Colonial Twilight: The French-Algerian War, 1954-62

xxxxxxxxoo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Colonial Twilight: The French-Algerian War, 1954-62 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 300 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Brian Train
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

P500

V blízké době bude končit P500 na tuhle hru. Zajímalo by mě, jestli ji někdo zvažuje, že by se ušetřilo na společné dopravě z USA. Ještě nejsem úplně přesvědčený o koupi, ale COIN pro dva s konfliktem z 20. století mě prostě láká :)
14.6.2017 15:56:16

P500
Ja si hru koupim, ale asi pockam az bude naskladnena tady v CR. Horsi je, ze bych chtel i ty dalsi nove COINy z Britanie a Indie :)

14.6.2017 18:46:46

Richmond
O Gandhím jsem něco slyšel v Deskofobii, ale ještě jsem na to nekoukal. Mám doma Falling Sky a zatím jsem to moc na stůl nedostal, protože sehnat na to 4 šílence je náročné. Od tohohle si slibuju dost vzhledem k tomu, že je to pro dva. Takže na tomhle natrénovat COIN systém a pak už valit ty ostatní :)

U P500 se mi líbí, že kousek vyjde na sympatických 52 $ oproti 75 $ MSRP, ale kazí to bohužel ta vysoká pošta. Ale kdyby se bralo víc, zas to budou nějak asi prudit celníci, že?

14.6.2017 19:02:14

IN

CLO
GMT uz nabizi moznost dopravy EU, kdy je hra posílaná z EU a neřeší se clo a dph. Ale zase je o něco dražší poštovné.

14.6.2017 19:58:08

IN
měl bys prosím link na nějaké bližší info? To by mě celkem zajímalo :)

14.6.2017 20:54:24

Kew
GMT to pošle z Evropy pouze u předobjednávek P500. Zaškrtneš si to v procesu kupování hry.
Doprava z USA stojí u této hry 17 USD . Z Evropy 26USD (u dvou her 27a38). Z Evropy neplatíš DPH což je zhruba tolik kolik zaplatíš navíc (DPH21%). Pak jsou tam ještě nějaké poplatky k celnímu řízení asi 200-300 Kč. Takže se to kupovat takto moc nevyplatí. Lepší je si počkat až to bude v ČR v obhchodě.
Pokud sháníš šílence na COIN serii tak stojím na značce a jsem kdykoliv připraven. V podpaží budu držet Andean Abyss, A Distant Plain případně Falling Sky. :) bohužel jsem v těch hrách zatím panic.

14.6.2017 21:27:12

yodle
říkáš Olomouc? Tak to by někdy mohlo klapnout, pokud třeba dorazíš za náma na Přírodovědu ;) Falling Sky jsem hrál zatím dvakrát, takže ohledně zkušenosti žádná sláva, kluci to v klubu dávali ještě asi pak dvakrát i beze mě. ADP i Abyss mě zrovna taky lákaly tematicky, když jsem rozhodoval, kterou vzít jako první, takže bych je rád časem taky prubnul, ale chce to dostat pod kůži ten systém. Každopádně se rád někdy potkám u stolu.

A na Colonial Twilight si teda asi počkám až v obchodě, když už jste dva, co to vidí jako nejschůdnější možnost...

14.6.2017 23:32:21

Kew
Platí !! Na podzim jsem na Přírodovědě :o)
Co jsem slyšel tak nejlehčí COIN je Cuba Libre a hodně dobře hratelná je Liberty or Death. Kubu jsem přehlížel protože mě téma absolutně nezajímalo.

15.6.2017 00:16:04

yodle
Až na podzim? My hrajeme i přes prázdniny ;) jj, o Cuba Libre vím, ten FS jsem bral, že psali taky, že je lehký - vůbec tam třeba není Support a Opposition, ani komunikační trasy.

15.6.2017 10:19:25

Cuba Libre
No na CL se mi nejvíc líbí tam menší mapka. Jak to někdo na BGG trefně nazval, jde o bitku na nože v telefonní budce :) Já mám zatím za sebou tutoriály včetně toho pro solitér. Jelikož už hraju hlavně sám, jsou ty COINy ideál. Mám ještě Fire in the Lake (asi největší maso z COINů) a pak ještě Labyrinth, který má hodně společného. Ten už jsem hrál sólo a je to pecka.

15.6.2017 19:51:27

Brno
Skoda, ze nejste z Brna, Hned bych si par COINovek zahral.

15.6.2017 21:56:01

trošku jiný soudek
jako solitér mám nejraději RAF Battle of Britain. Jsou to 3 hry v jednom za solo Němce nebo Brity a pak hra pro dva. Ve hře jsou dvě mapy uzpůsobené dle toho za koho hraješ solitér. Hrávám to jen za Brity. Je pravda, že tam moc klíčových rozhodnutí není. Tu černou práci musí odvést piloti, protože tvá rozhodnutí jsou strategická a tobě pak telefonují do štábu že to co se zdálo že je hlavní nálet byl jen zastírací manévr a že ten hlavní teprve příchází a že 6 letek právě přístálo a doplňuje palivo a s největší pravděpodobností dostanou pozdrav od Adolfa potupně na zemi. Samozřejmě tam pak můžeš poslat letadla ze vzdálenějších letišť ale ty už příjdou s křížkem po funuse a mohou zaútočit na bombardéry až po shozu bomb, a mohou chybět při jiném náletu. AI je jedno z nejchytřejších co jsem se setkal. Je to takovej poker. Můžeš posílat patroly do různých oblastí Je tam spousta pokročilých pravidel jako že dáš pilotům rozkaz jak se mají chovat v samotných bojích, že část stíhačů se obětuje a nechá se požrat mesounama aby se malá skupina se dostala k bombardérům. mno a pak ti chybí piloti a přicházejí zelenáči s nedostatečným výcvikem. Nebo naopak ti vzniknou hrdinové ESA. A to se říká že solitér za němce je mnohem lepší protože tam zase organizuješ nálety a vymýšlíš strategii co poškodit jestli továrny (přísun nových strojů) nebo radary (neviditelnost) nebo letiště(neschopnost zasáhnout) nebo přístavy a později města jako teror na psychiku

15.6.2017 22:01:08

Vybíráme z Bazaru

Čarokniha
Čarokniha
Akt. cena: 810 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas