Dice Hospital - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alley Cat Games
Kobold Spieleverlag
Autoři: Mike Nudd
Stan Kordonskiy
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pozor, pozor! Prosíme všechny členy personálu, aby se neprodleně dostavili na urgentní příjem. Sanitky dorazí do 5 minut, přivážejí spoustu zraněných! Připravte ambulance a vybavení, všichni vyléčení pacienti budou urychleně propuštěni! Musíme je zachránit všechny!

Ve hře Dice Hospital hráči přebírají vedení nemocnice a jejich úkolem je léčit pacienty, které neustále přivážejí sanitky. Za každého vyléčeného pacienta získavají body, za každé úmrtí je ztrácí. Svojí nemocnici postupně vylepšují o nové oddělení, stejně jako o nové doktory. Po osmi kolech vyhrává hráč s nejvyšším skóre.


Příprava hry:

Každý hráč dostane svou hrací desku (plán nemocnice). Dostane i první tři nemocné (ti jsou představování kostkami tří barev), tři zdravotníky a následně hráči připraví první sanitky dle počtu hráčů. Připraví se i zásoba nových oddělení a doktorů, žetony umrtí a krevní vaky. Na počítadlo skóre umístní každý svou injekci (tématický ukazatel počtu bodů) a nastaví se ukazatel kola na 1.


Průběh hry:

Hra má celkem 8 kol, ve kterých hráči prochází několika fázemi:

  1. Naplnění sanitek: Dle počtu hráčů se určí počet sanitek (počet hráčů+1) a do každé sanitky se umístí 3 kostky - pacienti. Kostkami se háže až do okamžiku, kdy jsou na stole jen kostky s hodnotami 2-5 (1 a 6 se přehodí), ty se pak umísťují do sanitek vzestupně. Vznikají tak sanitky od nejtěžších případů (kostky nejnižších hodnot) po nejlehčí.
  2. Příjem pacientů: Počínaje prvním hráčem si každý vybere jednu ze sanitek a umístí pacienty do pokojů své nemocnice. Ta má kapacitu 12 míst - pokud místo nemáte, některý pacient v nemocnici bohužel umírá a uvolní tak místo pro nově příchozí. První hráč si nemůže vzít nejtěžší sanitku (tu s číslem 1), jiné omezení není. Hráč, který si vybere sanitku s nejnižším číslem, se pak stává prvním hráčem a dostane i 1 krevní vak.
  3. Vylepšení nemocnice: Hráči si postupně vybírají z dostupných vylepšení - nové oddělení se zajímavým léčebním mechanizmem nebo doktora se speciální léčební schopností.
  4. Aktivace (léčení): Hráči postupně léčí své pacienty pomocí oddělení a doktorů ve své nemocnici. Léčení probíhá formou zvyšovaní hodnoty na kostce, pacient je vyléčen jakmile dosáhne hodnotu 7 a víc. Jednotlivá oddělení a lékaři umožňují určité barvy či hodnoty na kostkách (nebo jejich kombinace) léčit efektivněji.
  5. Zhoršení stavu pacientů: Pokud hráč některého pacienta v daném kole neléčil, stav tohoto pacienta se zhorší o 1 bod. Pokud jeho hodnota klesne na 0, umírá (a hráči za to budou na konci hry odečteny body).
  6. Propuštění uzdravených pacientů: Všichni pacienti, kteří v daném kole dosáhli hodnotu 7 nebo víc, jsou propuštěni. Dle jejich počtu hráči získavají body.
  7. Výmena směny: V této fázi se vrací sestry a doktoři na výchozí pozice a karty. Zesnulí pacienti se nahradí příslušným žetonem a společně s vyléčenými se vrací do společné zásoby. Ukazatel počtu kol se posune o 1 a přichází další kolo.

Hra samotná pak obsahuje rozšíření tohoto mechanizmu o administrátory, úkoly nebo nenadálé události. Tyto elementy poskytují hráčům výhody nebo situaci v určitém okamžiku zhorší.


Konec hry:

Konec hry nastává po 8 kolech. Hráči ke svému skóre přičtou 1 bod za každý nepoužitý krevní vak a odečtou 2 body za každého zemřelého. Vítězem je pak hráč s nejvyšším skóre.

Autor: skp

Rozšíření hry (1)

Dice Hospital: Community Care (2020)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 1 - 4 hráči

Celkové hodnocení: oooooooooo (hodnoceno 0x)

Vybíráme z Bazaru

Hoplomachus Victorum
Hoplomachus Victorum
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas