Cink extrém - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Amigo Spiele
Korea Boardgames
Piatnik
Autoři: Haim Shafir
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Slon, opice a prase brouzdají pralesem a hledají, kde by byla nějaká ovocná dobrota...

Cílem hry Cink! Extreme je získat co nejvíce karet. 


Příprava hry:

Doprostřed stolu se postaví zvonek tak, aby na něj všichni dobře dosáhli a aby neklouzal. Karty se zamíchají a rovnoměrně rozdělí mezi hráče. Každý hráč zamíchá své karty a udělá hromádku, kterou položí před sebe a stůl zadní stranou nahoru. Ve hře jsou karty s ovocem a karty se zvířaty. Na kartách s ovocem jsou banány, švestky, jahody a citróny v různých kombinacích. Na kartách se zvířaty je slon, opice nebo prase.


Průběh hry:

Začíná nejmladší hráč. Hráč, který je na řadě, odkryje ze své hromádky horní kartu a položí ji odkrytou na stůl před svoji hromádku. Poté je okamžitě na řadě soused po jeho levici. Každá další karta se na vlastní odkrytou odkládací hromádku pokládá tak, aby zakryla předešlou kartu a byla vidět jen ona sama. Tak vznikne v průběhu hry před každým hráčem mezi zvonkem a zakrytou hromádkou vlastní hromádka odkrytých karet. 

Zvoní se, když na odkrytých odkládacích hromádkách nastane některá z následujících situací:

  • jsou vidět dvě totožné karty s ovocem;
  • je vidět slon a z ovoce jen banány, švestky a/nebo citróny, ale žádná jahoda;
  • je vidět opice a z ovoce jen banány, švestky a/nebo jahody, ale žádný citrón;
  • odkryje se prase.

Hráč, který zazvoní jako první, ukončuje kolo a vyhrává všechny odkryté odkládací hromádky. Karty položí zakryté pod svoji hromádku karet a začne nové kolo odkrytím první karty.

Pokud jsou vidět pouze rozdílné karty nebo je vidět ovoce, které zvířata nemají rády, pak se na zvonek zazvonit nesmí. Když hráč zazvoní špatně, musí položit všechny karty ze své odkryté hromádky pod zvonek. Odkryté hromádky spoluhráčů zůstávají ležet. Potom je na řadě soused po jeho levici. Jakmile některý z hráčů vyhraje kolo, bere si pod svoji hromádku nejen všechny odkryté odkládací hromádky, ale získává i karty, které se momentálně nachází pod zvonkem (pokud jde ale o hráče, který má pod zvonkem umístěny karty, získává jen karty zpod zvonku a ze své odkládací hromádky).

Hráč, který odkryje poslední kartu ze své hromádky, ze hry vypadává. Jeho odkrytá hromádka ale zůstává ve hře, dokud ji nevyhraje některý z dalších hráčů. 

Konec hry:

Hra končí, když jsou ve hře dva poslední hráči. Tito dva ještě dokončí souboj o v tu chvíli odkryté odkládací hromádky. Vítězem je hráč, který má na konci hry nejvíce karet.

Autor: Majdina

Další názvy této společenské hry

Charitativní aukce

Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Akt. cena: 1100
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Railroad ink - Ohnivě rudá
Railroad ink - Ohnivě rudá
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas