Dej sem Mozek - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3–8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Cheapass Games
Mario Truant Verlag
Autoři: James Ernest
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vítej v bistru u Freddyho. Ty a tví přátelé pracujete v tomhle prokletém podniku ode dne, co jste vstali z hrobu. Jediný skutečný rozdíl mezi touhle prokletou prací a tím být doopravdy mrtvý je, že pod zemí byla lepší pracovní doba. Shodou okolností máš ty a tví spolupracovníci pouze jeden společný mozek. Takže máš plné ruce práce, až s ní budeš hotov můžeš jít domů. Ale nebude to lehké pravděpodobně budeš potřebovat mozek! 

Dej sem mozek, je rychlá karetní hra pro 3-8 hráčů. Každý představuje oživlou mrtvolu, která pracuje v baru u Freddyho. Hráči mají na začátku v ruce 7 karet, kdo se jich nejdřív zbaví vyhrává. Mozek představuje 6ti hranná kostka, některé karty lze zahrát pouze s mozkem. Karty se dělí na úkolové (s mozkem/bez mozku) a dražební.

Hráči se střídaji na tahu podle směru hodinových ručiček. K zahráni karty je potřeba určitý počet rukou (1 nebo 2) a u některých i mozek. Za svůj tah může hráč zahrát dohromady karty za 2 ruce. Pokud hraje kartu jejíž podmínkou je i mozek, musí ho vlastnit. Pokud nezahraje žádnou kartu bere si jednu kartu z balíčku a končí tah.

Úkolové karty potřebující mozek obsahují i číslo IQ. To je číslo, které minimálně musí hráč hodit po zahrání karty. Pokud hodí méně, mozek mu vypadává (efekt karty ale platí). Po vypadnutí mozku ihned končí kolo a hráči začínají dražit pomocí dražebních karet. Kdo dá nejvyšší dražební kartu vyhrává mozek a začíná nový tah. Hra se dále odvíjí od tohoto hráče po směru hodinových ručiček, do doby než se opět mozek upustí. Hra začíná dražbou mozku. 

Úkoly karet se liší. Jedná se o různá lízání dalších karet, postihy protihráčům, předávání karet, posuny mozku i různé bonusy (3. ruka, bonus při hodu mozkem).

 

Hra obsahuje:

  • 15 dražebních karet (hodnoty 1-15)
  • 39 úkolových karet
  • 3 prázdné karty na vlastní nápady (nebo rituální obětování - viz. pravidla)
  • 6 karet s čísly 1-6, které lze použít místo kostky (kostka nebyla součástí balení)

Autor: VasekVydra

Další názvy této společenské hry

  • Give Me the Brain!
  • Wo ist das Gehirn?

Vybíráme z Bazaru

Noc upírů CZ
Noc upírů CZ
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas