Diplomacy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Asmodée Editions
Avalon Hill
Editrice Giochi
Gibsons Games
Igra
Jumbo
Parker Brothers
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1959
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jako ruský car jsem toto jaro prožil perná vyjednávání: S Britání jsem vyjednal mír ohledně Skandinávie - oni si vezmou Norsko, my Švédsko. S Německem naše diplomacie dohodla vzájemnou neutralitu - oni nenapadnou Waršavu, my nenapadneme Mnichov. S Rakouskem-Uherskem byla už loni dohodnuta neutralita a s Tureckem také. Ovšem poslední jednání s Itálií naznačila vzácnou shodu našich názorů v otázce dělení Rakouska-Uherska, takže je pravděpodobné, že ruské armády dostanou pokyn k přesunu na jihozápad a budu doufat, že Turecko je logicky uvažující stát, který si uvědomuje vzájemnou prospěšnost naší dohody a neobrátí své armády na sever.

Diplomacie je hra pro 2-7 hráčů (7 je ideální počet), v níž jednotliví hráči představují vládce sedmi evropských mocností (Británie, Francie, Německo, Rakousko-Uhersko, Itálie, Rusko, Turecko), kteří se snaží pomocí svých armád ovládnout celý kontinent. Je jasné, že jeden každý proti ostatním nemá šanci, takže se všichni snaží vyjednat s ostatními spojenectví a podporu svých armád v útoku proti ostatním.

Hra začíná rokem 1900 a každý stát má celkem 3 armády (Rusko 4). Hra probíhá po letech, kde každý rok má 2 tažení - jarní a podzimní. Jednotlivá tažení probíhají stejně:

  • 15 minut na diplomatická jednání (30 minut v prvním kole) - tohle je základní část hry. Hráči se snaží vyjednávat s ostaními, uzavírat aliance - prostě "ukecat" hráče k tomu, aby poskytli podporu jeho vojsku proti ostatním. Každý může slíbit cokoli, dodržet nemusí nic.
  • psaní rozkazů - každý hráč napíše tajně rozkazy pro své jednotky, kde uvede která jednotka koho podporuje, kam útočí, popř. jestli se brání. Důležité je slovo "tajně" - je výslovně zakázáno ukazovat ostatním hráčům rozkazy pro své jednotky.
  • vyhodnocení rozkazů - všechny rozkazy se najednou vyhodnotí.
  • ústupy - jednotky, které byly přemoženy dostanou rozkazy k ústupu (které všichni tajně napíší a znovu současně vyhodnotí.
  • budování a rušení armád (jen na podzim) - na mapě je celkem 36 území, které umožňují stavbu armády. Za každé území, které hráč ovládá na konci podzimního tažení, má hráč nárok na jednu armádu (loďstvo). Na podzim se tedy sečtou území a pokud má hráč více území než vlastních armád, může si ve svém "domovském" městě postavit novou armádu. Pokud má méně, musí některé armády zrušit.

Hru je možné ukončit dvěma způsoby. Buď se po určitém počtu tahů hráči dohodnou, že hra skončila a pak vyhrál ten, který ovládá největší počet klíčových území, nebo se hraje tak dlouho, dokud některý hráč neovládá 18 těchto území.

Autor: Kolouch

Další názvy této společenské hry

  • Evropská politika 1900

Vybíráme z Bazaru

Tindaya CZ + miniatury
Tindaya CZ + miniatury
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas