Dawak - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Alexandre Droit
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jaké jméno se skrývá za písmeny USLUJI? První byl chlapec v modrém tričku - jaká je odpověď?“ zvolal moderátor.

„Júlie!“ ozval se chlapec v modrém tričku.

„Ach, bohužel, je mi líto, ztrácíte drahocenné body. A je tu další otázka! Body získá ten, kdo první zazpívá píseň se slovem Cesta nebo Road.“

„Country road, take me home,“ zaskřehotal jakýsi ze soutěžících.

„Ano, krásné, získáváte body!“

Ve hře Dawak se snažíte zodpovědět na několik otázek, ale i splnit úkoly typu chňapni/zazpívej. Za každou správně zodpovězenou otázku nebo splněný úkol získáte kartu. Ten, kdo první získá 7 karet, vyhrává!

Příprava hry:

Vyberte jednoho moderátora a tomu dejte kupičku karet a hrací kostku. Doprostřed stolu dejte kartu s rukou a kolem ní vyskládejte všechny plastové figurky.

Průběh hry:

Kolo má tři fáze:

  1. Karta, kostka a otázka
  2. Odpověď
  3. Vyhodnocení a změna moderátora

Karta a kostka: Moderátor vezme horní kartu z balíčku, hodí kostkou a v závislosti na tom udělá dvě věci: Buď přečte otázku odpovídajícího čísla, nebo při hození DAWAKU předvede pantomimu či zadá úkol.

Odpověď: Jakmile moderátor dočte otázku, hráči se snaží co nejrychleji odpovědět a učiní tak, když plácnou na kartu rukou. Poté mohou zodpovědět otázku. Za předpokladu, že dostanou hráči úkol, snaží se jej co nejrychleji splnit. Pokud se jedná o úkol typu „CHŇAPNI“, snaží se chytit většinou co nejvíce postaviček. Když se jedná o úkol „Zazpívej“, hráč zazpívá až po plácnutí.

Vyhodnocení a změna moderátora: Pokud odpoví správně, získají kartu. Pokud špatně, musí jednu svoji kartu odevzdat a odpovídá hráč, který plácl druhý. Pokud byl zadán nějaký úkol, bude vyhodnocen dle toho, co je napsáno na kartě. Po vyhodnocení se změní moderátor ve směru hodinových ručiček. 

Konec hry:

Konec hry nastává, když některý z hráčů získá 7 karet. Ten se stává i vítězem.

-------------

Doporučení autora popisu: My to vždy hrajeme tak, že na hry zažátku určíme jednoho moderátora, který třeba není zrovna deskovkový a soutěživý typ, a ten je moderátorem až do konce hry. Je to celkvě více férové, protože mají všichni stejné podmínky a nestane se, že by někdo byl moderátorem zrovna v okamžik, když je nějaká super lehká otázka...                        

Autor: Márokán

Vybíráme z Bazaru

Shamans
Shamans
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas