Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Rozšíření: více bohů, více bájných bytostí...

V současné chvíli není bohužel známo víc, než že se pracuje na rozšíření, ve kterém budou další bytosti a bohové - Bruno Cathala zatím potvrdil jen Háda....
8.8.2010 09:42:22

rbx
No my jsme to loni resili na posledni chvili a dojizdeli jsme 30km. Ale zas to bylo krasne levne;)

9.8.2010 11:33:07

PJ
Prehazuju zpet ke Cyclades;). Hrdinove by se mi tam velice libili, dodalo by to dalsi level bajnosti. Na nove bohy jsem zvedav, hlavne na to, jak se podari zakomponovat. Sam jsem povazoval Cyclades za hotovou hru a rozsiteni jsem necekal, ale jsem docela zvedav. Tvurci jsou zkuseni, tak doufam, ze vydaji smysluplnou expanzi...

9.8.2010 11:35:21

PJ

aneken
Mám velice podobné pocity jako Ty, také jsem si říkal, že rozšíření k této hře si nedovedu vůbec představit. Nové bohy bych si dovedl představit jedině tak, že by zcela nahradili původní sadu. Naproti tomu jsem zvědav na nové bytosti (třeba budou i figurkové a třeba vydrží déle než kolo) a pokud se Seilsovi podařilo vnuknout Cathalovi hrdiny, byla by to pecka :-)

9.8.2010 16:36:11

Bohovia, Bytosti, Hrdinovia, Ostrovy, vylepšenia
Uff, grécka mytológia je nekonečný zdroj postáv, bohov, hrdinov, udalostí... Dal som aj ja na BGG svoje predstavy, ťo by mohlo byť pridané, žiaľ, Cyclades je tak dobrá hra, že si netrúfam navrhovať aj formu, či dokonca účinok týchto pridaných prvkov v hre...

Ale dôverujem autorom, že to zvládnu na 100% dobre a pridajú vysokú hodnotu. :-)

9.8.2010 17:29:19

...
Tak to vypadá na prosinec ... trošku sem doufal v ten Essen :D ... ale s prosincem se snad taky spokojím :D

http://icv2.com/articles/news/18176.html (poslední věta)

24.8.2010 20:20:23

PJ

Nové informace (neručím za 100% korektnost)
- inception se povedla - budou hrdinové. Budou to figurky, budou mít asi podobné vlastnosti jako některé nestvůry a bude se za ně muset platit nějaká částka v "upkeepu"

- nový bůh bude Hades. Objeví se v nabídce jen někdy (protože se běžně vyskytuje v podsvětí). Bude umožňovat stavbu nové budovy, nekropole.

- nové bytosi, vč. např. Cerbera, budou formou figurek. Některé bude možné si po jejich získání ponechat v zásobě a dát je do hry později.

- další způsob získání Metropole (přes hrdiny?)

- odhadované datum vydání: 2011

16.9.2010 13:16:31

PJ
Sounds very coooool!;) Jsem jen zvedav na ruznorodost hrdinu a to, jak se k nim dostanes - pres drazbu pres boha ci jak...

16.9.2010 13:27:25

PJ
Skvelá správa! Verím, že nové herné postupy budú zapracované do hry citlivo. No a ak budú figúrky také vydarené ako tie doterajšie, je sa na čo tešiť!!!

16.9.2010 13:28:40

taky jsem zvědavý
Nekropole zní moc hezky :), stejně jako Hades

16.9.2010 13:37:22

2011
Všechno to vypadá moc hezky, až na to datum vydání, doufal jsem že už by to mohlo být k dostání v Essenu:(

16.9.2010 13:51:24

zluda
No ja puvodne taky, co nadelame... Ale v Essenu urcite vyjde spousta jinych veci. Ja osobne pokukuju po 7 Wonders;)

16.9.2010 13:53:08

aneken
Jojo, o to že by tam nebylo dost zajímavých věcí bych taky neměl obavy, ale rozšířeni k Cyclades je pro mě MUST HAVE a zase se dostávám do stavu, že bez toho už nemůžu být:)

OT: mimochodem 7 Wonders vypádá opravdu úžasně!

16.9.2010 14:05:43

...
heh tak to jsem moc rád že ty hrdinové budou přijde mi to jako skvělý nápad:) nemůžu se dočkat:)

btw: 7 Wonders mám už preordered :D do Essenu

16.9.2010 15:52:20

principy
Hádes - bude přístupný pouze tehdy, až se pomocí hodů kostkou dostane žeton na nové stupnici k určité hodnotě. Jeho schopnost bude najímat bojovníky z podsvětí (v rozhovoru říkají undead, ale to není podle mě správný výklad), kteří by měli fungovat jako normální bojovníci, ale na konci kola zase zmizí.

Nekropolis - nová budova spojená s Hádem, kdykoliv na herní ploše cokoliv zemře, každý vlastník nekropole získá 1 zlaťák.

Nové potvory a hrdinové, jako Cerberus, budou mít vlastní upkeep, tj. daň, kterou hráč musí každé kolo zapltit, jinak figurka půjde ze hry.

Hra má být více agresivní, taktická a slibuje větší kontrolu nad celkovým děním. Plánované vydání v půlce roku 2011.

27.9.2010 01:49:47

Havelock
Toz vypada to zajimave, ale ta Nekropole bude asi poradne silna...:)

27.9.2010 09:38:57

PJ

aneken
Věřím tomu, že nebude. Podle posledních informací bude ve hře pouze jedna Nekropole a vlastníci se budou střídat. Vše se zatím stejně testuje, nic není definivní, tak uvidíme, jak to nakonec bude. Ale těším se, to zas jó :-)

27.9.2010 13:15:35

Načo?
No načo len zverejnili s takým predstihom to rozšírenie? Čím viac o ňom čítam, tým viac strácam o Cyclades v súčasnej podobe záujem! Minimálne do toho času, kým si ho budem môcť zahrať aj s Hádom a ďalšími hrdinami... :-)

28.9.2010 15:43:48

peco
Musis to brat tak, ze se muzes aspon dyl tesit;)

28.9.2010 16:12:47

PJ

pecovarhy
On vlastně nikdo nic nezveřejňoval, tohle je taková neoficiální černota :o)

28.9.2010 16:46:12

PJ
Rozhovor přímo s tvůrcem hry mi jako neoficiální černota nepřijde. Spíš jenom to, že to jsou zatím nahrubo nahozené principy, které se budou ještě asi 3/4 roku testovat.

28.9.2010 19:12:03

PJ

Havelock
Jasně, report betatestera taky nebude úplná černota. Tímto poněkud expresivnějším výrazem jsem chtěl naznačit, že vydavatel žádné oficiální info nevydal a vše se ještě může změnit.

28.9.2010 19:43:02

PJ
Pak je tedy všechno v pořádku a buďme nadále veselí přátelští diskutující :)
Mír

28.9.2010 21:52:14

PJ

Havelock
Jasan, nikdy jsem to nebral jinak :-)

28.9.2010 21:53:52

chtěl jsem se zeptat
Jestli jsou nějaké nové informace. Nemám co barvit.

5.4.2011 19:44:37

PJ

Elenistar
To rád slyším, pošli mi PM adresu, na kterou bych Ti mohl zaslat všechny figurky k Age of Empires III ;-)

O rozšíření ke Kykladam zatím nic nového :-(

5.4.2011 20:14:38

Vybíráme z Bazaru

Legendy země Euthie - Limitovaná edice
Legendy země Euthie - Limitovaná edice
Akt. cena: 1825 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas