Chocoly - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: FoxMind
Steffen-Spiele
Autoři: Steffen Mühlhäuser
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Která nakonec vyhraje? Hořká, mléčná, či bílá?

Chocoly je abstraktní hra ideálně pro 3 hráče, kterou lze hrát i ve 2 a 4 hráčích. Hráči se snaží vytvořit co největší plochu své vybrané čokolády přikládáním dílků, které lze stavět i na sebe, což dává hře různé strategické možnosti.

Příprava hry:

Každý hráč dostane náhodně 4 dílky a 3 červené žetony, zbytek dílků je k dispozici na dobírání. V případě hry 4 hráčů se určí týmy (2 proti 2).

Průběh hry:

Při prvním tahu si postupně hráči vyberou svůj druh čokolády. Ve svém tahu hráč přiloží dílek podle pravidel a pokud ho klade na jiné dílky, tak ho označí červeným žetonem. Je-li to možné, hned si dobere další. Pravidla pro přiložení jsou:

  1. Aspoň jedna kostička čokolády musí sousedit se stejným druhem na stole (dílek má 4 kostičky čokolády).
  2. Dílek se musí přiložit minimálně jednou celou hranou k dílkům na stole. Mezery mohou vzniknout a jsou povoleny.
  3. Při umístění dílku navrch se musí jedna jeho kostička čokolády shodovat s kostičkou pod ní. Dílek překryje minimálně 2 dílky pod ním, takže nelze překrýt celý jeden dílek jiným. Dílek nesmí být žádnou kostičkou ve vzduchu.

Konec hry:

Hra končí umístěním všech 36 kostiček. Poté se najde ke každému druhu čokolády ve hře největší navazující plocha kostiček čokolády (hranami, ne rohy, viděná shora) a vítězem je hráč (nebo tým) s největší plochou. Při shodě se najde 2. největší atd. Hra má na krabici uveden čas 15 minut, který bývá delší, ale ne dramaticky.

Autor: karelik

Mini a promo rozšíření (1)

Další názvy této společenské hry

  • Schokoly
Offcanvas