Cosmic Encounter

xxxxxxxxoo hodnoceno 103x (Seznam vlastníků)

Cosmic Encounter - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Games Workshop
Mayfair Games
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Kevin Wilson
Peter Olotka
Rok vydání: 1977
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hra s nováčky

v sobotu jsme hráli v pěti lidech, přičemž tři z nich dle svých slov v životě hráli jen karty, kostky a dostihy. Cosmic pochopili okamžitě a neuvěřitelně je chytil, hned se začali zajímat, jestli je víc podobných her a kde se dají koupit. Tak jsem je poslal sem, tudíž se možná můžeme těšit na nové návštěvníky.
A pak, že ke hrám jedině přes Osadníky, Carcassone a Poštovního Kurýra, pche. Nexus a Cosmic jsou ty pravé "gateway games" :)
5.5.2009 08:27:48

2 Sydo
podle me je to klise -k deskovkam jen pres Osadniky - strasny nesmysl. Jsou lide, kteri pochopi i jine hry a takovym otvirakem muze byt bez potizi i Agricola a nepotrebuje mit clovek nahranych 20 partii Osadniku aby se mohl v pomyslnem levelu posunout dale. "Umis Osadniky? Ok, tak treds uz muzes zvladnout i Agricolu" - strasnynesmysl a nechapu kde se to vubec vzalo.

Jinak jak novacci zvladli anglictinu na kartach? Nebo s ni nemaji problem? Ja jsem se uz skoro rozhodl po Cosmic encounteru nekde kouknout, ale v nasi skupine 4 hracu umi anglicky jen 2, pro dalsi dva je Anglictina takrka barierou k tomu, aby do hry pronikli.

5.5.2009 08:32:28

angličtina
No, taky to nebyli angličtí borci, ale když něco nevěděli, tak se zaptali a nebyl s tím nijak zvlášť problém. Navíc je tu už myslím překlad.

Ad gateway hry: na druhou stranu, nic se nesmí přehánět. Považuji se za celkem zkušeného hráče, ale než jsme s rbx pronikli do Blackbeardu, trvalo to fest a i tak jsme dělali chyby. Tohle na mě někdo vytasit bez předchozích zkušeností, tak už nechci hry nikdy vidět. Ale zmíněná Agricola je v klidu, první hru jsme hráli s dvěma lidmi hrami nedotčenými a bez problémů.

5.5.2009 09:17:27

SYDO
tak jiste, vseho s mirou, samozrejme ze na novacka nevytahnes hned nejakou silenost. Ale spousta her je oznacovana kategorii slozite a narocne a nejak obcas nechapu, co narocneho na tom je:-) Vymyslet danou strategii nekdy narocne obcas opravdu je, ale nejakou snad vymyslet umi kazdy kdo neni uplny tup.

5.5.2009 09:37:03

rbx

Sydo
No tak treba me ten Cosmic nebavil, plaval jsem v nem, nevedel jsem co mam delat a ve vysledku me to prislo hrozne prekombinovane. Spousta textu na kartach, ktere jsem nevedel jak pouzit. Asi uz me to pomalu zapaluje a potrebuju na hru vic casu. Ale treba Blackbeard je teda ultra slozity a obcas opravdu nesmyslne prekombinovany, sel by udelat o dost jednoduseji a vic by to odsypalo, ale bavil me. Je ale fakt, ze tech karet, ktere tu hru ridi, je cca 100 a dost se opakuji, takze neni problem se do hry dostat. Coz se mi u Cosmica a stejne tak u Twilight Imperia do konce nepovedlo. U Cosmica mozna proto, ze jsme to hrali jen 3, u Twilighta proto, ze nas to hralo 8 :-))

5.5.2009 12:18:46

cosmic
právě no, na první hru nejsou tři hráči ideální. Jinak Cosmic je fakt jednoduchý a ty karty se také pořád opakují, spíš to asi zrovna nesedlo, jelikož jsem ještě nepotkal nikoho, komu by se to fest nelíbilo.

5.5.2009 12:51:58

karty
Jej tuhle diskuzi jsem nejak prosvih :D

No myslim, ze aj textu na kartach se v cosmicu zase neni treba tolik bat. Nejnarocnejsi jsou Flare karty, kterych je ale v celem baliku pouze 10 na hru. Artefaktu je pomerne malo (je jich 8) a opakuji se. Zbytek baliku (80%) tvori karty s cisly nebo pismenem N. Fakt je ze FFG maji veskere karty hrozne okecane, aby bylo vse jasne. Takze to na prvni pohled vypada, ze tam je textu hodne. Nahodim sem pro prehled nejaky obrazky karet. Jinak zakladni sadu karet (artefakty, zelene flare) jsem prelozil, coz by melo pro prvni par hrani v pohode stacit. :)

Ve 3 je prvni hra trochu nestastna, nejlepe ve 4-5. Ve 3 hraju uz s lidma co to znaji.

15.5.2009 14:03:04

Vybíráme z Bazaru

frostpunk cz
frostpunk cz
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas