nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Cyclades: Titans

Rozšíření pro hru: Cyclades
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Matagot
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Do boje o Kykládské souostroví se zapojuje také otec bohů a jeden z Titánů, Kronos. Rozšíření Titans hry Cyclades přináší mimo jiné novou herní mapu, kterou tvoří veliké ostrovy rozdělené na jednotlivá území a hlavně postavy Titánů, které mohou vést armády do boje bez přízně bohů.

Novinky:

  • Nový herní plán: Bojiště je více detailní a zobrazuje ostrovy rozdělené na malá uzemí. Na herní plochu se před začátkem hry na určená místa náhodně postaví jeden přístav, jedny kasárny, jedna univerzita a jeden chrám. Některá území mají symboly rohu hojnosti a svému majiteli vydělávají zlato. Hlavním zdrojem příjmů jsou obchodní cesty po moři a malinkaté osamocené ostrůvky.
  • Komponenty pro šestého hráče: Kyklády lze nyní hrát ve dvou variantách - při hře 4 nebo 6 hráčů mohou hráči hrát v týmech po dvou. Společným úkolem je získat v týmu 3 metropole. Při hře 3 - 5 hráčů zůstává standartní varianta všichni proti všem. V pravidlech není uvedeno oficiální pravidlo pro dva hráče, ale lze využít týmová varianta 2 vs. 2. Jeden hráč pak hraje za dvě barvy najednou.
  • Artefakty: Do balíčku příšer jsou zamíchány také mocné artefakty, které mají vlastní miniatury. Hráč je umístí na své území a pohybuje s nimi společně s armádou. Hráči si je mohou válčením krást. Hráč (nebo tým), který v jednu chvíli ovládá všech 5 artefaktů vyhrává hru. Na artefakty nelze uplatňovat sleva skrze chrámy, ani Diova schopnost. A pokud jsou zahozeny do odhazovacího balíčku, jsou vyřazeny ze hry.
  • Unikátní metropole: Na záčatku se náhodně vylosují dvě metropole (z pěti možných) a umístí se vedle herního plánu. První a druhá postavená metropole má poté speciální schopnost, kterou si hráč vybere (např větší produkci, silnější obranu aj.) Další metropole jsou již „obyčejné“, jak je známe ze základu hry.
  • Kronos: Šestý bůh přináší do hry mocné Titány. Ti nepodléhají vůli boha války Area (ani Krona samotného) a mohou vést válečné výpravy sami. Jeden pohyb Titána stojí zlaťák, druhý dva a třetí tři. Více přesunů za kolo nejde. Titán se v boji počítá jako jeden voják. Kronos při dražbě poskytuje buď jednoho Titána zdarma (dalšího poté za dva zlaté), nebo zdarma budovu některého z bohů, který je při dražbě nad ním.
  • Počáteční dražba: Tato varianta byla uvedena již v předchozím rozšíření Hádes. Nyní je mírně upravená a povinná. Každý hráč na záčatku hry dostane 7 zlatých, dva vojáky a dvě lodě a v prvním kole se draží přízně bohů kvůli pořadí rozmísťování armády a počátečnímu bonusu. Hráčí pak v pořadí, které vyjde z dražby, zabírají území. Jedinou podmínkou je, že hráč musí zabrat dvě sousední pole a lodě umístit na sousední pole na moři. Každý bůh navíc poskytne „svou“ budovu zdarma. Kronos nabízí Titána, nebo budovu bohů nad ním a Apollón roh hojnosti. Po první dražbě neproběhne fáze příjmů.

Rozšíření Titans je možné zkombinovat s veškerými moduly Háda (kromě upravené dražby), ale lze hrát i bez něj pouze se základní hrou Cyclades.

Autor: Yedle