Conquest of Nerath

xxxxxxxxoo hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Conquest of Nerath - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Peter Lee
Richard Baker
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

První dojmy

jsou excelentní, ostatne to jiz rikalo spoustu recenzentu prede mnou. Provedeni hry je perfektni, kvalita jakou mel treba Ravenloft nebo Ashardalon je dodrzena. Karty jsou mekci, ale maji na sobe ochranu pomoci takoveho toho kostickovaneho lamina, jak presne se to jmenuje, nevim :-) Mraky figurek, ktere jsou drobne ala Runewars, ale kazda frakce ma az na vyjimky jine a jejich kvalita je vyborna. Herni plan je perfektni a insert, do ktere se to vsechno strka, je velmi dobre vymysleny a vse ma svoje misto. Takze co se tyce zpracovani, tak je to paradni, ale to iz rikal Tom Vasel.. znelo to myslim jako top notch :-)
24.6.2011 12:28:00

vo dvojici
Aké je to vo dvojici?

24.6.2011 12:32:48 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

strucny vytah z pravidel
Je to jednodussi valecna hra, kde proti sobe bojuji az 4 hraci, kteri se mohou spojit do alianci a jde tedy hrat i tymova hra 2 vs 2. Jsou tri varianty vitezstvi kratka a delsi, ktere se lisi jen poctem dosazenych viteznych bodu a nejdlesi, kde jde o vlastnictvi vsech hlavnich mest nebo osmi pokladu z dungeonu.
Faze hry:
1. dobrani si z balicku event karet. Kazda frakce ma svoje zvlastni karty, takze kazda ma jine moznosti.
2. pohyb jednotek - jednotky vsech frakci se hybou stejne, pechota o 1, draci a lode o 3, ostatni neco mezi tim :-)
3. bitvy - pokud jsou na nekterem z uzemi figurky dvou nepratelskych frakci, bojuje se. Kazda jednotka ma urcity pocet kostek. Zasah je 6 a vic. Pechota ma jednu sestistenku, drak ma jednu dvacetistenku. Jednoduche, ucinne. Boj jde zvratit pritomnosti Wizardu, kteri maji utok jeste pred utokem, tzv. first strike. Dalsi moznosti je pouziti karet. Videl jsem treba kartu, ktera prida drakovi 4 dvanactistenky. Boj muze utocnik vzdat. Jsou i namorni boje, vylodeni, nalodeni atp :-) BTW: Na lodi bojuji jen hrdinove, zbytek je pouze zatez :-)
4. Premsiteni - nektere jednotky se po boji mohou pohnout, ale jiz nemuzou zpusobit boj.
5. Posily - nakupovani novych jednotek, ktere se mohou umistit jen do uzemi s postavenym hradem, nebo do okoli hlavniho mesta.
6. prijem penizku. Pocitaji se dobyta uzemi minus domaci uzemi, o ktere jste prisli a to se pricte ke konstante, ktera se podle narodu lisi.

No a to je vse, takze dnes jdu s Falcem vzhuru do boje!

24.6.2011 12:44:47

rbx

acedrac
ve dvojici hraj kazdy za dve frakce. Jeden si vezme Karkoth a Iron Circle a druhy Vailiny a Nerath. Je tam zvlastni pravidlo, kde muzes pri hre na aliance byt se svym spojencem na stejnem uzemi, coz normalne nejde, protoze by doslo k boji. Toto uzemi potom brani oba a ztraty si rozdeluji dle dohody, nebo napul. Utocit ale muze vzdy jen jeden, protoze poradi hracu je pevne dane.

24.6.2011 12:47:23

rbx
Vaselova videorecenzia ma navnadila, chystám sa prečítať pravidlá a ak budú dobré ohlasy na hru vo dvojici, beriem po WoA ďalšiu chuťovku od Wizardov :).

No, teraz rozmýšľam, že rozhodujúca bude angličtina, nakoľko manželka nevie po anglicky, ale dosť rýchlo sa chytá na opakujúce sa frázy.
Aká je úroveň angličtiny a počet kariet na prípadný preklad?

rbx : dík za info :)

24.6.2011 12:56:14 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

acedrac
je tam 80 karet, pro kazdou frakci 20. A prilis textu na nich neni, vetsinou jedna veta.

24.6.2011 13:17:45

CoN
Už aby to bylo doma!

24.6.2011 21:00:07

vs Runewars?
Jaké to je ve srovnání s Runewars? Myslím pocitově? Chápu, že např. bitvy jsou úplně jinak řešený.

25.6.2011 08:54:59

rbx

Jezura
s Runewars to nesrovnavej, je to jednodussi. Vetsina lidi to srovnava s Axis & Allies. Na BGG je jedna recenze, se kterou se naprosto ztotoznuju. Hrali jsme to ve dvou a me se to libilo a jedine nebezpeci tam vidim v downtimu, protoze hrac vzdy odehraje svoje kompletni kolo a po nem hraje druhy. Tim ze jsme to hrali dva, tak jsme se vlastne stridali, protoze rasy v aliancich hraji stridave. U Runewars hrajes podle toho, jakou kartu zahrajes a hodne veci se tam resi zaroven. Takze pocitove jsou Runewars mene o nahode a celkove slozitejsi.

25.6.2011 10:13:50

CoN
Tak už dorazil a musím říct, že ten insert je nuvěřitelný. Škoda, že něco akového neudělali i pro Castle Ravenloft.

28.6.2011 22:10:23

rbx

chilly
co se ti nelibi na Ravenloftu? vzdyz tam je ten insert naprosto perfektni a vse tam krasne sedne. jen se musi dat do pytliku zetony, jinak ma vse sve misto.

28.6.2011 22:18:25

rbx
Tak Ravenloft je hlavně výborná hra (tuto sobotu jsem u ní strávil šest hodin), to bez debaty, ale aby se "insertálně" vyrovnal CoN, musely by být různé šuplíčky pro různě barevné potvory a štelářky pro žetony.

On spíše než pořadač je to takový kyblík kam se všechno, s čestnou výjimkou tajlů a karet nasype. Jasně že mám žetony v pytlíkách, ale u CoNu to není zapotřebí.

28.6.2011 22:49:20

první hra
tak díky RBX mám ze hry výborný pocit :-) Ale vážně, je to rubačka, celkem to odsýpá a je tam fajn prvek náhody. Vítězství není do poslední chvíle jisté, díky velké variabilitě lze vyhrát i z na první pohled ztracené hry. Pravidla jsou celkem nenáročná, strategie taky vypadá jednodušše, ale jak říkám.... je potřeba se ohlížet kolem sebe a nenechávat odkrytá území, která by mohl soupeř zabrat.

30.6.2011 14:25:39

rbx

ozzy79
jeste ze jsem vam na zacatku rikal, ze si musite opevnit hlavni mesto a neztratit ho.:-( A pak ho takto hloupe ztratim ja sam. No nic, moje strategie nevysla, tak snad priste :-)

30.6.2011 14:41:39

rbx
jj, to jsi říkal :-) a jeník co toho napovídal :-)))) ale vážně, tak v půlce hry jsem si říkal, že sice fajn, ale abych si to koupil, tak na to to není, ale teď ve mně hlodá červíček, bo se to hraje moc příjemně i v těch čtyrech lidech a odsejpá to.

30.6.2011 15:18:25

rbx

ozzy
vezmi si, ze behem 15 minut jsem vysvetlil pravidla a pak uz se mohlo hrat, vse tam je jasne, nic sloziteho. V tom vidim kouzlo te hry. Oni nedelaji prekombinovane hry, kde jeden souboj bude tahova strategie na pul hodiny. Vezmi si, ze bys mel vysvetlovat Runewars... to treba pulka lidi co znam, by brblala, protoze to jsou prilezitostni hraci.

30.6.2011 15:28:21

rbx
A je to teda fakt neco jak fantasy Axisy, nebo je to jeste jednodussi?;)

30.6.2011 18:17:38

aneken
nehrál jsem sice axisy, ale tohle je hodně jednoduchý, nicméně je to ku dobru věci, nemusíš si hlídat žádné vedlejšáky, soustředíš se jen na pohyb a sílu, ale díky systémů bodů musíš celkem přemýšlet, co kam zahrát, není to jen tak. Hodně to zpřístupní strategické hry i nehráčům a pobaví to i otřelé wargamery, takový filler mei asl a barbarosou :-)

30.6.2011 20:09:11

fotky
docela me lamete, sice se trochu bojim te neustale zminovane jednoduchosti, ale treba je v ni opravdu sila a mohlo by me to bavit. Nehcete tu nekdo nahodit nejake fotky?

30.6.2011 20:30:25

Ringo
utfbgg :)

http://boardgamegeek.com/boardgame/92044/dungeons-dragons-conquest-of-nerath-board-game#images

Ja som tiež už riadne nalomený, ale minulý mesiac sme kúpili Wrath of Ashardalon a pred týždňom doniesol manželkin brat z Plzne San Juan a Notre Dame, takže CoN bude musieť počkať :).

30.6.2011 21:36:30 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

aneken
dnes jsem to hral dvakrat a pokazde to bylo jine. Prvni hru jsem si trestuhodne nehlidal svoje hlavni mesto a druhou hru jsem vyhral tesne o bod. Je to divne, ale hra ve dvou hracich byla vzdy delsi, nez ve ctyrech.
Kazdopadne Axise jsem nehral, ale lidi na geeku to srovnavaji prave s nimi. A asi to spatne nebude, podle hodnoceni na BGG. Uvidime po delsi dobe, zatim to jen stoupa.

30.6.2011 22:49:32

...
já jsem si jen lehce pročetl pravidla (hlavně boj a pohyb) a příjde mi to jako lehce epičtější a lehce složitější Nexus Ops v DnD světě

EDIT: a za super cenu :)

1.7.2011 12:48:11 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Ringo
asi takto... neni to Risk. Ten je ultra jednoduchy. A neni to rozhodne zadna nahodna řachanda, musis tam premyslet, s cim jit do boje, kde posilit, kde naopak ubrat.

1.7.2011 13:08:17

WotC
Wizardi bodujou, Nexus, Ravenloft, Ashardalon ... vsechno celkem jednoduchy hry, ale maji tah na branu, jsou laciny a dobre udelany. Uh Uh uz jsem taky nalomenej a to ted ctu Game of Thrones a nutne musim mit nejakou z tech her, takze dilema.

1.7.2011 13:19:01

rbx

Lino
no tak to mas jednoduchy, protoze GoT je out of print, pokud se nepletu.

1.7.2011 13:23:06

GoT
Ale reprint se dle FFG chysta, jen to jeste chvilku potrva. Nechapu, proc s tim uz nevysli, kdyz je ted boom kolem serialu.

1.7.2011 14:18:04

Vybíráme z Bazaru

Discover - země neznámé/ostrov a hory
Discover - země neznámé/ostrov a hory
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas