DAO - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Andy Hopwood
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Rozhodujte se moudře, jen správná cesta vás dovede k cíli. Zvolíte bezpečnější cestu? Vezměte si jen jednu z vyložených karet. Chcete riskovat? Zkuste štěstí a přidejte k vyloženým kartám další! Pokud součet hodnot vyložených karet překročí 12, musíte si je vzít všechny. Na konci hry získáte body pouze za karty jedné barvy, za ostatní karty se vám body odečtou.

Cílem hry DAO je získat nejvíce bodů sbíráním karet jednoho z pěti elementů.


Průběh hry:

Všechny karty se zamíchají a vytvoří se dobírací balíček, pak se prvnímu hráči nabídnou první tři karty.

Hráči se střídají v tazích, ve kterých buď přidají kartu z dobíracího balíčku na konec řady karet, nebo si berou první kartu v řadě. Přesáhne-li při přiložení součet všech karet na stole číslo 12 a zároveň právě přiložená karta nemá stejnou hodnotu jako předchozí karta, musí hráč, který přidal poslední kartu, sebrat celou řadu. Pokud poté řada neobsahuje žádnou kartu, vyloží se do ní nové tři karty (jako na začátku hry).


Konec hry:

Hra končí ve chvíli, kdy se na konec řady přidá poslední karta z dobíracího balíčku. Naposledy se ještě udělá kontrolní součet hodnot karet a případně si hráč, který přiložil poslední kartu, karty bere. Poté hra končí a všichni hráči si zvolí libovolný element (barvu) jako svou hlavní. Spočítají všechny body, které na kartách této barvy mají a odečtou od nich jeden bod za každou kartu jiné barvy (bez ohledu na její bodovou hodnotu). Vítězí hráč s největším počtem bodů.

Autor: Stinolez

Další názvy této společenské hry

  • Dodekka

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: Vnější okraj CZ
Star Wars: Vnější okraj CZ
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas