Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cyclades Legendary Edition

Tak už je to tady, další “remake” super hry, zatím to vypadá, že zvolili trochu více “disney-cartoon-like” grafiku, ale proč ne. Tak pokud je tu ještě někdo kdo nemá celou sérii tak se můžete těšit :) 

Odkaz na kampaň:

https://www.kickstarter.com/projects/opensesamegames/cyclades-legendary-edition?fbclid=IwAR2gvd9vBlmdb_arj9aVpmBELy-V1EKNeJWQGmzZ1Lvnu77f9aOgxbPmf28

Odkaz na první obrázek:

https://boardgamegeek.com/image/7267166/cyclades

 

 

14.4.2023 07:14:19

Tady kdyžtak autor rozebírá změny pro “Legendární edici” - https://www.brunocathala.com/cyclades-legendary-edition/

Vcelku zajímavý a jako velkej fanoušek Kyklád jsem skoro v pokušení si to minimálně vyzkoušet, přestože do KS asi nepůjdu. Jen ta grafika fakt nemá moc šarm no.

14.4.2023 08:54:45

@Slouha  Děkuju za článek, grafika mi nevadí, spíš nevím jestli bych chtěl vyměnit krásnou vymazlenou sbírku cyclades her, kterou hrajeme dodnes, za moderní edici, která se změnami zmíněnými v článku se bude hrát o dost odlišněji. A nejsem zastánce držení dvou “skoro stejných her”. 

Kdybych však původní edici nevlastnil, tak by mě to dost nadchlo, vypadá to vybalancovaně, promyšleně a možná to bude i přístupnější. 

14.4.2023 10:40:46

Nevíte, zda se toho nechytne nějaké české vydavatelství?

Napadají mě hned tři:

RexHry - distribuce původní anglické verze

Fox in the box - vydání Kemetu

Tlama Games

28.6.2023 10:05:24

Dle BGG kampaň začíná zítra, 29.6..

28.6.2023 14:38:37

@tabackej No právě. Proto mě hned napadlo, zda to někdo nevydá česky a tedy si počkat, nebo to backnout.

28.6.2023 16:16:34 | Upraveno autorem (porovnej)

@tokura Mám stejné dilema. Navíc ty nové změny a úpravy vypadají věru lákavě.

28.6.2023 18:03:11

To už by se ale asi někdo ozval. No nic půjdu teda do anglické..

18.7.2023 07:57:10

@GeneralX … budu trochu fabulovat, ale mám dojem, že by to mohli vydat MindOK, vycházím z rozhovoru s Pogem, který jsem poslouchal a ten sdělil, že MindOK vydá starou hru, která je teď v nové edici a že jsou k ní krásné figurky/ vizuál… To mě sedí na Mindok…a proč to Mindok nekomentuje? Protože nešel s nima do kickstarteru, tak to bude moci oznámit asi až potom, tipuju…ale ber mě s rezervou :-)

18.7.2023 08:32:38

@Nathanael No a teď babo raď :D projet KS nebo radši brát :D 

18.7.2023 08:47:20

Přiznám se, že já zatím váhám. Původní hru mám komplet a řadím ji mezi top hry mojí sbírky. Na druhou stranu nejsem přesvědčen o těch úpravách téhle verze. Modulární herní deska, trochu jinak fungující hrdinové, úprava aukce, nový vizuál. Ani jedno z toho mi vyloženě nevadí, ale ani z těch úprav nejsem vyloženě nadšen. Kickstarter exkluzivit taky není nějaký přehršel a nejspíš se budou dát případně dokoupit i po kampani. Nejspíš tedy zůstanu u první verze, protože ta hra rozhodně na kráse netratí a je perfektně hratelná i dnes. U této nové zatím nevidím moc důvod koupě i když si ji velice rád vyzkouším a určitě to jako varianta bude super. Uvidím jak se bude blížit konec kampaně, ale zatím to moc nevidím (i u Kemetu jsem si ponechal první edici).

18.7.2023 11:54:45

U Kemetu tam jsou změny jen kosmetické, já testoval v případě Cyclad: 

  • Novou dražbu (0,1,2,3,5,7,9,10,15,20,25) - znatelně urychluje dražbu
    Upravený Appolon (dává dva rohy hojnosti, pouze jeden hráč) - člověk nad ním uvažuje i při prvním tahu nástřelu dražby, skrz roh hojnosti na vodu zvedá význam Poseidona i mimo tahy plánování útoku)
  • Héra - zjedonušuje dva původní bohy do jednoho, prostě snadnější i skrz sjednocení hrdinů a titánů, neutrální armáda častěji a trvale ve hře, není to jeden “náhodný” šílený útok
  • Stavby zdarma - prostě povinně, žádné špekulování. Ona taktika vytvořit armádu a jít to ukrást jinde není tak efektivní, respektive nezvýhodňuje to už tolik hráče, který staví. Tři megalopole na hru jsou teď nutnost vzhledem k stavbám zdarma. Oslabuje to Pegase, taky dobře. 
  • Nové karty monster nedokážu posoudit, ale systém dražby karet je příjemný, sjednocení kněžek a knězů je taky lepší návrh hry, zjedonušuje to hru a přidává zajímavé rozhodnutí, zda obětovat slevu na akuci nebo nikoliv. 
  • Jen netuším jak změní změnšení vodního prostoru hru, ale hádám, že taky k lepšímu, pohyb lodí nebude tak krkolomný.
  • Podle všeho hru může ukončit i eliminace jednoho hráče, takže nenapadnutelný párty ostrov už není tak silný. 
  • Každé kolo se nemění náhodně pořadí bohů, ale poslední jde na první pozici. Hra nění tak nepočitatelná a dají se odhadnout dražby do dalšího kola.

Já do nové verze půjdu, pokud bude česky, za mě dává smysl. Hra na mě působí elegantněji a herní design je o dost čistší podle všeho. 

 

18.7.2023 12:33:58

Jak se to veme, mám na to trochu jiný pohled.

  • Rychlost dražby jsem ani v první hře nevnímal jako nějaký problém.
  • Appolon byl už v základní hře dobrá volba v prvním kole, znalejší hráči ho klidně hned brali.
  • Héra je přesně mix Hada a Kronose. To je zajímavý krok, na druhou stranu ani to mi ve hře nevadilo. Více jsme hráli Háda a s tím prostě museli hráči počítat dopředu, takže docela střádali peníze tak aby k tomu nedošlo.
  • Poviné stavby zdarma jsou ok. Jen se bojím, že to tu hru urychlí až moc. Jasně v základu byla stavba dost opruz a krást to někomu jinému dávalo mnohem větší smysl. Tohle ale docela dobře vyřešilo mini rozšíření Monuments (extrémně zatraktivní stavbu budov), bez kterého bych to už asi taky nehrál.
  • Pegas přestal být problém s příchodem hrdinů, kteří se nedají protočit.
  • S tou eliminací si to musím načíst. Není to jak v původní hře, že pokud tím můžeš vyhrát hru (3 metropole) jedině pak ho můžeš eliminovat?
  • Náhodné pořadí bohů mi asi docela vyhovovalo.
  • Souhlasím ale s Poseidonem, ten by trochu silnější být mohl. Ale bojím se té modularity desky, zajímá mě jak toto bude vyvážené.
  • Jediné co nechápu proč tak řešíte tu češtinu. Dyť je to úplně jedno. Ta hra bude zase postavena na ikonografii, takže jediná čeština bude v pravidlech a ty určitě nekdo přeloží docela rychle.  

18.7.2023 15:55:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak Mindok napsal že momentálně s nima o hře nejedná takže ta avizovaná starší hra bude něco jiné..

18.7.2023 15:58:14

@BMAJTZ tady nejde o to že by to bylo nehratelné ale pokud by měla vyjít v CZ tak samozřejmě radši počkám a podpořím českého vydavatele. Každopádně zatím to tak nevypadá tak půjdu do ENG.

18.7.2023 16:00:03

K češtině, podle všeho jsou karty krom ikonografie doplěnny i textem. Což dává smysl, protože stejně se dost často hrabe v pravidlech a ujasňuje se přesné fungování bytostí. 

U mé herní skupiny to ten čas dost zkrátí třeba.

18.7.2023 20:29:30

@Mephisto  preto by sme aj my veľmi uvítali CZ vydanie. Bola by škoda, keby sa tak výborná hra nelokalizovala. 

18.7.2023 20:48:59

Prosim v cem je aukce v nove verzi jina ? Cetl jsem pravidla a prijde mi postup stejny jako v puvodni hre. Diky

26.7.2023 17:01:28

@Corvus stupnica dražby je inak škálovaná. V pôvodnom vydaní bola stupnica 1, 2, 3…  a každým krokom sa zvyšovala o 1 mincu a v Legendary edition bude 1, 2, 3, 5, 7, 10, 15, 20, 25. Navyše Apolóna si teraz bude môcť vybrať iba jeden hráč.

26.7.2023 19:01:45

A víte kdy vyjde ? Cyclades legendary edition

 

12.1.2024 23:44:29

Zdar a co je pravdy na tom že by tam měla být figurka skyla charibdis  Herkules  to je jen kdo si připlatì nebo to bude v tě legendární edici ?

 

14.1.2024 22:34:11

Za mě je hezčí stará verze. U té mám z poloviny vybarvené i figurky. Takže já to passnu, občas je fajn přehlížet tyhle senzace, který jen ždímají peníze. Mohli klidně vydat graficky podobnou jak 1. edici, pouze třeba s figurkama novýma nebo kartama s textem. Holt si potřebují vydělat….

Za mě ale ta nová edice ztrácí to kouzlo staré dobré hry

Jeff

14.1.2024 22:50:12

No mě nepříjde že by to bylo ždímání peněz. Naopak to vidím na zajímavou a povedenou legendární edici kde jsou přepracované pravidla a nový vzhled. Navíc jsou tam tři nové herní režimy. Klasický režim pro 3-5 hráčů, ve kterém každý hráč hájí své zájmy. Režim „Tým“ pro 4 nebo 6 hráčů, ve kterém hrajete v týmech po dvou a vylepšený a rafinovaný režim pro dva hráče. Takže to opravdu není jen kosmetická zaležitost ale komplet nová edice ve všem. Ale přece není nic špatného zůstat u předchozí jen obhajovat si to tím že nová je ždímaní peněz asi není na místě :-) 

15.1.2024 06:10:11

Ahojte, asi nič bližšie k tomu, či sa niekto odhodlá ísť do češtiny…

Žiaľ kampaň som nezaregistroval… a preto budem rád, každej informácií, či náhodou.. ak nie, tak beriem ENG keď vyjde, ale bola by to škoda, nakoľko záujem je veľký ako čítam na nete…

26.2.2024 13:43:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas