Colonia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3–6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: diplomacie, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Queen Games
Autoři: Dirk Henn
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

- Strýče Johane! Strýče Johane! Kannengiesseři prý přivezli z Londýna hřebíky z kříže pána Ježíše!

- Upokoj se drahý synovče. Právě odplouvá loď do Novgorodu, plná našich kvalitních bot a sedel. Zpátky se vrátí se zaručeně pravou lebkou sv. Pavla. Nějaké rezavé hřebíky nás opravdu nemusí zajímat.


Colonia je latinsky Kolín - míněn ten nad řekou Rýn. Ve své době to bylo jedno z největších měst střední Evropy. Hráči v této hře představují bohaté Kolínské měšťanské rody, které soupeří o prestiž představovanou sbírkou relikvií - tedy předmětů a ostatků svatých.

Příprava hry: na začátku hry je třeba složit osmidílné puzzle - hrací plán. Každý hráč pak dostane jistý počet členů rodiny a zástěnu, za kterou si schová 4 náhodně tažené suroviny, 1 zboží (podle hodu kostkou) a 5 peněz od každé z měn, které jsou - podobně jako v Alhambře, jiné hře stejného autora - ve hře čtyři.

Průběh hry: hraje se na 6 týdnů (kol), z nichž každý sestává z (překvapivě) 7 dní.

  1. V pondělí se pouze připraví nové kolo.
  2. V úterý hráči pošlou 3-8 členů rodiny do městské rady. Tento počet určuje nejen počet hlasů při hlasování, ale také pořadí tahu v celém zbytku týdne.
  3. Ve středu mohou hráči nakupovat suroviny na tržnici. Suroviny jsou patrně bezcenné, protože k nákupu stačí jen poslat příslušný počet členů rodiny, aby měl nakoupené suroviny kdo odnést.
  4. Ve čtvrtek vysíláte členy rodiny do fronty k vyhlášeným Kolínským řemeslníkům, kteří vám z příslušných surovin zhotoví rozličné zboží (sedla, kola, obrazy, šaty a obuv).
  5. V pátek se zbožím nakládají lodě zakotvené v Kolínském přístavu.
  6. V sobotu plně (i méně plně) naložené lodě odplouvají a Kolínské rody inkasují své zisky.
  7. V neděli se jde do kostela a taky se nakupují a zamlouvají rozličné relikvie (k mání jsou nejen třísky a hřebíky z Kristova kříže, ale i kosti a dokonce lebky velkých světců).

Konec hry: jak už jsem napsal výše, hra končí po 6 týdnech. Na konci hry si hráči sečtou vítězné body za relikvie. Ten, kdo má bodů nejvíc, vítězí. 

Autor: Wolfsen

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 6000
Končí za: 12 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Crescent moon EN
Crescent moon EN
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas