Conquest of Nerath

xxxxxxxxoo hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Conquest of Nerath - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Peter Lee
Richard Baker
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

První dojmy

jsou excelentní, ostatne to jiz rikalo spoustu recenzentu prede mnou. Provedeni hry je perfektni, kvalita jakou mel treba Ravenloft nebo Ashardalon je dodrzena. Karty jsou mekci, ale maji na sobe ochranu pomoci takoveho toho kostickovaneho lamina, jak presne se to jmenuje, nevim :-) Mraky figurek, ktere jsou drobne ala Runewars, ale kazda frakce ma az na vyjimky jine a jejich kvalita je vyborna. Herni plan je perfektni a insert, do ktere se to vsechno strka, je velmi dobre vymysleny a vse ma svoje misto. Takze co se tyce zpracovani, tak je to paradni, ale to iz rikal Tom Vasel.. znelo to myslim jako top notch :-)
24.6.2011 12:28:00

Aaa..
AAÁÁááááaaa - jestli Ti to nějak pomůže, tak slintáš oprávněně, je to zábava! Urrráááá! slint? :D
Proč to nevezmeš z českýho? I když nevím, jaká je cena za dopravu...

15.7.2011 22:48:08

Dojmy
Za sebe musim rict ze je to parada, zajimala by me hra ve 4 hracich. Co se mi hodne libilo, je to ze hra funguje dobre ve dvou, plan je plne obsazen a hned prvni kolo se bojuje. Zadne slozite premistovani, staveni ekonomiky, sloziteho taktizovani. Kdyz jsme hrali hru poprve tak jsme nevedeli co pro nas muzou karty prinest, casto docela silnou strategickou vyhodu. Co se mi na kartach libilo, bylo to ze kdyz byla silna, museli jste ji zahrat hned (ne ve vsech pripadech ale casto). Coz trochu zamezuje ze mate kartu co vam muze snadno vyhrat hru kdyz ji pouzijete ve vhodny moment, takhle jen vahy nakloni ve vas prospech :). A libilo se mi kdyz jsem vystrasil rbxe svoji hromadou draku ze opevnil sve hlavni mesto a ja se rozletl do okolnich provincii ( i presto hra byla tesna).

15.7.2011 23:04:51

ipetrk
Lebo cena za dopravu z CZ by to navýšila o cca 1/4 :) a zas až tak mi to nesúri :).

15.7.2011 23:12:20

Tip do hry
Nechci zakládat novou diskuzi, ale mám dotaz na vaše strategie.
Hraju za ali Vailin - Nerath a v podstatě pokaždý má hra stejnej začátek... Vailin okamžitě přijde pod náporem Karkothu o 2 severovýchodní provincie (nad hlavním městem) a Nerath o dvě severní provincie - všechny sebere Karkoth, tím pádem má hned zkraje o 4 zlata víc a i když se mi podaří zabrat hned vailinské provincie zpět, tak mi to nepřinese ani body, ani peníze navíc.
Naše hry tak vypadaj většinou silově takhle: Neslabší Nerath, Iron Circle, Vailin, Karkoth. Karkoth pak bere přes 20 zlata a tomu tlaku už Vailin neodolá, padne hlavní město Nerathu a jsem namydlenej.

A to nemluvím o tom, že ostrov během pár tahů taky padne do rukou Chaosu :D (není to tak dramatický, jak líčím), ale mám dojem, že jsem snad zatím vyhrál jen jednou... - jo, přesto mě to pořád baví :D

18.7.2011 10:53:03

rbx

ipetrk
hral jsem nekolik her a ani v jedne se nestalo, e by nekdo bral vic jak 17 zlata.

18.7.2011 11:31:06

V kolika?
Ve dvou? Já bral jednou za Vailiny 19 a brácha za Karkoth 21... Ironi a Nerath byli v podstatě mrtví...

18.7.2011 11:33:42

Rasy
Mna by zaujimalo ako velmi sú od seba odlisné rozlicné rasy? Je to skôr o prevedení jednotiek alebo naozaj iná rasa-iný stil hry ?

18.7.2011 11:43:06

Cwoki
No, z 9 jednotek jsou 4 jiné - Footsoldier, Fighter, Monster a Dragoon. Myslím, že styl hry ovlivňuje pozice na mapě a hlavně event karty.
Vailini jsou zaměřený docela na loďstvo (obchod) a Nerath má hodně posilující Event karty (přidej Figtera do boje, přidej Footsoldiera na všechna území která sousedí s nepřítelem atp.)
Ale jinak je to dost podobný. Není to rozdíl, jako že jeden hraje na kouzelníky a druhej na brutál sílu atp... což je pro mě pozitivum, protože pak nevznikaj dohady o vyváženosti a nevyváženosti atp.

18.7.2011 11:58:49

ipetrk
Aha no ja zas mam rad ked su rasy odlisne ako napr v Starcraft-tam mas mnoho ciest ktorymi sa môzes vydat za kazdú rasu a vzdy to bude trochu insie. Domam ma Runewars a teraz neviem sa rozhodnút ci kupit rozsirenie pre Starcraft alebo Runewars alebo kupit Conquest of Nerath

18.7.2011 14:19:43

rbx

Cwoki
tady jsou vsechny rasy uplne stejne a liší se pouze rozdílnými EVENT kartami. Kazda ze stran ma 20 rozdílných karet, jejichž zaměřeni tu již vysvetlil ipetrk.

18.7.2011 15:05:05

krátke hry
No po prvých hrách máme pocit, že zlí majú citeľne navrch. Dobrí totiž ani nestihnú moc zúžitkovať silné karty, kým hlavne Karkoth zarába cez 20 zlata a kosí všetko. Sme zvedaví, či sa to zmení pri strednej dĺžke hry resp. či niečo hráme zle a časom tento rozdiel vymizne :/.

7.8.2011 16:07:57

acedrac
hlavně nezapomínat na to, že je to brutální dicefest :D při první hře jsem měl z černého stejný dojem, ale hned v druhé hře dostal pěkně na frak...

7.8.2011 16:50:58

dlhá herná doba
Nechápem, čo robíme zle, ale hra vo dvojici nám trvá neskutočne dlho. Kým urobíme jedno kolo, prejde aj hodina, čo sám nechápem. Asi pridlho rozmýšľame a ešte dlhšie rozmiestňujeme po dlhom nákupe :(. Hra sa mi strašne páči, ale musíme zredukovať hernú dobu, lebo sa pomaly prestávame baviť.

Smejem sa pri pomyslení, koľko by nám tak asi trvalo zahrať Runewars?

23.8.2011 11:55:37 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

acedrac
taky dlouho premyslim nad rozmistenim jednotek, ale pak uz radeji hraju podle intuice a sazim to tam jakz takz strategicky, ale zaroven tak, aby se ostatni prilis nenudili. Je to tezke, ale jde to :-)

23.8.2011 14:08:53

7 hodinovy porod
No, tak sme to dnes zistili - sme magori :). 7 hodin vo dvojici a dostali sme sa do polky medium hry t.j. zahrali sme asi 4 kola. To sa neda, sme prilis premyslavi na tuto rychlovku. Hra je krasna, kockovy system je super, vykradanie dungeonov perfektne. Neviem ako to vsetci robia, ze to dokazu odohrat za 2-3 hodky. Kvoli nasej blbej premyslavosti, musim smutne konstatovat, ze Conquest of Nerath je ododnes na predaj! :_(

17.9.2011 22:40:36

tak jsme prave dohrali
ve 3 hracich, aliance, kratka hra (20 aliancnich boduch) a zabralo to do 4h. nejvic sezralo prvni kolo a pak uz nebylo nad cim premyslet

24.9.2011 22:22:41

ndru
Ale tak ono je vždy nad čím přemýšlet. Stačí šikovné vylodění a hned je vše jinač:D

Btw acedrac nechceš si to rozmyslet? Budeš toho litovat;) Já bych tu hru neprodával. Nikdy nevíš, kdy se k tomu budeš chtít vrátit:)

24.9.2011 22:34:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
No ešte tomu asi dáme šancu, ale skrátka príliš dlho premýšľame. Ani nie tak nad útokom, ale to nakupovanie a rozmiestňovanie je hrozne zdĺhavé u nás. Ale je to pekná a jednoduchá strategická hra, takže ma mrzí, že ju hráme tak dlho. Ale nejak neviem svoj ťah urobiť len tak mirnix-dirnix a švagor premýšľa dvakrát toľko čo ja :). Bojím sa odhadnúť, koľko by sme hrali Runewars :).

25.9.2011 11:22:20 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Tak si dejte časové limity - přesuny 10 minut, nákupy + deploy + přesuny taky 10 minut a je to.

25.9.2011 12:50:44

Vybíráme z Bazaru

Unlock! Úniková dobrodružství
Unlock! Úniková dobrodružství
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas