nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Diceland: Deep White Sea

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Cheapass Games
Autoři: James Ernest
Toivo Rovainen
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Z nekonečných dálek zamrzlých planin se... na stůl dostává Cass Morgan. Dopadá svou silnou stranou a je hned schnopna na všechny zaútočit silou pět - sklízí osm bodů. Soupeřův hod překlopil Cass na slabší stranu, aktivuje svou schopnost a přivolává do boje další jednotky. Zasype soupeře hromadou slabších jednotek až nakonec je Cass poražena.

Popis hry

Každý z hráčů představuje jednu armádu, která se nutně nemusí sestávat z jedné rasy. V tomto ohledu se hra podobá klasickým figurkám. Nicméně jednotlivé jednotky ve hře určují osmistěnné kostky. Každá strana kostky určuje sílu, útok, obranu a speciální schopnosti.

Před startem samotné hry hráči "nakoupí" jednoky dle svého uvážení. Jsou omezeni jen celkovým součtem hodnot všech kostek. Klasická hra se hraje na armádu o třiceti bodech s tím, že stačí padesát ukořistěných bodů k vítezství.

Průběh hry

Hráč který začíná, vloží jednu kostku libovolnou stranou nahoru, do středu stolu. Další, který je na řadě, pokračuje v normálním tahu. Behem svého tahu má hráč možnost aktivovat kostku, která už je v hracím poli nebo vrhonut na stůl novou kostku a okamžite jí aktivovat. Během aktivace můžete vystřelit, manévrovat, použít speciální schopnost.

Střelba - v rohu každé strany můžete nalézt šipku s číslem. Tvar šipky určuje dostřel (útok na nejbližsí, na libovolnou, na všechny v poli viditelnosti) a číslo poté označuje sílu útoku. Nejdříve vyberete regulérní cíl(e) a poté vyhodnotíte útok. Pokud síla útoku přesahuje obranu je daná kostka okamžitě odstraněna ze stolu a útočník dostává příslušný počet bodů. Pokud je síla nižší, kostka dostává zranění a je otočena směrem k červené tečce. Pokud už je na nejnižší straně (a je zraněna), je také odstraněna ze stolu.

Manévr - kostka se otočí směrem k jedné ze zelených teček

Schopnost - jednotlivé schopnosti jsou popsány v návodu. Akce může přivolat na stůl další jednotky, může zlepšovat obrannou schopnost, pohybovat s ostatními kostkami popřípadě provádět manévr s útokem najednou.

Hra končí ve chvíli kdy jeden z hráčů dosáhné bodového limitu padesáti bodů.

Strategií je mnoho. Můžete hrát hromadu slabých jednotek. které budete odehrávat ve velkém množství a budete se snažit soupeřovo kostky "sklepnout" na horší stranu. Nebo budete hrát silnější jednotky, které budete překlápět na silnější stranu pomocí podpory. Lze hrát obraně a počkat až soupeř provede chybu...

Autor: Falco

Vybíráme z aukcí

Nejsme tu sami
Nejsme tu sami
Akt. cena: 379 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>