Diceland: Deep White Sea

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Diceland: Deep White Sea - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Cheapass Games
Autoři: James Ernest
Toivo Rovainen
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni dojmy

Klasika znate to :), dojmy ze hry.
2.8.2011 23:05:54

Samohra
Pote co jsem si z kartonu vycvaknul prvni kosticky a slozil (skladaji se bez lepidla, za minutu jednu kostku mate slozenou), vrhnul jsem se na hru sam se sebou s nejakymi predpripravenymi armadami. Hra mi trvala asi 10 minut (nijak extra jsem netaktizoval, udavana herni doba je 20 minut).
Princip hry.
Kazdy si vytvori armadu za urcity pocet bodu. Jednotlive osmihranne kostky (ktere jsou zhruba z materialu ktery odpovida o neco tvrdsi ctvrtce) predstavuji vase jednotky (hral jsem verzi space, takze vesmirne lodicky).
Behem sveho tahu mate k dispozici jednu akci.
Za akci muzete vrhnout (jakoze hodit) jednotku na stul a hned ji aktivovat nebo aktivovat jiz lezici. Tim jak hodite kostku muzete posunout ostatni. Vtip je v tom ze kostka ma ruzne silne strany s ruznymi schopnostmi, tudiz pokud ma souper otocenou bitevni lod na strane ktera da vsem ostatnim damage tak se ji muzete pokusit srazit na slabsi stranu.
Akci ktere muzete provest jsou tri, utok, manevr, schopnost.
Utok - vystrelite smerem kam mate sipku s danou silou. Pokud je sila vetsi nez obrana kostky, okamzite ji znicite. Pokud je mensi, pouze ji zranite. Kostky se zranuji otecenim na stranu kde je cervena tecka. Pokud je kostka zranena na nejslabsi strane je take znicena (pamatujete jak jsem rikal ze muzete hodem stouchat do ostatnich kostek ;-)
Manevr - pootocite kostku smerem kde je zelena tecka
Zvlastni schopnost - napriklad "Call 2 fighters" hodite dalsi dve jednotky (s aktivac). Tyhle schopnosti se daji retezit takze mate moznost vyhazet spoustu jednotek.
Docela me to chytlo to, vypada to na rychlou rezbu. Dexterity hra kombinovana s trochou strategie a stesti :).
Takze kdo bude chtit zahrat ? :)

2.8.2011 23:27:40

1. hra
Tak jsem měl možnost si tuto hru zahrát. Ze začátku jsme s Falcem jen tak házeli, je to totiž nejzábavnější , ale postupem času, jsme už začli oba trochu pronikat do hry a naše strategie začla docela fungovat. Zatím co si Falco vybral levné a útočné kostky, já spíš spoléhal na těžké letadla, která něco vydrží. :)
Jak to dopadlo přesně nevím, ale pravdou je, že nikdo z nás nebyl nijak daleko od druhého a spíše to byl boj na život a na smrt. :D
Hra se mi fakt líbila a na to, že jsem měl strach o kostky, nic se jim nestalo. :) Ani jsem neměl pocit, že by utrpěli pomačkání. :)

Je to prostě další pěkná Falcovina.. :D

11.8.2011 10:36:24

ve trech
tak jsem hral dve hry ve trech a neni to marne, kazdy mel uplne jiny pristup ke hre. Oranzova hazel spoustu slabych jednotek, ja za azurove jsem hral na prehazovani kostek a snahu ulovit vetsi kousky a posledni hral obranne, kostky s velkym armorem a "lecil" je manevrovanim.

11.8.2011 21:48:14

Vybíráme z Bazaru

Smart game - Štěňata
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas