže podporovat útok na danou lokaci.

20.12.2014 16:58:57

:)
Jo no, děkuju, za ten rok už jsem to zjistil :D ale naskytl se jiný problém. Dá se ze "South Coast" ve Španělsku přesunout nebo podporovat boj v Portugalsku nebo v "Mid-Atlantic Ocean"? Myslím samozřejmě s flotilou. A další věc. Dá se s pěchotou ustoupit kamkoli, kde je volno (kromě pole odkud přišel nepřítel)? Minule se totiž stalo, že jsem hrál za Rusko a Turek mě s dvěma jednotkama nedokázal vytlačit ze svého území, protože já pořád ustupoval z pole na pole s městem a on kvůli tomu nemohl doverbovat, což pro něj bylo dost frustrující. Děkuju za odpovědi

20.12.2014 22:06:32

Já si to říkal,
ale tak proč to nenapsat, že:)
1) ano, to se dá. A to z toho důvodu, že jižní pobřeží Španělska sousedí s pobřežím Portugalska a flotily se mohou pohybovat podél pobřeží. Dokonce flotila, která přistála na jižním pobřeží Španělska může bránit Španělsko proti útoku z Středního Atlantiku i kdyby útočník měl napsáno, že útočí na Severní pobřeží. A jelikož jižní pobřeží Španělska sousedí se Středním Atlantikem, tak flotila na jižním pobřeží může jakýmkoli způsobem zasáhnout do boje ve Středním Atlantiku. Dá se říci, že pro flotilu na jižním pobřeží Španělska je nedosažitelné pouze Gaskoňsko:)
S tímhle je spíše mnohem zajímavější Dánsko, s těmi svými zálivy. Takže flotila v Severním moři může jeden tah vplout na pobřeží Dánska a v dalším tahy vyplout do Baltského moře.
2) ano, přesně tak. Nevím přesně situaci, ale asi to chtělo do Turka trochu více strategie aby ti zabránil ustoupit:)

21.12.2014 14:56:50 | Upraveno autorem (porovnej)

děkuji
Super, děkuji, konečně je snad všechno jasné. Ještě vymyslet strategii za Německo, které vždycky padlo jako první, ale to už je spíš o hráčích než o pravidlech...

21.12.2014 17:53:53

:)
tak to jsi na tom lépe, než já. Mě se stane téměř každou hru, že narazíme na nějaké komplikované situace, u kterých si nejsem jist, jak je řešit.
Německo a Rakousko-Uhersko je pravda trochu komplikované. To chce hráče, který opravdu umí vést dohody a ve správnou chvíli vrazit kudlu do zad:D U nás se většinou tyto státy využívají jako nárazníkové:D

22.12.2014 13:27:34

...
Pravda, tohle je velká slabina týhle hry... Že ne všechny národy jsou stejně vyrovnaný a např. to Německo je fakt náročný. Jedna chyba, jedna větší zrada a je konec. Jinak ty složitý situace samozřejmě nastávají, ale to už se v pravidelch vyčíst nedá, tam už se spíš musí dedukovat :D Taky je náročný sehnat 7 lidí, který jsou schopný to hrát fakt natvrdo... Ale to už nemá s pravidlama moc společnýho...

22.12.2014 21:36:05

Vybíráme z Bazaru

Lords of Ragnarök - Gameplay Bundle
Lords of Ragnarök - Gameplay Bundle
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas