Democrazy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 10
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Descartes Editeur
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Demokracie může být pěkný blázinec. Nebo ne? Vyzkoušejte si práci zástupců lidu v odlehčené formě. Možná zjistíte, že to nemají tak jednoduché. Zvlášť v této hře, kde každý myslí především na sebe.

Každý hráč se v této hře stává jedním ze "zákonodárců". Navrhuje a předkládá zákony, hlasuje, přesvědčuje ostatní a snaží se, aby mu jeho "legislativní kroky" přinesly co největší užitek a v závěru hry nejvíce bodů.

Příprava hry

Před začátkem hry si každý hráč vylosuje určité množství barevných hracích kamenů, obdrží určité množství karet zákonů, dvě hlasovací karty (Ja/Ano a Nein/Ne) a náhodně jednu žolíkovou kartu. Poté se z ostatních karet zákonů vytvoří balíček, do něhož se mezi spodních deset karet zamíchá karta Ende/Konec.

Průběh hry

Hráči se pravidelně střídají ve svých tazích. Tah každého hráče lze rozdělit na několik fází:

  • Tažení karty - hráč si vezme vrchní kartu z balíčku a přidá ji k ostatním ve své ruce.
  • Návrh zákona - hráč vybere jednu kartu zákona ze své ruky, položí ji před sebe a přečte její text.
  • Hlasování - všichni hráči před sebe skrytě položí jednu hlasovací kartu. Poté všichni najednou své zvolené hlasovací karty otočí. Jednou za hru může hráč zvolit svoji žolíkovou kartu. Žolíkové karty mohou hlasování výrazně ovlivnit.
  • Přijetí nebo zamítnutí zákona - jestliže většina hráčů hlasovala kartou Nein/Ne, je zákon zamítnut, pokud většina hráčů zvolila hlasovací kartu Ja/Ano, je navrhovaný zákon přijat. Ve hře jsou dva druhy zákonů - je-li přijat červený zákon, text na kartě je ihned vyhodnocen a jednorázově aplikován, je-li přijat modrý zákon, jeho text má trvalý efekt (pokud např. není později zrušen jiným zákonem).

Pozn.: V případě rovnosti hlasů rozhoduje o přijetí či zamítnutí symbol na kartě (bílé nebo černé kolečko).

Konec a vyhodnocení hry

Hra končí ve chvíli, kdy některý hráč při tažení karty vytáhne kartu Ende/Konec. Vítězem se stává ten hráč, který má v tuto chvíli nejvíce bodů. Hráč standardně získává jeden bod za každý hrací kámen, který vlastní. Přijaté zákony však mohou bodovou hodnotu kamenů, počítání bodů a jejich získávání různě měnit.

Obsah: 60 hracích kamenů ve čtyřech barvách v plátěném pytlíku, 30 hlasovacích karet (10x Ano, 10x Ne, 10x Žolík), 74 karet zákonů, 7 prázdných karet pro návrhy vlastních zákonů, 1 karta Konec.

Autor: J.J.

Vybíráme z Bazaru

7 Divů světa: Duel + rozšíření Panteon
7 Divů světa: Duel + rozšíření Panteon
Akt. cena: 730 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas